reklamace NTB

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod swarm 16. 1. 2008 11:13

MaxvRS píše:swarm: To mě překvapuje, taky mám Lenovo od Alzy a uvnitř balení bylo napsané že dle podmínek Lenova je záruka pro podnikatele jen 12 měsíců.
Takže myslíš že u Alzy bych uspěl s reklamací i po roce?l/quote]
Neuspěl. Oni vychází z toho zákona (kde jsou takové ty věci, že se popis musí shodovat s výrobkem, reklamace do 30dní,...), ale pak si tam stanovují věci, které jsou v případě koupě na IČO jiné. Jedna z nich je právě to omezení doby záruky. Ono je to logické, že to tam mají, protože by se jim to vůbec nevyplatilo, něco takového nabízet.

Každopádně já jsem u nich vracel před rokem jeden notebook a musel jsem si tyhle věci všechny nastudovat a hodně mě potěšilo tohle zjištění, že vycházej z toho zákona (jinak bych neměl šanci).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CeCo 19. 1. 2008 10:18

MaxvRS:
Ale len ako fyzicka osoba - spotrebitel. Ako firma nemas na to narok.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lukar 19. 1. 2008 11:13

čau všem promintě že se sem vtírám ale potřeboval bych radu kde v brně nejlíp koupit v sobotu notas prosím poradte jsem z okolí Svitav a za chvíli jedu do brna
AMD Athlon XP 2600+Barton,deska:a7v600SE,VGA:ati radeon 9550 256 MB 128 bit ,512 MB RAM ,disk:seagate 80 GB 7200 orm ,zdroj EC:350 W, LG - CD RW, DVD RW
lukar
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 1. 2008 11:19

v sobotu odpoledne? Nikde :) Jelikoz Alfacomp ma asi zavreno a hlavne asi nebudou mit tvuj vybrany skladem :) Zkusil bych jeste BGSlevi - je to hned u dalnice

Jestli ses dobrodruh, vydej se do Datartu a pod shopu, ale tam bych nekoupil ani baterky :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pe 20. 1. 2008 15:08

já jsem sice notas nekupoval na ico, ale po roce jsem ho reklamoval, poprve prisel ze servisu zase nefunkcni (kvůli něčemu jinému) tak jsem posílal znova. Nakonec to dopadlo tak ze ho tam meli asi dalsich 14 dni coz mi dalo dohromady 30dní v servisu. Potom uz jsem jen pozadal servis ze jiz nechci dale cekat at mi vystavi doklad ze se notas nepodarilo opravit do zakonne lhuty a poslou ho zpet. Pak jsem poslal NB v krabici i s timto dokumentem do internetoveho obchodu kde jsem ho koupil a telefonicky jsem se domluvil na vraceni penez. Ty mi prisli asi po 14 dnech na ucet a to do posledniho padesatniku takze jsem byl s jednanim servisu i inetoveho obchodu celkem spokojen. :)
Pe
Junior

Odeslat příspěvekod vladosft 20. 1. 2008 15:23

?? no je divne ze ti to uznali ,tie dobi reklamacii sa nescitavaju ak sa to aj vratilo s inou chybou tak je nova reklamacia a znovu zo zakona 30dni. Co to bola za znacka? daake nezvykle jednanie servisu zaplatili aj ked nemuseli :D no co pre teba len dobre.
vladosft
Junior

Odeslat příspěvekod I.Indigo 20. 1. 2008 15:29

Přpojil bych se k tématu. KOupil jsem v 9/2006 notebook ASUS od ATComp.
Na firmu...ale připlatil jsem si rozšířenou záruku na 3 roky.
Měnili mi už 2 krát základní desku a 1 vadnou baterii...
Chci odstoupit od smlouvy. V ATComp. mi řekli, že mám poslat NB do ASUSU a že tam mi vystaví doklad o odstoupení od smlouvy a ten jim dám a oni mi vrátí peníze. Jenže musím to ASUS uznat a trochu mám obavy aby to prošlo.
Jinak už je další závada s LCD..a bude třeba měnit propojovací kabely nebo celé LCD.
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod Pakin 20. 1. 2008 15:42

jj, tak nejak mi to vysvetlil technik v SILu, ze to posle do asusu primo a tam to vyresi, takze cekam jenom nejaky doklad, abych mohl zajit do alzy..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kromec 20. 1. 2008 15:42

I.Indigo:
Pokud ho mas koupeny na firmu, tak si peclive precti zarucni podminky a podle nich se rid. Pokud je to na firmu tak podle zakona zadny narok na vraceni penez nemas...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod I.Indigo 20. 1. 2008 15:54

kromec píše:I.Indigo:
Pokud ho mas koupeny na firmu, tak si peclive precti zarucni podminky a podle nich se rid. Pokud je to na firmu tak podle zakona zadny narok na vraceni penez nemas...

A na co mám nárok?
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod I.Indigo 20. 1. 2008 15:57

I.Indigo píše:
kromec píše:I.Indigo:

A na co mám nárok?k/quote]

Na dodacím listě je záruka 24 měsíců a k tomu rozšíření na další rok!!!!
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 20. 1. 2008 16:06

Mas jen narok na to co mas ve smlouve nebo v zarucnich podminkach. Zarucni podminky jsou vetsinou uvedeny v zarucnim liste , pripadne se muzes podivat i na web vyrobce(servisu), tez si precti reklamacni podminky velkoobchodu a nato se pripadne muezs odvolavat.... Pokud ti sam vyrobce nebo prodejce(velkoobchod) neuvadi ze mas narok na vraceni penez tak mas proste smulu a muzes NTB reklamovat do aleluja a nikdo ti vracet penize nemusi. Vse zalezi na dobre vuli servisu/obchodu.
Kdyz koupis NTB na firmu tak se neridis obcanskym zakonikem ,ale obychodnim a to je dost podstatny rozdil....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod I.Indigo 20. 1. 2008 16:22

kromec píše:Mas jen narok na to co mas ve smlouve nebo v zarucnich podminkach. Zarucni podminky jsou vetsinou uvedeny v zarucnim liste , pripadne se muzes podivat i na web vyrobce(servisu), tez si precti reklamacni podminky velkoobchodu a nato se pripadne muezs odvolavat.... Pokud ti sam vyrobce nebo prodejce(velkoobchod) neuvadi ze mas narok na vraceni penez tak mas proste smulu a muzes NTB reklamovat do aleluja a nikdo ti vracet penize nemusi. Vse zalezi na dobre vuli servisu/obchodu.
Kdyz koupis NTB na firmu tak se neridis obcanskym zakonikem ,ale obychodnim a to je dost podstatny rozdil....

V záručním listě není nic o tom, že by bylo něco jinak pokud je to koupeno na firmu.
Je to kupováno na advokátní kancelář.
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 20. 1. 2008 16:45

RId se tim co je napsano v zarucnim liste pokud je v zarucnim liste(reklamacnich podminkach) napsano ze mas v ramci rozsirene zaruky narok na vraceni penez za urcitych podminek ktere si myslis ze splnujes tak se na nej v servisu odvolej...
EDIT:
Pokud tam nic takoveho neni ,tak zalezi jen na dobre vuli servisu(velkoobchodu) jestli ti vrati penize...
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod I.Indigo 20. 1. 2008 16:59

Asus dává standartně záruku 2 roky i pokud je výrobek kupován na firmu!
V obchodních podmínkách nemá nijak rozlišeno, zda se kupuje na firmu nebo pro soukromé účely.
I.Indigo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka