HP Backup and recovery

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod czervv 31. 10. 2007 00:11

Zakoupil sem HP 6715s s Win Vista business. Disk je rozdelen ne tri oddily pricemz na dvou je zaloha systemu. Bohuzel jsem si nevytvoril Recovery DVD a prvni partition se systemem jsem preinstaloval Win XP. Zbyle dve partition jsem vsak zanechal, ale v XP nejsem schopny Recovery DVD z techto partition vytvorit. Jelikoz jsem premazal prvni partition, zavadec mi uz neumoznuje pri startu XP spustit recovery. Nevite nekdo jak bych udelal Recovery DVD z tech dvou partition ve Win XP? Popripade muzu pouzit Recovery DVD z jineho notebooky 6715s se stejnou konfiguraci?Nevznikne zde problem se seriovymi cisly?Diky
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod br-martin 31. 10. 2007 10:41

myslim ze by sa ti mal dat pc nabootovat z tych dvoch ostavajucich HDD skus to nastavit v bioose nesom si tym vobec isty ale za pokus to stoji...a este mam ja jednu otazku na teba, kedze si tam instaloval XP...mal Win Xp dobre drivery na vsetok hardware v NB??? a z toho recorey DVD by sa obnovil system cely aj ked uz budu tie dve particie disku zformatovane???
br-martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 31. 10. 2007 13:19

Jj, dle mych informaci by ns tech DVD mely byt stejna data jako na tech partition, takze by nemelo vadit smazani tech partition.

No a ty XP, 6715s ma plnou podporu pro tyto WIN, jen na ceskych strankach HP nenajdes ovladas na WIFI, ale na http://www.hp.com tyto ovladace jsou, takze zadny problem tu neni.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod paolous 31. 10. 2007 13:56

Potvrzuji,mam 6715s s ofiko XPckama,vse chodi jak ma...
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 31. 10. 2007 14:12

czervv: on ale nema dvd a ma ty partition
a nepise ze nemoze zprovoznit xp, ale ze z noch nemuze vypalit ty recovery dvd vist
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod dzaky 31. 10. 2007 14:31

Zakoupil jsem ten samý notebook ale pro zmenu se systemem Win Xp. Ten blaznivej "recovery-blbinej" se nachazi pouze na jedne partition a po zapnuti pocitace "nainstaloval" system na prvni partition. Oddily na disku jsou jen dva! Prvni systémový (asi 130GB) a druhý pro "recovery-blbinec" (asi 25GB). Duvod proc sem pisu: chci rozdelit prvni partition na dva oddily, jeden systemovej a druhej datovej. Tedy aby na disku existovali TRI oddily. Jedine co mne napada (krome zdlouhaveho shaneni "legalni" utility ktera to udela za chodu systemu) je spustit pres Live CD nejaky distro linuxa, prvni velkou partition rozseknout a naformatovat na NTFS a potom spustit "recovery-blbinec". Otazka ovsem je, jestli ten "recovery-blbinec" takto pracne vytvorene oddily zase nezrusi :(
"recovery-blbinec" je mozna pekna hracicka ale z praktickeho hledika na prd. V podstate podle mne silne omezuje cloveka ktery pocitac dostal na starost aby provedl instalaci a akorat hazi klacky pod nohy (3DVD nebo 19CD (!!!) na zalohu "recovery-blbince") a nasledna pripadna obnova trvala tri hodiny!!! :(
Mate jiz nekdo tyto popisovane zkusenosti nebo blizke? Diky.
(P.S.: podpora HP mlci... :( )
dzaky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JRD 31. 10. 2007 15:51

HP_Recovery DVD zde > http://www.hpinfo.cz/

Ano :arrow: HP_Recovery znovu naformátuje disk do původního stavu.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czervv 31. 10. 2007 17:19

Taky jsem zkousel predelat tu hlavni partition na dve, pomoci Paragon Partition manager a Visty uz nenabootovali a hodili chybovou hlasku :( Proto sem mi nechtelo obnovovat zalohua radeji jsem nainstaloval XP, bohuzel jsem si neudelal Recovery DVD...jde teda pouzivat tyto DVD z jineho notebooku se stejnou konfiguraci?Neni tam potom problem s licencnim cislem?
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 31. 10. 2007 17:32

HP_Recovery DVD zde > http://www.hpinfo.cz/
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czervv 31. 10. 2007 17:39

Ale na tech strankach si je muzu jen objednat, ptam se zdali je mozne pouzit i z jineho notebooky, mam totiz tu moznost, ztak mi prijde zbytecne je objednat.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod zaphod 31. 10. 2007 18:46

czervv: mám HP 6715s s vista home basic, robil som recovery:
- musíš použiť recovery z HP 6715s s Vista business. Ide o typ licencie a drivery k notebooku. Licencia je naviazaná na HP BIOS. Nemusel som ju aktivovať - zrejme sú upravené od HP dáta s licenciami.
- pri obnove premaže komplet celý disk - treba zálohu dát ak tam nejaké máš
- Vista business má možnosť (home basic nie) tvorby kompletnej zálohy systému aj s boot DVD - treba to po inštalácii použiť
- vista má v sebe shrink partition - dokáže zmenšiť svoju partíciu pokiaľ tam nemá systémové dáta, s úspechom som to požil pre inštaláciu Linuxu.
Acer Aspire 5738ZG
zaphod
Junior

Odeslat příspěvekod br-martin 31. 10. 2007 19:41

POcuj czervv toto som ti nasiel mohlo by ti to pomoct...myslim ze je to soft na vytvorenie Recovery DVD: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... ob-53258-1
tak to vyskusaj potom daj vediet ako si obstal
br-martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 31. 10. 2007 21:19

br-martin: Diky za tip, ale bohuzel to nepomuze. uz jsem to zkousel, proste ve WIN XP ten HP soft nedokaze najit ty recovery partition.

zaphod: znamena to teda, ze si nemusim delat obavu ohledne licen. cisla, pokud pouziju Recovery DVD od jineho notebooku se stejnym systemem? Myslel jsem ze v to Recovery je ulozene i licenc. cislo mych Vist, tudiz kdyz pouziju Visty z jineho Recovery tak bych mel problem s licenci.

A jeste jeden dotaz - Ma HP nejak chranene partition ve Vistach, ponevadz kdyz jsem se snazil hned po zakoupeni booku prvni partition rozdelit na dve (systemova a datova), tak mi Visty nenabootovali. Prijde mi docela nesikovne mit jen jednu partition na system i data.

A jeste me tak napada, kdyz budu mit ty Recovery DVD, muzu nakonec smazat partitiony s tema zalohama na disku, abych tak ziskal vice volneho mista? A jak je to vubec s tim, kdyz bych si instaloval cistou instalaci Vist a zadal tam svuj licencni key, mohl bych je pouzivat nebo musim pouzivat Visty pouze dodane na Recovery partition?
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod zaphod 1. 11. 2007 09:53

czervv: situácia okolo licencií je nejasná. Odhadujem že nálepka dole je len formalita (možno sa dá použiť pri aktivácii Visty ktorá nie je predinštalovaná - to je otázka pre support HP). Ale či sa Visty po prvej inštalácii pred vytvorením recovery DVD nenaviažu na sériové číslo notebooku v BIOSe neviem. Treba to vyskúšať. Alebo si objednať médiá z HP.
Acer Aspire 5738ZG
zaphod
Junior

Odeslat příspěvekod br-martin 1. 11. 2007 10:42

Takze vcera som nainstaloval na moj NB Win XP ale Win XP nemal ovladac na sietovu kartu a kedze cez nu sa pripajam na net tak som bol v tahu... dal som tam naspat Vistu z recovery DVD ...pri instalacii vobec nepitala serial, ...TAKZE K TOMU POUZITIU RECOVERY Z INEHO PC: Nevem ci by to fachalo v pohode potom s aktualizaciami pretoze by si vlastne pouzival serial toho cloveka od koho mas Recovery...takze je to celee velmi zamotane...hm akurat ja som hore este piisal ze keby si nastavil v BIOSE boot z tych particii disku na ktorych to Recovery je...tam su subory aj na boot takze by sa ti to teoreticky malo dat nabootovat...on ich nebootoje teraz preto lebo ako prva bootovacia particia je nastavena ta na ktorej mas Win XP...mozno som teraz trepol uplnu hovadinu a nepojde to ale myslim ze za pokus to stoji.
br-martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 1. 11. 2007 10:50

br-martin: Jelikoz je disk rozdeleny na tri partition, tak nejsi schopny zvolit v BIOSu jednotlive partition k bootovani, jsi pouze schopny zvolit jednotlive disky, takze automaticky budtuje ta prvni partition, ale dik za radu :)
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod dzaky 1. 11. 2007 11:01

Takže, uvedu na pravou míru pár věcí, o kterých jsem se zmínil ve svém posledním příspěvku. Doufám, že to někdy někomu pomůže při řešení podobného problému. Krátce uvedu co jsem psal minule...

Potřeboval jsem vědět, zda-li "recovery-blbinec" (dále jen ji]blbinec[/i]) dodávaný společně s noťasem nezruší všechny partition (diskové oddíly) které si vytvoříte aby jste tak docílily užitečného "rozvrstvení" diskového prostoru na systém, data, atd podle libosti.,/quote]

Takže. HP i]blbinec[/i] u tohoto konkrétního modelu (nemám možnost testovat další modely HP noťasů) je skutečně velmi agresivní. Partition jsem si vytvořil linuxovým distrem vb]Gparted[/b], které je vytvořené za jediným účelem = pracovat s disky a jejich oddíly. Po vytvoření oddílů a jejich naformátovnání na NTFS jsem restartoval počítač a jal se blbincovat systém z vytvořených DVD záloh. Tento proces trval 4 !!! hodiny a proběhl bez jediného problému. Bohužel, jak jsem již psal, blbinec je skutečně velmi agresivní a vytvořené partition všechny zrušil, tedy vytvořil si jednu a tu si naformátoval na NTFS.

nquote]Fabrikové nastavení disku jsou dve partition, jedna NTFS přibližně 135GB, druhá partition má zbytek do 160GB a obsahuje blbinec...i/quote]

S tímto způsobem instalace nesouhlasím, přijde mi velmi omezující. Mimotoho se mi vůbec nelíbí, že fakticky od výrobce nedostanete "originální" instalační CD svého OS (XP profi, VS, ...) ale co, poradit si musím/e.

Trochu (no dobře, ne trochu, celkem dost) jsem prolejzal různé weby a fóra a zatím jsem nenarazil na jakoukoliv zmíňku o tom, že by byl BIOS nějak upraven, aby blokoval možnost instalace systému jiným způsobem (např. z orig instalace Widlí klasickým způsobem). Tento postup ještě vyzkouším, až se vrátím ze školy domů a zkušenosti doplním do tohoto příspěvku...
dzaky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 1. 11. 2007 12:35

Dzaky: Predpokladal jsem,ze ten Recovery ty Partition opet zrusi a vytvori si tu jedinou,bohuzel :( Mas pravdu, je to omezujici. Jedina moznost by byla instalace WIN z DVD a pouziti ser.cisla k NB...ale nevim zdali to tak funguje. Zkusim zitra zavolat na HP podporu a dam vedet jak sem dopadl.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod dzaky 1. 11. 2007 13:41

czervv: ja to budu zkouset asi tak za dve hodiny az se dostanu domu ;)
nicmene oficialni vyjadreni HP by neuskodilo, nejlepe kdyby se sami vyjadrily jak by slo zachovat partition a zaroven pouzivat system "blbince"...
takze drzte palce at se mi to podari, nebo tomu noťasu provedu neco velmi nepekneho.... :) / :(
dzaky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 2. 11. 2007 10:57

Tak sem volal na HP a zjistil jsem nasledujici:

1. Pokud si nekdo odvari partition a nema Recovery DVD, tak ikdyz mu stale zustaly ty 2 partition se zalohama, tak uz neni schopny system z techto zaloh obnovit.
2. Recovery DVD by mely byt stejne pro vsechny NB stejnych modelu, tzn. muzete pouzit Recovery DVD od znameho, pokud ma stejny NB - ser. cislo, je v nem univerzalni pro vsechny NB stejne rady (napr.6715s), takze zde nenastane problem s licenci.
3. Pokud provadite Recovery a mate rozdeleny disk na vic partion, jinak nez bylo puvodne, Recovery je vsechny odstrani a vytvori puvodni rozdeleni disku, tak jako tomu bylo pri zakoupeni :(
4. Pokud nekdo uvazuje o downgrade systemu z Vist na XP, tak musi napsat mail na objednavky@infocall.cz s objednavku a zadosti o downgrade, musi prilozit kopii faktury a foto licen. stitku k Vistam. Pote HP zasle Recovery DVD/CD pro XP a muzete vesele pouzivat XP :)

Snad jsem podal vycerpavajici odpoved :)
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod dzaky 2. 11. 2007 12:18

Velmi vycerpavajici odpoved :) diky, ale:
ad 3) nezminili se NAHODOU jak dosahnout rozdelenych partition aniz by to blbinec nezlikvidoval?
dzaky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 2. 11. 2007 12:55

Bohuzel, nic takoveho nezminili, rekl mi, ze to proste nejde. Ale tak moznost je ta, ze si obnovis system ze zalohy, potom si rozdelis disky jak potrebujes a zazalohujes si partition pomoci jineho SW, napr. Ghost a mas po problemech. Pokud bys potreboval obnovit system, tak opouzijes tu zalohu pres Ghost.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod dzaky 2. 11. 2007 13:21

to by i mohlo fungovat :)
Ten Ghost, mas na mysli "Norton Ghost"? Ciste teoreticky by mohlo fungovat i "Nero BackItUp", ne?
dzaky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 2. 11. 2007 13:36

Ano, Norton Ghost, ale ciste dosovska verze, mam nejake CD, nabootuju z nej a spustim ghost. Bohuzel mi to nenajde zadne disk a sekne se, na lince mi rikal, ze mam vypnout SATA native mode, ale co sem se dival, tak sem ho tam nenasel. Jeste na to mrknu, ted nemam totiz booka u sebe, tak uvidim, snad jsem to prehledl.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod br-martin 2. 11. 2007 13:57

OKey a este jedna otazka k tomu Downgrade na XP....mozeme si to teda objednat ale o cene nevies nahodou nic??? lebo pochybujem ze to len tak za darmo rozdavaju
br-martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 2. 11. 2007 14:58

Na cenu sem se ptal a rikal, ze to zaslou zdarma :) Tak doufam, ze nekecal :)Ale mozna pujdu menit NB za Fujitsu Siemens V5505, tato 6715s mi vadi v hlucnosti a zahrivani :(Tak uz mozna tohle nebudu muset resit :)
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod dzaky 2. 11. 2007 15:27

br-martin: downgrade je vskutku zdarma (mel by bejt, vsichni okolo to rikaj). ono totiz jde o to ze m$ takto v podstate priznal ze ne vsechny soucasne pocitace Visty bezproblemove utahnou a aby neprisli o klienty tak udelali tento ustupek. Ale moc dlouho trvat nebude! Tak do dvou let se budou Visty moci pokladat za relativne "stabilni" system (stejne jako tomu bylo s XPckama) a m$ uz tento ustupek praktikovat nebude, nehlede na to ze vykon hw bude za dva roky uplne jinde nez je ted... :)
czervv: ja to vypnuti sata native v biosu taky nikde nevidel i kdyz jsem to mohl prehlidnout. nebylo to zrovna to co jsem tam hledal...
dzaky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jihra 24. 11. 2007 14:14

Zdarec.
Mám na notebooku HP Cpmpaq 6715s nainstalované OEM Win Vista Home Basic. Chci si pomocí programu HP Backup & Recovery Manager zazálohovat na DVD kompletní "obraz" disku C:. Po spuštění programu HP Backup & Recovery Manager probíhá vše OK, vyberu si, že chci zálohovat disk C:, ale když mi má program nabídnout místo, kde chci zálohu uložit (dle manuálu mohu zálohu ukládat na HDD, CD, DVD či někde na síť), tak mi nabídne pouze dvě možnosti - disk C: ( tam ale není na zálohu dost místa) a síť. CD a DVD paličku, které mám k noťasu připojené, mi to nenabídne. Netušíte někdo, v čem je problém?
jihra
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 24. 11. 2007 15:53

Na CD/DVD to proste nevie zalohovat. Musis pripojit nejaky externy disk.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jihra 24. 11. 2007 15:55

V tom HP jsou prostě debilové!
jihra
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 24. 11. 2007 15:58

Preco? Pisu to jasne aj v manuali - "Recovery Points and File Backups can be copied to CD or DVD discs". O zalohe celeho disku na CD/DVD sa tam vobec nic nepise... (nabuduce si radsej zisti vopred, co ktora vec vie a bud rad, ze tam vobec nieco taketo je; taky ASUS a pod. na zalohy zvysoka ...)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -b3h- 9. 12. 2007 10:25

No mam podobny problem jako jihra jen s tim rozdilem ze mam naisntalovany Win XP a prave pred chvili jsem si nainstaloval i HP Backup and Recovery Manager, je to posledni verze tohoto softu. Precetl jsem si k nemu i manual. Ale problem je v tomto, chci udelat kompletni zalohu disku C: ktery ma velikost 20 GB, z cehoz vyuzito je nejakych necelych 9GB. Mam disky o kapacite 80GB rozdeleny na 2 oddily, systemovy tech 20GB a zbytek tech 60GB na data. Na druhem disku mam momentalne volnych necelych 20GB. Proklikal jsem se az k mistu kde program zjistuje predpokladanou velikost zalohy a pokazde mi to zahlasi ze mam malo mista na disku! Pokazde vyberu v pruvodci ze chci zazalohovat jen disk C: ale hlasi to pokazde to same. Navic kdyz pripojim externi 120 GB hdd kde mam jeste 40 GB volnych zrejme mu to jeste nestaci, protoze porad rve ze ma malo mista, tak opravdu nevim kde je chyba. Prece neni mozne aby zaloha 8GB dat nesla vmestnat do 40GB?! nevite nekdo kde by mohl byt problem?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Vik_tor 23. 12. 2007 17:21

Nebylo by řešením HP Backup and Recovery Manager odinstalovat,
zálohování dat řešit pomocí programu Acronis True Image a na HDD
"přerozdělit" diskové oddíly dle svých potřeb.
Vik_tor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jihra 23. 12. 2007 18:19

Asi jo, ale nechce se mi za Acronis platit, když ve Vistách mám obdobný (ale debilní) program v ceně. A cracknutý Acronis pro Visty jsem neobjevil.
Už jsem psal na Microsoft, aby mi dovolili downgrade na WinXP, ale nepovolili mi to, protože mám jen Vista Home Basic a z toho to nepovolují. Jsou to hovada v tom Microsoftu, prodají člověku špatně fungující program, reklamace neexistuje, ale vstříc nikomu nevyjdou.
jihra
Junior

Odeslat příspěvekod Vik_tor 23. 12. 2007 20:19

Acronis True Image 10 Visty podporuje - viz
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... rue-image/
Napsal jsi:
Už jsem psal na Microsoft, aby mi dovolili downgrade na WinXP, ale nepovolili mi to, protože mám jen Vista Home Basic a z toho to nepovolují.
A ty je k tomu potřebuješ ?
Vik_tor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jihra 23. 12. 2007 22:36

Vik_tor píše:Acronis True Image 10 Visty podporuje - viz
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... rue-image/
Napsal jsi:
Už jsem psal na Microsoft, aby mi dovolili downgrade na WinXP, ale nepovolili mi to, protože mám jen Vista Home Basic a z toho to nepovolují.
A ty je k tomu potřebuješ ?j/quote]

No ono není k zahození mít "oficiálně zaregistrované" XPéčka kvůli updatům, záplatám atd. Uvidím, jak dopadne SP1 pro Visty a jak mne naštvou, tak bodu downgradovat bez jejich povolení.
jihra
Junior

Odeslat příspěvekod dave5g 17. 5. 2009 08:24

Mam prosbu, zda by mi nekdo nebyl schopen vystavit nekde na webu obraz original zavadaci partition z notebooku HP Compaq 6710b, pripadne obraz jiz vytvorene zachranne DVD pro obnovu partition. Resim situaci kdy si kamarad vymazal zavadeci partition a vsechny ostatni partitions avsak ma na externim disku zalohu obou dalsich partitions programem HP Backup and recovery.(zalozni soubory jsou *.inp) Avsak politika HP a softwaru HP Backup and recovery neumoznuje navratit partitions nazpet ( nechapu proc zvolili tuto nesmyslnou taktiku;-) ) bez budto zavadeci HP partitions nebo zachranych DVD vytvorenych pravdepodobne softwarem v zavadeci partition od HP.(nevidel jsem ten zavadeci loader). Kdo bude schopen vystavit mi obraz zavadeci partition pripadne obraz zachranneho dvd, budu mu vdecny. Dekuji moc.
dave5g
Kolemjdoucí