FPS drop down ve hrach (MS Vista)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod psychocowboy 22. 7. 2008 11:54

Zdravim. Uz si fakt nevim rady co a jak, tak zkusim jestli treba nekdo tady nema zkusenosti. V listopadu sem si koupil notas Fujitsu-Siemens Amilo Xa 2528 v nasledne konfiguraci:

AMD Turion X2 TL-60
2x 1024 MB 667 MHz RAM
nVidia GeForce M 8600 GS
2x 160 GB HDD
a dalsi... (kdyztak info doplnim)

OS MS Vista Home Premium 32-bit

Celkem vynikajici notebook, no abych neokecaval, tak prejdu k problemu. A tim je FPS drop-down v FPS hrach - otestovano na Quake 3, Doom 3, Quake 4. Napr. Diablo 2 - LoD ci jemu podobne tento problem nemaji. Zkousel jsem to resit radama, ktere jsem nasbiral na zahranicnich forech, no bohuzel ani jedna zatim nepomohla. Problem taky je, ze vyrobce NB neaktualizoval ovladace snad k nicemu, takze aktualizuji sam postupne.

Ovladac ke graficke karte jsem pouzil tento - http://www.laptopvideo2go.com/forum/ind ... opic=17271 jelikoz s puvodnimi drivery byly hry nehratelne - low fps a vsechno spatne... S temito fps narostlo do hratelnych vysin (v nastaveni Q3 bez omezeneho com_maxfps stabilne 160.

Problem je v tom, ze behem hrani (je jedno jesli na zacatku nebo po pul hodine) vzdy nahodne prijde FPS drop down na 50-60 FPS, obcas az na 35. Tim jsem chtel rici, ze aktualizace driveru nijak nepomohla

Dalsi radou bylo vypnuti sprazeni hry na obe jadra, takze jsem ho nechal pracovat na jednom jadre, coz opravilo jeste jednu chybu, a to FPS lag - co 1,5 sekundy se hra sekla na par milisekund a chyba se opakovala porad. Tohle sprazeni to vyresilo, ale ne FPS drop down.

Dale jsem zkusil vypnout v-sync a veskere nastaveni na off, popr. jsem nechal nastaveni v n-tune primo na hru Quake 3. Ani tohle nepomohlo. Este jedna vec - pouzivam externi monitor LG, ovsem zkousel jsem ho odpojit a ani tohle nepomohlo.

Dale jsem zkousel jestli za to nemuze treba vysoky framerate od mysi, byl celou dobu nastaven na 1000Hz, stahl jsem to postupne na 500, 333 a niz, no ani tohle nepomohlo. Mam nainstalovane nejnovejsi ovladace od Logitechu - 4.60 Logitech Setpoint.

Jinak hraji na 1020*768 a zkousel jsem vsechny mozne varianty rozliseni, i nativni wide, ale ani tak nic. Uz si nevim rady a veskere FPS hry se staly nehratelne :(. Mam kamaradku, co si ted koupila novy desktop s MS Vista a ma stejny problem. Tak ted fakt nevim.

Poradi nekdo? Klidne i blbost, zkusim vsechno.

Diky mockrat.
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psychocowboy 22. 7. 2008 16:26

Tak to vypada ze sem v pr*eli, co? :(
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 22. 7. 2008 16:36

Můžeš zkusit win XP(pokud jsou ovladače), ale to není řešení co?
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 7. 2008 16:39

Když nevím kudy kam, zformátuju a znovu nainstaluju celý komp. Kostrbaté, nepohodlné, ale na 99% řešení problému :-)

Jinak, zkusil bych projet PC antivirákem, udělat defragmentaci, vyčistit registry, zkrátka abys měl systém v nejelpší kondici. Na defragmentaci doporučuji program O&O defrag a v něm zvolit "space" defragmentaci všech disků
aikoN
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 22. 7. 2008 16:46

Mě vyhovuje Ultimate Defrag
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slay3r 22. 7. 2008 17:24

Vista + OpenGL hry = problemy.
slay3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psychocowboy 22. 7. 2008 17:29

XP chybi tretina ovladacu, co bych asi prekousl, ale jsem na vistu zvykly... vim jak se xp dokazou zasr*t a nepomuze ani svecena..

Mam ESET Smart Security, vse ciste, projizdel jsem Hijackem, taky nic..

Uvazoval jsem jeste o VM a virtualnich XP, ale moc se me do toho nesce... :)

Zkusim ten defrag, ikdyz nevim jestli to ma pod Vistama vyznam, pisnu pak. Vim ze ty XP by byly resenim, ale kdyz vim co tu vsechno mam, ted zaloha atd omg... rozumite..
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gameace 22. 7. 2008 17:50

takze skus povipinat vsetko nepotrebne co bezi na pozadi napr antivir atd po dobu kym sa budes hrat. Ak vies ako nato nastav aj priorytu danej hre ktoru chces hrat nech ju nic ine nepredbehne roby sa to v manazery uloh alt+ctrl+del. Defragmentacia by urcite mala pomoct.Ak ma este nieco napadne napisem.
gameace
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 22. 7. 2008 19:06

Mam vsechno kompletne povypinane :) - antivir, firewall, veskere aplikace na pozadi, vsechno co ovlivnuje sitovou aktivitu..

Prioritu moc menit nechci, dela to pak celkem bordel... no uvidime, zkousim dalsi veci...
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 22. 7. 2008 21:56

Otestuj, ci sa ti neprehrieva grafika. Viac najdes na google.

//edit C: Ani takto to nepojde...
Dušan Šimonovič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psychocowboy 22. 7. 2008 22:49

Tak toto jsem presne pul roku hledal, jestli nekdo nema problemy stejneho razu. A vida! Jinak pustil jsem test, a co se nestalo. GPU-Z ukazalo ve spolupraci s tim testem stabilni hodnoty - celou dobu jadro 500MHz, pamet 400MHz a teplota se stabilne drzela na 86°C nebo +- jeden stupen. Ale zjistil jsem kde je problem, ulet :). Normalne kdyz jede ventilator naplno, tak FPS sou stabilne nekde na 120 snimku za sekundu, pak znicehonic spadne na 70 a chvilku na to vetrak zpomali. Takto to jede par sekund, pak to znicehonic vyleti na 120 a sekundu na to vetrak opet zacne naplno chladit. :-O WTF! Takze idealne nechat furt zaply vetrak na max nebo co? Protoze hodnoty v GPU-Z sou porad stabilni!

Edit: prikladam video (natoceno ted v rychlosti mobilem), kde je to cerne na bilem, kdyz zesilite repraky nebo sluchatka, tak uslysite, jak pracuje vetrak a pada FPS v zavislosti na nem... ulet...

Video - http://sluzby.kuchyne.org/nb.3gp

Co ted? :(
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NcS_Sniper 22. 7. 2008 23:09

Já bych to viděl na přehřívání grafiky -> vyčistit a zkontrolovat chlazení.
NcS_Sniper
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 22. 7. 2008 23:23

Ok, beru to do prace a vyfukam sprejem.. Snad to pomuze.. Diky vsem za rady, klidne piste dal. Vrele diky patri p. Dusanu SImonovicovi - otevrel ste mi oci :)..
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psychocowboy 23. 7. 2008 18:10

Takze. Notas jsem rozmontoval, vyfoukal - popravde nebylo co, vevnitr byl (temer) uplne cisty. :( Problem furt stejny.

Premyslel jsem jestli nepomuze maly OC. Co myslite? zakladni takty sou 500MHz na jadro, 400MHz na pamet. Je vhodne to zvedat?
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 23. 7. 2008 19:18

Skor vyskusaj male podtaktovanie, napriklad 480 na jadre ... pretoze radsej mat 115 furt nez obcas 70 :)
Dušan Šimonovič
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků