Asus X51R - problémy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Hemi 12. 4. 2008 21:49

Dobrý večer/den, obracím se na Vás s menší prosbou. Mám kamarádku a ta si koupila notebook od Asusu, model X51R a už od prvního spuštění to po nějakém čase na vteřinu vypne monitor a poté zobrazí varovnou hlášku "display driver stopped responding and has recovered" a pod tím něco s ovladačem R300. Problém nevyřešilo ani přidání 1 GB RAM, protože 512 MB na Visty je hodně málo. I když jsou to jenom Home basic.
Tak jsem byl požádán o instalaci Windows XP na tento notebook. Instalace samotná probíhala bez problémů. Použil jsem verzi s integrovanými ovladači na SATA řadič a celkově instalace probíhala mnohem klidněji než na mém F3Sr. Už po nainstalování prvních ovladačů se začaly objevovat první mouchy. Systém začal být velice nestabilní. Často jsem jenom chtěl nainstalovat záplatu a skončilo to modrou smrtí.
Ale to jsem si říkal, že je to jen ojedinělé a pokračoval jsem v instalaci. Po hodinovém hraní si na počítačového technika jsem měl rozchozené všechny ovladače, všechno otestované, nahrané zálohy a pustil jsem se do stahování a instalací dalších programů jako antivirový program, anti-spyware, firewall a čas od času jsem byl "odměněn" modrou smrtí nebo vypnutím displeje, z kterého nebylo jiné východisko než tvrdý restart přes tlačítko POWER.
Poté co se nedalo ani seřadit položky v nabídce start podle abecedy, aniž by to neskončilo BSoD, jsem byl požádán o navrácení Vist.
Použil jsem dodané recovery DVD a měl značné potíže s jazykem systému... musel jsem z panelu jazyků odstranit angličtinu a nechat tam pouze českou (tedy alespoň mám pocit, že se mi to povedlo tímto způsobem). A ejhle oblíbená hláška s ovladačem se vrátila spolu s problikáváním obrazu. Zkusil jsem novou verzi ovladačů - nepomohla. Zkusil jsem verzi z webu asusu - nepomohla.

Navíc jsem přišel na zajímavý fakt. Když tam ještě byly ty Windows XP, tak jsem zkusil vyhodit tu novou paměť. Pro případ, že by se hádaly. Systém nenaběhl.
Zkusil jsem tam nechat jenom tu novou - systém nenaběhl. Dal jsem tam opět obě - systém naběhl.

Já už nevím co s tím udělat, z diskuzí různě po internetu nejsem nijak moudrý, protože prolítávat anglické slohové diskuze v časové tísni neplodí moc ovoce. Podle mě je chyba někde v hardwaru - jinak si to vysvětlit nedokáži :hm

Pokud někdo víte, za jakoukoli odpověď budu velice rád.

Pozn. zkoušel jsem hledat všechna témata o tomto notebooku, ale našel jsem jenom ohledně koupě nebo byla hodně stará. Tak proto jsem založil toto nové. Takže pokud jsem tím porušil pravidla, tak se omlouvám... nebyl to úmysl.
Život, jeho základ je kladení otázek a ne poznávání odpovědí. Touha vědět, co je za dalším kopcem, je to co nás všechny drží při životě. Musíme se pořád ptát, chtít rozumět. I když víme, že odpovědi nikdy nenajdeme, přesto se musíme dál ptát.
Hemi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 12. 4. 2008 22:19

Toto vyzera len a jedine na reklamaciu.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Naryan 13. 4. 2008 11:36

Zrejme hardwarovy problem, reklamace.
Naryan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků