Vostro od KB

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod lada22 13. 11. 2007 11:57

Rád bych se zeptal, o říkáte na nabídku od KB?

http://www1.euro.dell.com/content/topic ... l=cs&s=pad

Přemýšlel jsem koupi tohohle NB. Jen ka konfigurace je omezená. S tím uvěrem se nedá měnit.
Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo nemá kokrétní zkušenosti s notebookem podobné sestavy...

Jde mi o to, abych na nem mohl pracovat...a občasně hrát - World of warcraft. Jestli to zvladne cpu nemam pochyb...spis se bojim o tu grafiku. Jinak jsem trochu jeste pozadu co se tyce NB, ale chtel bych se jeste zeptat, zda-li se da grafika v tomto modelu pozdeji nejak vymenit...popripade zvetsit op. pamet, disk atd.

Taky zda je to umerna cena sestave...celkove zaplatim kolem 30K.

Diky za odpoved
lada22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 11. 2007 12:07

no tak
1. Dell vostro je krasny kousek a Dell ma spickovy servis NBD
2. na WoW vykonem bohate postaci

Cili ted uz je jen na tobe jestli jdes do toho nebo ne :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 13. 11. 2007 12:17

Pro mě byla teda jednoznačně zklamáním ta klávesnice - hodně mi nesedla a to jsem zvyklý na kde co.... jaktože tam neni standardní z latitude jako to bylo na starších inspironech?
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 11. 2007 12:21

swarmiku, nebyla by jeho recenze? Na compueru uz tusim byla.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puck 13. 11. 2007 12:24

8400 Go ? trochu slaba grafika, ak to chces na hry, tak by som skusil 8600
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada22 13. 11. 2007 14:25

No me jde prave jen o wowko...Nic jinyho nehraji a hrat nehodlam. 3D strilecky me totalne nebavi...ale nevim, jak to bude zvladat ta grafika co tam je.

Bohuzel jsem co se tyce notebooku uplne v zacatcich. Nekde jsem cetl, ze grafika je snad jedine co na notebooku nelze upgradovat...prozatim.

A jeste na jednu vec jsem se chtel zeptat. Zda-li neni lepsi co se tyce vykonu NB nainstalovat XPcka. S Vistama taky moc zkusenosti nemam. Jediny co vim, ze lip podporuji 64bit procesory a na druhou stranu jsou moc narocna na proc i pameti.

Bohuzel tahle konfigurace NB nelze nijak menit...Co se tyce uveru od KB.
lada22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 11. 2007 14:28

puck: slaba je, ale na WoW pohodlne staci.

Pozor herni notasek je sice hezka vec, ale vydrz jde pak do haje, vice hreje, vice musi valit vetracky

...cili to je o osobnich preferencich co kdo chce :)

dell nabizi konfiguratory kde si lze vybrat jak yOS chces, zel bohu KB nabidka je pevna - cili budes muset zit s Vistama :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada22 13. 11. 2007 14:32

No...mam doma i XPcka. Tzn, ze bych si je de facto mohl nainstalovat i do NB. Jen mi jde o to, jak se tahle zmena OS projevi ve vykonu NB...

Jinak to hrani wowka:-)...nevim jestli tu nekdo ma vetsi zkusenosti...ale treba 25-man raidy jsou trochu narocnejsi nez behani po svete....
lada22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 11. 2007 14:38

Z mych zkusenosti jsou notasky s Vistama holt linejsi a maji mensi vydrz na baterku.

S WoWkem jsem se setkal jen okraove, ale nevidel bych to nijak tragicky :) preci jen existuji ruzne nastaveni rozliseni a detailu :)
Pochopitelne 8400 neni trhac asfaltu, ale na hrani jde rozhodne o lepsi variantu nez GMA od Intelu :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Letadelko 13. 11. 2007 16:08

Wowko ti ta grafika utáhne krásně.
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 13. 11. 2007 16:17

Cena je to zajímavá, nicméně...
A: cena v konfigurátoru je cca 34K, kolik bude ale reálná cena při prodeji? Dell na to dává slevy...
B: velké firmy berou NB ve velkém a dostávají exklusivní slevy (v případě dellu není porblém cca 30%). Takže tahle nabídka je výhodná pro všechny. KB získá klienty a něco na tom možná i vydělá (když pominem fakt že získá ty klienty, což je taky dostačující výdělek), vydělá na tom DELL který ve velkém dodá KB NB, a ve finále na tom vydělá i zákazník. Problém je že si ten model nenakonfiguruješ...
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod lada22 13. 11. 2007 16:46

Zakaznikem KB uz jsem. Takze tohle mi nedela problem. Notebook je od renomovane firmy. Coz by melo jaksi zarucit jeho delsi vydrz. Kterou bych uvital. Se vsemi parametry jsem spokojen. Jen mi dela potiz zjistit vykon grafiky...ale na to uz tu dostavam odpovedi, ze by byla dostacujici.

Jedine co mi dela vetsi potize, je OS. Visty jsou neco noveho. A nerad bych prechazel na neco, co se zatim jevi jako horsi varianta.

Proto bych potreboval vedet, jak je to s tou vymenou OS. Jaka rizika to s sebou nese a kde mohu najit ovladace pro hardware NB.

Navic doma na PC preinstalovavam OS celkem casto...z duvodu spywaru a pod, kterym nemohu zabranit. S ovladaci v PC nikdy nemam problem, protoze ke kazdemu kusu HW dostanu i CD s ovladaci. Nevim jak to funguje u NB.

Diky moc za odpoved
lada22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod komplikator 13. 11. 2007 17:27

Ovladače jsou dotaz na support Dellu. Nicméně pokud dell k danému modelu nabízí i Win XP, tak drivery budou existovat ;)

Osobně bych bral vista business nebo ultimate, kdykoli se dá udělat downgrade...

To že přeinstalováváte systém často svědčí že se k němu neumíte chovat, osobně přeinstalovávám jen v případě pořízení nového stroje. Znáte funkci obnovení systému a vytváření průběžných "záchytných" bodů? Skvělá to funkce Windows... něco se podělá, tak se vrátí systém třeba do stavu o den zpět a nic se neděje...

U NB s předinstalovanými systémy to funguje tak že z Recovery (buď na HDD nebo na DVD) uvedete NB do situace před prvním zapnutím po prodeji. Systém bundlovaný k NB obvykle nežádá serial ani aktivaci, má všechny drivery integrovány, případně se po prvním startu spustí jejich doinstalace (tohle doinstalování po spuštění sem viděl u nějakého Aceru). Navíc není pak problém vyladěný, updatovaný systém, případně s doinstalovanými aplikacemi celý zazálohovat a pak v případě potřeby natáhnout tuhle zálohu během 10 minut...
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 13. 11. 2007 22:49

Gruppe píše:swarmiku, nebyla by jeho recenze?
Nebyla.... víš přece, že DELLy nedělám :-). Jinak teda já jsem se s nim setkal asi na 5 minut, kdy jsem ho celej prohmatal, prokroutil, chytl za roh, zatlačil na displej a zkusil něco napsat na klávesnici. Ta hosteska ve škole, co tam u něj stála, na mě docela koukala ;-).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 11. 2007 23:46

swarm: skoda :( nerikej ze by ti dellik nejak na test nepujcil :)

PS: blbe koukala? mozna ji bylo lito ze se tak nemazlis s ni :wink:
Gruppe
Mírně pokročilý

Další stránka