Notebook na CAD do 20 000Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 5. 2008 23:54

Ten N200 s 2GHz CPU a WSXGA se ti zda po strance vykonu a kvality spatny?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49859

Ja nic lepsiho nenasel.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanHavlicek 3. 5. 2008 23:57

No tak samozřejmě že Gruppe tu má pravdu ve všem (kromě těch Vist, už mě s tím začíná štvát, jak to cpe do všech threadů :D )

Notebook není jen o ceně a výkonu, proto bych úplně zavrhnul nějaké Acery a Asusy. (jojo, téměř každý zmrví výběr prvního notebooku...)

Takže když se budeme držet tématu, kterým je notebook na CAD do 20 000 Kč a ne 30 000 Kč, tak je jedinou možností Lenovo N200 viz Gruppe nebo HP 6715b. To má sice jen AMD, ale výkon tam taky je a do 20 000 Kč toho fakt moc nevymyslíme. Když připočtu slušný zpracování (stejné šasi je i u modelů o 10k dražších) a možnost přídavné baterie, tak si myslím, že to není špatná volba.
JanHavlicek
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 4. 5. 2008 00:00

Pokud je 20t limitních, tak je volba v podstatě jediná HP Compaq 6710b nebo 6715b (ten spíš, protože se vejde do ceny). Tenhle NB samozřejmě jedině s WSXGA+ (1680x1050). Na CAD je z těch všech v téhle ceně nejvíc ok (procesor rychly a relativně použitelný displej). Grafika na CAD stačí integrovaná. Narozdíl od toho ostatního má i rozumnou konstrukci a provedení.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 5. 2008 00:02

Jan Havlicek: za AntiVista kampan se omlouvam - to je na nazoru kazdeho jedince, uz si ho necham pro priste pro sebe :)

Mozna by se dalo jeste debatovat o vykonu AMD vs Intel v podobynych apliakcich, kde bych spise preferoval onen Intel.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Olimant 4. 5. 2008 00:04

no mas pravdu Gruppe, jsem to prave nenasel, ale nechapu to, na czc jsem to zadaval to lenovo, ale nenaslo to :hm:
Ale jeste bych k tomu dodal, ze by si mel dokoupit aspon giga ramky, tam je jen 1 GB a to je malo
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior

Odeslat příspěvekod JanHavlicek 4. 5. 2008 00:05

ad Vista: ne, v pořádku, vyjadřuj, ale nepřeháněj :)

S tím Intelem máš samozřejmě pravdu, ale tady jsme na 20 000 Kč, za ty peníze...

Jinak byl tady zmíněn Dell, co říkate ještě na ten Inspiron 1525? Zpracování sice průměrné, ale možná stále lepší jak N200, nevím, a za cca 22 000 Kč s DPH v promu je v T7250, WSXGA+, 2GB RAM, 250GB disk, 9-cell baterka, VHP
JanHavlicek
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 5. 2008 00:07

pochopitelne do toho Lenova RAM narvat co tam jde, ale to snad uz neni problem pri dnesnich cenach a jednoduchosti upgrade.

Hmm po tom Inspironu 1525 me nenapadlo mrknout :/ dlouho jsem na jejich strankach nebyl.

Prevda, ten Dellik vypada jeste lepe, ale je tam taky priplatek min 10% :( Zalezi jak moc nasponovany je ten rozpocet :)
Naposledy upravil Gruppe dne 4. 5. 2008 00:10, celkově upraveno 1
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Olimant 4. 5. 2008 00:08

Vybavou rozhodne lepsi a jestli je o neco horsi jak lenovo, tak to zase doplnuje NBD, tak myslim NP ;-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 5. 2008 00:11

Tak NBD je u dellu nekompromisni. Ani tak nejde o tu rozmezlanost mit druhy den od nahlaseni doma technika, ale spis celkove to reseni reklamaci. Bez kecu opravuji temer cokoliv. Minule jsem se bavil se servisak tak mi vykladal story jak vytahovaly z booku brouky nebo vysypavali pisek :D
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Olimant 4. 5. 2008 00:15

To se ten komu to delali vrátil ze sahary nebo co? :-D
Olimant
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 5. 2008 00:21

polozila pry book na plazi na pisek, chvili jel a pak se zastavil. Pak uz sel zapinat jen na chvilicku....dokud se opet kvuli prehrati nevypnul. Zensky no.

Ma draha polovicka zase narvala do ctecky kartu naopak, ktera pak nesla ven i kdyz jsem ji tvrdil ze je to fyzicky vylouceno :D. Stane se.

Ja minule taky pul hodiny pridaval na pc sitovou tiskarnu, ktera nebyla zapojena v LAN :D
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fridge 4. 5. 2008 11:22

Nevím, jaký CAD konkrétně máte na mysli, ale strejdovi jde AutoCAD nádherně na Pentiu M 1.8 GHz a 1024 MB RAM, takže ať vyberete, co vyberete, chybu neuděláte. Otázkou je jen ten displej.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 5. 2008 12:00

fridge: jedna baba povidala...takove nazory jsou best :D

Jooo, mne kdysi jely super XPcka i na PIII :) to ale neznamena ze kdyz nekdomu zvlada vyrenderovat kosticku s par polygony, tak jinymu zvladne realtime zobrazeni s par miliony polygony :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikina 4. 5. 2008 12:49

2 Gruppen: vy jste opravdu nejlepsi :oboze
žít a nechat žít
Mikina
Junior

Odeslat příspěvekod fridge 4. 5. 2008 20:29

No, tak pokud považuješ MĚ za jednu babku, tak prosím. Já u toho byl. A, světe div se, na věcech v CADu závisí strejdův měsíční rozpočet, takže on si asi jen s kostičkami nehraje.

MMj kdo říkal, že daný člověk potřebuje miliony polygonů? Já osobně jsem viděl v CADu jako graficky nejnáročnější rozumně realizovatelný projekt čtyřválcový motor o pár (desítkách) tisících polygonech, a ten se hýbal na Radeonu X700 velmi slušně. HW požadavky na CADy jsou podle výrobců v drtivé většině případů pouze na CPU, GF je zmíněna jen ve smyslu OpenGL (umí poměrně solidně už Intel GMA 900 - vyzkoušeno), T&L (X3100 výš) a 1024x768 rozlišení.

2Gruppe: Spíš z tvých názorů mám pocit, že už jsem je někde v recenzích a na fórech četl...

P. S.: HW požadavky AutoCadu LT2008:

http://www.leonardo-cad.co.uk/autocadlt2008/acadlt2008specs.htm
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka