MSI GX700 vs Acer Aspire 8920G-834G32BN

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod hopipo2 2. 4. 2008 21:20

Ahojte, chcel by som poprosit pri volbe notebooku.. hlavne na hry a multimedia.

Chcel by som vediet, ktory je kvalitnejsi, ktory sa viac oplati? Ktory by ste brali vy. Na vykone zalezi. Suma tak do 50 000,- Sk.

link MSI: http://notebooky.alza.sk/notebook-msi-g ... d84302.htm
link Acer: http://notebooky.alza.sk/notebook-acer- ... d89467.htm

Dopredu diky za rady
hopipo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 3. 4. 2008 17:37

obidva notebooky su robene na hry, je to ich zakladne motto. vykonovo su na tom podobne. novsi procak samozrejme acer ale mensia cache pamat ten vykon procakov bude asi podobny, aj grafika novsia rada u aceru ale vykonovo asi lepsia o moc nebude ak vobec. tipujem ze asi konkretne ta 9500GS bude vychadzat z 8500GS asi nastupca. takze vykonovo to skor bude lepsia 8500. ale je to cisto moj nazor. ked to dam do provnania GF9800 a GF8800. videl som acer nazivo a je to uz dost velke na notebook. to uz potom racej desktop s monitorom. ta 17tka nieje este az taka obrovska obrazovka.

a ked mas limit 50 tisic nakonfiguruj si racej nejaky dell. do 50 tisic zozenies urcite slusny vykon.

takze som to pozeral do 50 tisic sa zmestis s dellom v pohode.
za 47 tisic som nakonfiguroval nieco taket:

17.0" UltraSharp™ Widescreen WUXGA (1920x1200) TFT Display with TrueLife™
T9300 (2.50 GHz, 800 MHz FSB, 6 MB L2 cache)
2048MB 667MHz Dual Channel DDR2 SDRAM (2x1024)
250GB (5.400rpm) SATA Hard Drive
NVIDIA® GeForce™ Go 8600M GT with 256MB DDR2 dedicated graphic memory
Integrated Sound Blaster Audigy ADVANCED HD Audio

ked mozes dat do booku tolko penazi chod do dellu alebo niecoho podobne kvalitneho.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod hopipo2 3. 4. 2008 19:41

To dell som si pozrel a skoro rovnako som to nakonfiguroval ako ty, len sa mi nejak nepozdava ta 256 MB grafika. :?
Mimochodom medzitym som nasiel iny nb, len to ze monitor 15,4" ale vykonovo a cenovo si myslim ze super link: http://notebooky.alza.sk/notebook-asus- ... d89267.htm

Lepsia grafika a aj procak a dik za radu :)
hopipo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 3. 4. 2008 19:51

256MB pamet postacuje na vacsinu hier. notebookove grafiky aj tak nedosahuju take vykony ako u desktopu. ta HD 3650 nieje extra vykonna. ale ma zas giga vlastnej pamete co je super. u desktopu sa da prirovnat ku ati 2600pro. ale na tom asuse si samozrejme hry zahras, v tom problem neni. u notebookov su najviac na hry prisposobene notebooky od firmy alienware ale tie su az prilis drahe , tie maju jedny z najvykonnejsich komponentov v bookoch, ale bohate staci aj to co si si ty vybral. hry si na tych bookoch zahras urcite. aj na dost slabsich zostavach hry idu.

a aky monitor by si teda chcel?
delong
Junior

Odeslat příspěvekod hopipo2 13. 4. 2008 13:59

Tak najradsej by som chcel tu 17"ku... asi som sa rozhodol pre ten MSI co sa tyka procaku aj grafiky.. s rodicmi uz bola aj mnesia porada takze suma klesla tak na 40 000 a mozno + nejake drobne.
Mimochodom som skor zastupca Nvidie a ked je uz rec ze k comu blizsie tak u cpu jednoznacne intel :)
hopipo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 13. 4. 2008 14:42

cpu jednoznacne intel, vyssie vykony pri rovnakych taktoch. momentalne ma navrch. ten MSI bude na hry bohate stacit. a 8600GT je super grafika a urcite ti bude stacit aj na crysis. lebo som cital recenziu a uz na GF 8400 ide crysis na nizkych detailoch takze myslim ze na tom msi problem s hrami nebude.
P.S.:
inak GF9500 je vykonnejsia nez 8600 ale kedze ta 9500 je GS a 8600GT tak to bude vykonovo podobne. to este pisem k tomu co som napisal o par prispevkov vyssie.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 13. 4. 2008 15:56

Notebook s 18,4" LCD, 4 GB RAM a 32 bit OS ?? Tieto kombinacie mi nejako nedavaju zmysel.
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod hopipo2 13. 4. 2008 16:11

Skor ma odradila ta znacka acer, pocul som o nej par veci a este som aj na nete kukal clanky co sa tyka hodnoteni a take.. vacsinou neodporucali acer.
MSI sa mi pozdava lebo ma velky podiel na trhu co sa tyka grafiky a aj maticnych... takze podla mna to zle nemoze byt... aspon dufam :)
A jak tam aj ten -Bananik- napisal 4 GB a 32bit OS nedava zmysel. Skor taky marketingovy ťah.

Este tak max dva mesiace mam na rozmyslenie, kym dufam, ze zmaturujem a pridu papiere, ze ma zobrali na vysku. Podmienky rodicov na novy NB :D:D
ps: mimochodom dik za rady :)
hopipo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 13. 4. 2008 16:44

no celkovo znacka msi nieje zla, ale pri notebokooch to je otazne. treba si pozriet pomer cena/vykon oproti overenym znackam napr. HP. ceny MSI su nizsie. ak chces vykon desktopu tak tento MSI zla volba neni.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 13. 4. 2008 17:12

Ak chces kupovat ten acer tak pockaj nejaky ten mesiac. Je to novy model. Nie su na neho este skoro ziadne uzivatelske postrehy, kupa by ta mohla neskor mrziet. Co sa MSI tyka, tak v oblasti notebookov je to skor nepopularna znacka najme koli kvalite spracovania.

Ak chces notebook aj na pracu tak podla mna su najdolezitejsie kriteria komfortnost prace, hluk a dielenske spracovanie, pohodlna klavesnica, teplota notebooku a vydrz na baterie.
Predsa nie je nic horsie ako neustale otravne zapinanie ventilatoru vzdy ked otvoris web stranku alebo nejaky doc dokument a ked ti nevyhovuje klavesnica.
Za danu cenu by som radsej vyberal ine znacky, pripadne ine kategorie nez cisto multimedialne stroje.
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod hopipo2 13. 4. 2008 19:41

Tak ja by som ho potreboval cisto na multimedialne veci a hlavne na hry. Povodny plan bol nejaky desktop s nejakou tou 8800 GT SLI a najnovsi dvojadrovy CPU od intel. Ale potom co som si veci premyslel, co sa tyka toho, ze teoreticky taham na vysku, desktop mi bude zbytocny, lebo vyhodim nemale peniaze zanho a budem ho vidiet len cez vikend. Na internate nemam v zaujme kvasit bez hier, + vedel by som robit zadania a aj na prednaska 10 prstove pisanie bez problemov.
Takze v prvom rade hry :D a ten MSI je skutocne v pomere cena/vykon dobry vyber :) moj osobny nazor, co sa moze este zmenit :)
ale dik, za nazory :)
hopipo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 13. 4. 2008 19:59

ono ten MSI sa vyrovna a casto aj prevysuje niektore desktopy, <z recenzie> Hrubým výpočetním výkonem Core 2 Duo T7500 překonává desktopovou verzi procesoru Intel Core 2 Duo – E6400 a E4400. takze T7700 bude este o nieco vyssie. a 8600GT je porovnatelna s desktopovou, je len o velmi malo slabsia. a ti co hovoria ze grafiky v notebookoch su ovela slabsie v tomto pripade to asi neplati. precital som si recenziu na tu 8600M GT a robili na nej vsemozne testy a vykon je porovnatelny s desktopovou, akurat su nizsie taktovane, ostatne udaje su vraj zhodne. ak niesi fakt ze extremny hrac tak ti tieto parametre musia stacit.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod hopipo2 13. 4. 2008 20:21

Ta extremny ako extremny :D som za peknu grafiku, to je pre mna 1. miesto v hrach :D dufam ze Mafia 2 a GTA 4 pojdu v pohode. Len to nechcem aby mi to vsetko islo na najmensich detailoch, na nejakom nizkom rozliseni, atd.
Je tu aj hranica rodicov, povedali, ze tak okolo 40 000,- Sk.
Co som pozeral nb za nejake horybilne ceny, za nejakych 70/80 tisic, vacsinou maju CPU 7500, cca rovnaku grafiku.
Ten MSI som kukal na http://www.alza.sk ( http://notebooky.alza.sk/notebook-msi-g ... d84302.htm ), ked si si vsimol je tam take spustenie ceny, ze az :D ale to je len cisty marketing, ze zo 70 tisic na 40. ale aj tak v CZ som to videl za 40 českych, niekde som aj take nasiel, ze 2500 eur, tu to maju v akcii si myslim len kvoli tomu ze to kvoli vzhladu nechcu brat,.. neviem no
A ide mi hlavne aj o to, aby bola 17"ka na vecerne filmiky a uz aj na tie hry je to lepsie ako 15" :)
hopipo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 13. 4. 2008 20:57

no myslim si ze na low detailoch nebudes musiet hrat. ked testovali notebookovu GF8400 na crysis (co sa momentalne povazuje za jednu z najnarocnejsich hier) a hru pustili na low detailoch. a 8600GT je vykonovo inde. neviem ake su poziadavky na GTA4 alebo Mafiu2 ale urcite ti to tento notebook utiahne. ale zas netreba mat velke oci je to len notebook. ked chces aby si mol vykonny desktop v podobe notebooku tak by si si musel priplatit. zatial najvykonnejsia bookova grafika je 8800GTecka pokial nepridu atiny 3870 do mobilnych verzii. za 40 tisic zazraky cakat nemozes. keby si chcel extremnu hernu masinu tak si priplat raz tolko. inak jakto ze si nevidel za drahsie prachy lepsie vybavenie? da sa najst. som videl acer za 60litrov s CPU T9300, GF9650.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 14. 4. 2008 00:53

NB a hry nejdú dokopy. Radšej si kúp XBOX a projektor, budeš s tým mať daleko lepší pôžitok z hrania než s NB. Alebo aspoň desktop.

Vraziť 50000 Sk do MSI či Acer-u je dosť mrhanie peniazmi a tobôž ak má byť NB na hry (t.j. bude hlučný, prehrievať sa = znižovať si životnosť a pod). To MSI som mal na pár hodín a pocit z neho bol teda hrozný - hučal, hrial, plasty mäkké, sekalo to, podpora od MSI slabá, ich supportweb pomalý... Aj dotyčný chalan mierne nadával, že čo si to vlastne kúpil.

Radšej si kúp NB za 25-30000 Sk a choď za 20k niekam na dobrú dovolenku 8-P S vysokou školou totiž začnú iné starosti a časom možno zistíš, že tie hry vlastne ani tak hrať nebudeš.

C
CeCo
VIP uživatel

Další stránka