Notebook kolem 20K a kolem 30K

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod MartinBrr 9. 10. 2007 20:40

Potřebuji notebook, ale po pročtení všech různých podobných témat mám z toho hlavu dvakrát takovou a nemůžu se rozhnout ještě víc.

1. Na co má notebook sloužit?
Škola, Office, Pinnacle Studio, Internet, filmy

2. Co má notebook mít?
Na prvním místě velkou výdrž baterie!!! ...od toho by se mělo všechno odvýjet...
Nízkou hmotnost, hezký design a spolehlivost!
DVD vypalovačka, WiFi/Bluetooth,...
dobrý servis

3. Další...
Neměl by to být Acer
Cena 20-30 tisíc

Chtěl bych, aby jste mně doporučili dva, které budou kolem 20tisíc a dva okolo 30 tisíc, abych si mohl vybrat kdyžtak podle designu.

Mockrát díky za typy a za trpělivost s tímto tématem.
Naposledy upravil MartinBrr dne 9. 10. 2007 21:01, celkově upraveno 1
MartinBrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 9. 10. 2007 20:53

Uprav si nadpis. A co mas na mysli vydrzou? (nevidel som btw. uz takuto temu niekde?)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MartinBrr 9. 10. 2007 20:59

...psal jsem ti to v soukromé zprávě...

A s výdrží baterie si to představji kolem 5 hodin
MartinBrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 9. 10. 2007 21:09

Aha...
Uff... to bude dost problem tych 5 hodin. Velky problem... Na 4 by som vedel (tam je celkom velky vyber - FS, HP, Lenovo Thinkpad), ale na 5 uz bude problem.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rosh 9. 10. 2007 21:19

Ahoj, omlouvam se, ze ti skacu do Tveho topicu Martine, ale take vybiram nb a mam uplne stejnou predstavu o tom co by mel umet, jako ty.

Mohl by si, CeCo (nebo kdokoli jiny), prosim uvest primo nejaky typ od FS/HP do 22 tisic ? Vydrz 4hod je ok, dale mi jde hlavne o odolnost a o to, aby se tam daly v poho dostat XPecka a nebyl zadny problem s ovladaci.

Predem dekuji za navrhy a jeste jednou promin Martine.
rosh
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 10. 2007 21:25

http://www1.euro.dell.com/content/topic ... l=cs&s=pad

+ 9cell batery by mel 5 hod davat

popr nove 14" Vostro s 9 cell battery, v zavislosti na config az 8 hodin :)
http://premierconfigure.euro.dell.com/d ... l=cs&s=PAD

Popr nejake HP s dodatecnou vetsi baterkou :) Takova silnejsi baterie dokaze dostat na vysokou vydrz i takovy value model jako HP53O :)

Pracant s vytecnym LCD, bohuzel vydrz pokulhava
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49859

Holt nemas moc pozadavku tak se neni ceho chytat :) Ma tam byt samostatna grafika? Ma to byt 15" 14" nebo 12" ???
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ZaseJa 9. 10. 2007 22:51

Kolko v praxi da hp6910p? Na stranke pisu az 6 hod. Inak pri takej vydrzi a nizkej hmotnosti mozes na diskretnu grafiku rovno zabudnut (baterky su dost tazke).

gruppe: co sa skryva pod tym dell odkazom? Mohol by si prestat pastovat tie odkazy na dell premiere, chce to vzdy nejake prihlasenie , a tak z toho vacsina ludi nic nema.
ZaseJa
Junior

Odeslat příspěvekod MartinBrr 9. 10. 2007 23:14

to CeCo: Dobře, dejme tomu nejméně 4 hodiny. :-) ...nechci mít strach někam jít, kde nebude el. proud. Předností notebooku by podle mě měla být výdrž... :-)

to rosh: Ahoj, nic se neděje, myslím, že takových je nás víc...

to Gruppe: Díky za odpověď. Notebooky Lenovo se mi vůbec nelíbí, i když jsou dobré :/
Jinak na Vostro jsem se už díval, zaujal mě svou výdrží, ale zase se mně tak nelíbí design a nechtěl jsem vybírat notebook pouze podle výdrže baterky.
Jinak grafiku asi integrovanou, aby nežrala baterku. -ale zase aby něco zvládla... ...tohle nedokážu posoudit, protože jsem v této oblasti naprostý laik a nechám si rád poradit...
Mělo bý to být 15" nebo 14"

Co říkáte na nějaká Vaio?

Díky za rady.....
MartinBrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TuT 10. 10. 2007 07:36

no ja nevim, nechces Vostro, ze se ti nelibi, ale zase chces dobry servis, a kdo ma lepsi servis nez Dell?? u HP a jeste jinych znacek jde Onsite servis prikoupit, ale i tak ho ma Dell nejlepsi.
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod funny_bunny 10. 10. 2007 08:53

Martin, ak by som ti mohol odporucit, kup si ten Vostro 1400 s 9 cell baterkou a intgrovanou grafikou, a realna vydrz by mala byt niekde okolo 6-8 hodin. Ma ho kolega v praci a no problem.
Ak vidis problem s tym ze je tam len Vista, objednaj si N-verziu bez OS, a nainstaluj si tam co chces 8) .
Pre lepsiu orientaciu si skus precitat:
http://www.notebookreview.com/default.a ... ostro+1400
Dell XPS 1330 RED, 13´3 LED, 2GB RAM, 160GB 7,2 HDD, Intel N, BTH, Fingerprint Vista Home Premium
funny_bunny
Junior

Odeslat příspěvekod rosh 10. 10. 2007 09:47

to funny_bunny:
Muzes sem prosim hodit link, kde se da objednat ten Dell bez OS ? Protoze pokud si ho konfiguruju primo na jejich webu (pro CR), tak tam moznost bez OS neni ;/
Predem diky.
rosh
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 10. 10. 2007 10:13

ZaseJa: paron, nejsou to login stranky, bezna nabidka, priste prepisu :)

MartinBrr: Boze VAIO ne, vcera jsem mel tu cest s jednim za 30K...coz o to, ta vybava byla slusna, vcetne HDMI ,1,8GHz COreDUo, 2GB RAM, GF7400, S video, FireWire...ale to ZPRACOVANI!!! Tenkle stribrenkou poprasene plasty mi silne pripomnely minulou generaci aceru..a i ty mely lepsi tuhost! To Vaio bylo jako z lepenky!! I HP530 co mam doma bych dal o 100% lepsi zpracovani, klavesnice priserna, potisky velke jako krava a neprehledne, viko displaye o ochrane ani neslyselo, ramecek displaye se po umacknuti prohyba jako papir, ten prohyb je napr v horni casti az kolem 5mm!!! Chudak display...sam jsem byl hodne v soku z toho co SONY neudela aby stlacilo cenu dolu (pro zajemce muzu zjistit i presny typ at se bavime konkretne)...taaak jsem pohledal a nestacim se divit kolik si za takovy ZMETEK uctuji!!! To je des!!! Vazne HP 530 ma tak 2x tlustsi pasty, a 3x odolnejsi konstrukci!!! V neposledni rade jsem si zase uvedomil jak je dulezite dobre rozmisteni portu a jak to usnadnuje zivot...mechanika vravo bude zavazet mysce, USB vpravo dole taktez a to at uz pouzivate USB dong nebo kablikovou (rejpalove muzou namitnout ze ma USB i vlevo, ale tam byl bezdratovy modem O2 ktery kdybych dal napravo, musel bychmyskou jezdit uz po kline).... Snadno se tak dostanete do situace kdy vam vpravo, tam kde vetsinou sidli myska, zavazi sluchatka, USB klicenka a USB dong od mysky, zasunout CD je pak otazka prehazovani kabliku a oddelani mysky ( ne vazne je to otrava panove,ja z toho byl na nervy po 10ti muinutach a po dalsich 10inutach psani jsem mel chut zkouset Vaiem hod do dalky), a bonbonek je ze vpravoje i napajeni :D :D :D
Marne bych hledal co bych na tomto notebooku pochvalil...vybava je slusna i kdyz za ty penize nebizeji osttani vyrobci vice, konektivita vyborna s S-video a HDMI se hned tak nesetkate, a/b/g (volitelne n WiFi) take tleskam. A dokonce design se mi velice libil, notebook pusobi velmi malymi rozmery (opticky). Ale vse to je vykoupeno opravdu velice mizernym zpracovanim, proste takhle krehce pusobici stroj jsem dlouho nevidel. Omlouvam se za OT ale musel jsem, dokud mam cerstve dojmy v hlave. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49920

Jinak DEll Inspirony co mam maji s 9cell baterkou vydrz 5 hodin (x1400) a 8hodin (GMA950). Blizsi popis v profilu.

Co se tyce grafik v noutech nejradeji bych te odeaslal procist thready lae ve zkratce, na x1400 si uz zahrajes i NFS MostWanted, DiRT tam jel HODNE sekane muselo byt rozliseni 800*600...ale disrt mi nejede poradne ani a X2 2,6 a x1950 :D
GMA je spise zobrazovadlo, nezvlada diky chybejici HW podpore napr ani Mediewall coz je xlet stara hra, ale takovy Half 2 zvladne, NFS Undergroud2 dava 800*600 se sekani...cili vazne na 3D hry to neni.

rosh: Dell bez OS se nedodava, v GB tusim se uz zacal prodavat s nejakou distribci linuxu ale je drazsi nez s Win :) Jinak dell prodava primo (pres zadne prodejce, obchodniky a vydriduchy) cili nakoniurujes si co potreujes, odesles objednavku, zalpatis fakturu, oni vyrobi v rsku a poslou behem par dni na tvou adresu :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod funny_bunny 10. 10. 2007 10:30

Tak to si pis, ze sa predavaju aj bez OS. Na webe vidis len tzv. bundle uz predkonfigurovane a mozes si ich este jemne doupravit.
Ak chces objednat N-verziu, zavolaj priamo na predaj, a popytaj sa na to. Bohuzial tieto N-verzie, nie su v tychto bundle-och, a tak sa moze cena lisit, v tom pripade by som sa ale snazil tlacit na predajcu, aby stlacil cenu (neboj da sa to).

A to Vaio je sice pekne, ale nist moc...:) Sorry, Sony nemusim
Dell XPS 1330 RED, 13´3 LED, 2GB RAM, 160GB 7,2 HDD, Intel N, BTH, Fingerprint Vista Home Premium
funny_bunny
Junior

Odeslat příspěvekod rosh 10. 10. 2007 10:30

Diky, ja jsem to tak nejak tusil, ale reagoval sem na tuto vetu od funny_bunnyho : "Ak vidis problem s tym ze je tam len Vista, objednaj si N-verziu bez OS, a nainstaluj si tam co chces"
rosh
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 10. 10. 2007 10:47

mnoooo to jestli ti daji bez OS...nevim nevim ,) Ano, mne napr taky po tel pridali WiFi kterou jsem chtel, ale jestli vylozene bez OS...takove nabidky bych videl pro firemni prostredi, ale jak budou ochotni u tebe... jak pise kolega vyse, az zeptani nic nedas, zvedni telefon a volej :)

funny_buny: Tys kupoval bez OS?
Gruppe
Mírně pokročilý

Další stránka