reklamace NTB

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Pakin 14. 1. 2008 22:03

Zdravim,

uz mam podruhy notebook na reklamaci (je rok a neco malo stary), poprve tam byl tyden jenom, vymenili mi cele LCD za nove, hned na to sem ho tam musel poslat znova, protoze odesla nejspis zakladni deska, lepe receno neco na ni, protoze notebok nesel nabijet, ale baterka i adapter jsou v poradku. Jedna se o zarucni reklamaci a notebok oni primo v servisu prebrali 17.12.07. Do ted mi neprisel zadny mail a zatim me ani nijak jinak nekontaktovali, takze se chci zeptat, jak je to s tim odstoupenim od smlouvy?

Vim, ze je to 30 kalendarnich dnu od doby prevzeti, takze by to melo byt teoreticky zitra, kdyz ho zitra neposlou teda, ale ve stavu reklamace na webu je porad - ceka se na nahradni dil, jedine ze mi ho zitra schvalne poslou neopraveny. Ale pokud ne, tak jak mam vypovedet tu smlouvu, kdyz oni jsou jen servis, ale prodejce byla alza.cz?

Predem diky za rady a tipy..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladosft 14. 1. 2008 22:24

A6T? ak hej tak to zrejme nestihnu lebo kamos posielal tiez ale 8.1 a doteraz nic s tym ze niesu nahr diely... tusim ty daju daaky papier pre predajcu ze to nestihli a na zaklade toho budes pitat chehtaky... inak podrobnejsie mozno skontrolovat stav reklamacie na sil.cz zmeny statusu sa tam prejavuju skor ako na tej asusackej stranke
vladosft
Junior

Odeslat příspěvekod Pakin 14. 1. 2008 22:25

jj, A6T..tak nejak jsem si to predstavoval, ze dostanu papir, kde bude od nich napsano, ze mam narok na novy kus, nebo navrat penez...a jako ze 35k by se ted hodilo :D
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sislik 14. 1. 2008 22:25

imho je to 30 pracovnich dnu (ne kalendarnich), kamoska takhle notebook reklamovala, oni to nestihli, tak ji vratili celou castku, co notebook stal
Radsi nic, nebo mi to zase smazou...
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pakin 14. 1. 2008 22:28

Ne, je to 30 kalendarnich dnu, to vim jiste, nikoliv pracovnich..;)
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladosft 14. 1. 2008 22:33

Spotrebiteľ má právo, aby bola jeho reklamácia vybavená najneskôr do 30 dní. V prípade, že predávajúci túto zákonnú lehotu nedodrží, má spotrebiteľ právo rozhodnúť sa, či bude požadovať výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí (§ 623 OZ). keby sa jednalo o pracovne tak to je v zakone zdôraznene ak niektory predajca tvrdil opak akurat tak vas chcel obabrat ..
vladosft
Junior

Odeslat příspěvekod Pakin 14. 1. 2008 22:35

vladosft píše:Spotrebiteľ má právo, aby bola jeho reklamácia vybavená najneskôr do 30 dní. V prípade, že predávajúci túto zákonnú lehotu nedodrží, má spotrebiteľ právo rozhodnúť sa, či bude požadovať výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí (§ 623 OZ). keby sa jednalo o pracovne tak to je v zakone zdôraznene ak niektory predajca tvrdil opak akurat tak vas chcel obabrat ..k/quote]

dekuji, tohle jsem potreboval vedet, cislo toho paragrafu ..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladosft 14. 1. 2008 22:37

Pakin píše:
vladosft píše:Spotrebiteľ má právo, aby bola jeho reklamácia vybavená najneskôr do 30 dní. V prípade, že predávajúci túto zákonnú lehotu nedodrží, má spotrebiteľ právo rozhodnúť sa, či bude požadovať výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí (§ 623 OZ). keby sa jednalo o pracovne tak to je v zakone zdôraznene ak niektory predajca tvrdil opak akurat tak vas chcel obabrat ..k/quote]

dekuji, tohle jsem potreboval vedet, cislo toho paragrafu ..
No ikeď to cislo paragrafu bude v CR ine toto je zo slovenskeho zakonnika.. a znenie tam moze byt ine.. ale islo mi oto ze je to proste mesiac..
vladosft
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 14. 1. 2008 23:27

Pozor - kupoval si to na firmu alebo na seba (ako fyzicku osobu - nepodnikatela)?

Sislik.
30 dni je beznych.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pakin 15. 1. 2008 13:35

Je to kupovany na ICO, ale na fakture je normalne zaruka psana 24 mesicu..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 15. 1. 2008 13:44

Alza se řídí i pro nakupující na IČO tím stejným zákonem jako když to koupíš normálně (mají to ve smlouvě). Otázka je, jestli se něco mění ve vztahu se servisem. Já bych řekl, že by snad i mělo.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pakin 15. 1. 2008 14:04

Kdyby se neco menilo, tak by mi preci neuznali uz ani druhou zarucni opravu v servise (sil.cz), kdyz uz je vic jak rok stary... obe opravy byly uskutecneny az po uplynuti 1 roku ...
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MaxvRS 15. 1. 2008 19:38

swarm: To mě překvapuje, taky mám Lenovo od Alzy a uvnitř balení bylo napsané že dle podmínek Lenova je záruka pro podnikatele jen 12 měsíců.
Takže myslíš že u Alzy bych uspěl s reklamací i po roce?
MaxvRS
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 15. 1. 2008 19:42

Kupoval si to na firmu, alebo na osobu-nepodnikateľa?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MaxvRS 15. 1. 2008 20:38

Na IČO
MaxvRS
Junior

Další stránka