2GB+1GB RAM nebo 2x1GB RAM

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod I.Indigo 13. 2. 2008 14:07

Co myslíte? Co mám koupit do NB.
2x2GB jsem zavrhnul to Vista 32-bit nevyužije.
Bude to dual-chanel když v jednom slotu bude 2 a v druhém 1 GB?
V tomhle se raději poradím.. :D
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod decried 13. 2. 2008 14:13

2+1 v DC nepojde.
2x2 nieje zla volba. Cena RAM je minimalna, v buducnosti budes musiet jednu RAM vyhodit aby si mohol upgradovat a pravdepodobne ceny pojdu hore.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod I.Indigo 13. 2. 2008 14:15

Takže nevadí, že Vista Ultimate 32-bit nevyužije celých 4GB ale v podstatě je to lepší než nemít dual chanel že.
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 13. 2. 2008 14:16

Nač budete mít v laptopu 4GB paměti? Na hry? pak ale nevyužijete na 32bit celou paměť.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod skvedo 13. 2. 2008 14:17

2+1 muze jet na nekterych cipsetech v asymetrickem dualu
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod miso225 13. 2. 2008 14:34

Mne frci v duali 1G + 512M samozrejme asimetr.dual
miso225
Junior

Odeslat příspěvekod I.Indigo 13. 2. 2008 14:36

Ono možná na stříhání videa bude 2GB stačit...
Je to do DELL XPS 1330 takže žádné extra hraní her...
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod Simpi01 13. 2. 2008 14:36

tak se tady taky rovnou zeptám:

mam v počítači 2*512 na win XP v dual channel a řešil jsem rozšíření. tak jestli je nutný obě dvě starý paměti vyhodit a dát tam dvě gigovky, aby to běželo na DC, nebo je tam můžu nechat a akorát dát do těch DC slotů ty 1024 paměti a ty 512ky hodit do těch vedle.
Simpi01
Junior

Odeslat příspěvekod nejaky.osel 13. 2. 2008 15:01

v jakém počítači? v desktopu, či notesu??
jestli notesu, tak musíš obě 512 vytáhnout, schovat do šuplíku a místo nich dát dvě gigovky :wink: ještě jsem neviděl notes, který má 4 sloty na ramku... :lol: a jestli myslíš desktop, tak ses sekl fórem... :lol:
DELL VOSTRO 1500: T7250, 2,5 GB RAM, WD 320 GB, UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™, nVidia 8600M GT, 9cell, 3yr NBD, Vista Business 32bit, Logitech VX Nano

I want EEE 901 for my girlfriend...
nejaky.osel
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 13. 2. 2008 18:53

šel bych do 2 * 2 Gb kdybych mohl... ja bohužel mam maximum 2Gb :o(
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dirk Gently 14. 2. 2008 09:53

Já zatím jedu na 2GB+512MB a do budoucna plánuju 2x2GB. Jen mi vadí, že hiberfil.sys pak naroste na 4GB a to už je na disku docela znát.
Dirk Gently
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 14. 2. 2008 14:31

Matysek píše:Nač budete mít v laptopu 4GB paměti? Na hry? pak ale nevyužijete na 32bit celou paměť.m/quote]

Co je na 4G paměti špatného? Mám 2G pod XP a v poslední době mi to začíná být málo při běžné práci (nějaký vývojový nástroj, sql developer, do toho běžné věci jako mail, net, file manager, nějaké drobnosti na pozadí... S vypnutým swap stále častěji končím s chybami způsobené nedostatkem paměti. A to mám v plánu rozchodit si vývojový server (Application server + database od oraclu), nejlépe pod VMWare jako separé mašinu... na tu už ale paměť nemám :D

Jinak ztráty dual channelu bych se nebál, nárust výkonu, resp. ztráta bez něj u NB který je brždený vším okolo nebode žádné terno...
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 14. 2. 2008 18:20

Nepsal nic o tom, že je špatné mít 4GB paměti. Ptám s k čemu ta pamět bude u laptopu sloužit. Sám používám klasické běžné aplikace, total cmd, The Bat, Access, text, icq, msn, nokiu ... pernametně mi běží Visual Studio,Enterprise Manager, MSSQL 2000/05Dev (laptop 1 - 3 minimalistické inst., wks i 16), MySQL 5, IIS na testy, apache moc nepotřebuji. I tak mi (ano mám zaplý swap). Ovšem kolik takovýchto lidí asi bude? Na WKS souhlasím, mám 4GB a mohu říci, že mi to vadí, vyskytují se při rebuildech/indexacích a testech chyby..... ano, tam bych za 8GB byl rád, ale to je jiná sféra. Využije-li onu paměť, není problém, ovšem otazkou je, zda jí vůbec využije a pak je to laptop.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod sabelt 15. 2. 2008 08:43

taky se zeptám:
Když mám v notebooku jeden modul 512MB RAM a jeden slot volný,můžu si do nej dokoupit 2GB modul a nechat tam tu 512,kdyz deska podporuje max 2GB?
sabelt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod komplikator 15. 2. 2008 11:34

Matysek:
a vypínáš ten laptop? Já ho třeba měsíc nerestartuju, obvykle až ve chvíli kdY mě k tomu donutí windows update. Nejvíc žere prohlížeč... ono 20 záložek a intenzivní browsení, lup a žere klidně 1G RAM! obvykle když dojde k problému s pamětí, tak shodím browser a opět ho nechám najet, obvykle se uvolní 500M-1G. Ale tohle prostě dělat nechci :) Navíc, jak sem psal tu jednu virtuální mašinu se bojím vůbec instalovat... A ano je to laptop, je to primární počítač který používám, stolní mašinu už jsem jako pracovní nepoužil počítám tak 4 roky. Ale uznávám tento týden jsem si stolní kompík pořídil, ale slouží jako náhrada za DVD player, audio a HDD rekordér, a storage multimédií... tzn po startu najíždí media center... na víc ten počítač určený není...

Někdy holt laptop plní funkci workstation...
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Další stránka