Notebook na hry do 20000

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod gandor 22. 7. 2008 16:40

Dobry den
Rad by som si kupil nejaky notebook v cene do 20 000 SK (urcite nie moc drahsi (limit vyplata :-D :-D :-D )) urceny najme na hry. Viem ze 20 000 je pomerne malo na kvalitny notas, ale dufam ze sa napriek tomu da nieco najst...
Mojou vyhliadkou je, aby mi na danom pocitaci este islo Diablo III ked vide (neratam moc s vysokymi nastaveniami).

Dovod preco si kupujem notebook na hry, je hlavne koli tomu ze budem travit aj dost vela casu v skole a v robote a rad by som mal danu vec aj pri sebe...

Chystam sa kupit si ten notebook okolo 10.8 (2008) s tym ze do 18.9 by som ho uz naozaj chcel mat v rukach , ale ak by malo nieco nejak vyrazne zlacniet tak rad prekonam svoju neumornu nedockavost O:-) :-D

Uvazoval som nad niecim takym ako je toto:
http://www.alza.sk/SK/acer-aspire-5920g ... d95593.htm
ale pocul som ze Acer je jedna s tych viac nekvalitnych znaciek a ze by som s tym mohol mat pomerne znacne problemi + Windows Vistu mi tiez ludia moc neospevovali. :-)
Rad by som teda radu... A vopred je mi jasne ze ocakavam zazraky, ale ak niekomu pride nieco na um tak mu budem velmi vdacny O:-) :-)

Ak to ale inak nepojde mozem pockat este nejaky cas navise kym budem bohatsi (ach jo :-| )...
Vopred dik za rady

EDIT: este som zabudol - zatial netreba aby mal vela ramky ani nic podobne co sa da casom dokupit alebo vymenit :)
Naposledy upravil gandor dne 22. 7. 2008 17:17, celkově upraveno 1
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 7. 2008 16:42

Tak a teď se do tebe všichni pustí... :D

No, jako za 20 000Sk opravdu čekat zázraky nemůžeš, budeš rád, když to diablo III vůbec spustíš. Notebook v této cenové relaci stačí tak maximálně na CS 1.6, trackmanii Nations, Quake 3 a podobné starší hry... Já osobně bych šel do Asusu nebo HP, mám s nimi dobré zkušenosti
aikoN
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kevin a perry 22. 7. 2008 16:49

Těžko říct jak bude D3 náročný a jestli to ten nout utáhne, nebylo by lepší počkat až to vyjde a někdo to potom určitě vyzkouší?
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas1107 22. 7. 2008 17:04

na minimalni detaily to mozna pojede
lukas1107
Junior

Odeslat příspěvekod gandor 22. 7. 2008 17:11

aikon:
nuz mne bolo jasne, ze nic moc to som spomenul hned na zaciatku... :-D

A ono s tym ocakavanim Diabla III je skor takze ze aj na 300MHZ 64MB starej radeonke som bez problemov hral CS-1.6 (a to bez vyrazneho sekania) (ps. nebol moj stroj) :-D :-D :-D
nuz a take nieco by som rad dosiahol pri tom diable...:-)

Nuz a teda ak je HP a Asus dobra znacka tak da sa najst nieco v danej cenovej relacii co by splnalo podmienky? :-)

Kevin:
Urcite ano ale za tie 3 roky alebo mozno viac (iba letmo som pocul ako dlho to trva ked hru iba ohlasia ze ju budu robit) moooozno budem mat novy notebook :)

Lukas:
dik za odhad :)
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 22. 7. 2008 17:23

:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod kevin a perry 22. 7. 2008 17:31

Ten by možná stačil, ale F3Ka je prej brutálně poruchová a z osobní zkušenosti vim, že ten NB má dost hlučný chlazení.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod delong 22. 7. 2008 18:05

do 20 tisic resp. kusok nad 20 tisic na aketake hranie TOSHIBA Satellite A210.
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/4 ... -a210-19j/
alebo potom vyssie spominany asusF3KA:
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/4 ... -ap012c2g/
ale kvalitou skor toshiba.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod gandor 22. 7. 2008 19:03

dakujem pekne :)
ono nejak neskutocne sa do toho nevyznam, ale bude stacit ta Radeon 2600 len s tou 256 MB pametou? Niesom si isty ci to bude aj tu, ale nejak som pocul ze medzi 256 a 512 MB verziou je velmi vyrazny rozdiel (zevraj ten posun je omnoho vecsi ako medzi 512MB a 1024-kou)...

Na druhej strane vraj ta toshiba ma byt dobra znacka a asi by to mohla byt lepsia volba ako (jak kevin a perry napisal) kazovy pristoj s len 1 rocnou zarukou...

V kazdom pripade necham si poradit... :)

EDIT: ak to trocha prekroci tych 20 K tak by to problem nemal byt ale napriek tomu by to urcite nemalo byt viac ako 5 000 :-) a hlucnost by tiez nemala prekazat ak sa da redukovat pocas pouzivania notepadu/wordu :D
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puck 22. 7. 2008 19:13

kedze diablo 3 vyde tak za 2-3 roky tak poziadavky tipujem na
DX11, quad core cpu, 4GB RAM, 2GB na grafike

inak povedane, je to ako keby si v roku 2005 v case ked top karty za 12-15 tisic korun boli GForce 6800GT pytal na lacnu konfiguraciu pre Crysis, co visiel na konci 2007 roku. skus si zahrat crysis na 6800GT

:idea:
Naposledy upravil puck dne 22. 7. 2008 19:18, celkově upraveno 1
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod delong 22. 7. 2008 19:18

dolezitejsia ako pamet to co ty pises 256MB/512MB je sirka pametovej zbernice, podla mna ati HD2600 staci na hranie, ale u novsich hier sa budes muset uskromnit, to znamena znizit detaily obcas aj na minimum aby ti hra nesekala. ta ati 2600 je porovnatelna s Geforce 8600 a priatelka ma v noťase iba Geforce 8400 a skusal som na tom pustat nove hry, napr Crysis (vraj najnarocnejsia hra), spustil som, v niektorych situaciach sekala. ale atina 2600 je si myslim o dost vykonnejsia. tak si mozes spravit aky taky obraz. ak si narocnejsi hrac tak na hry urcite skor desktop.

tych 5 tisic, ktore si nadhodil nic neriesi. ta toshiba je asi najlepsia volba dokonca do 30 tisic je celkom slusna volba. samozrejme co sa vykonu tyka + aspon nejaka kvalita, az booky cez 30-35 tisic maju uz nejaky ten vykon naviac+lepsiu kvalitu.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod gandor 22. 7. 2008 19:52

Puck:
no moc si ma nepotesil tak ale asi budes mat pravdu. :-(
Nuz som svyknuty na desktopy a ak si dobre pamatam za posledne 4 roky som vymenil len grafiku o nieco malo a stale som schopny hrat hry kt. ma zaujali (njn desktop + hry co ma zaujali niesu najnovsie) Taaak asi budem nuteny zatial na to Diablo III zabudnut a potom si kupit novsi notas alebo vymenit desktop.... Vsak Fallout III mi toto urcite utiahne 8-D :-D

Delong:
ok dik za info aspon ty si ma s niecim potesil :)
Ono pravdu povediac ze mi na Crysis bude stacit 2600 som vedel (tuto stranku ale aj mnohe ine som prebrowsoval uz poriadne a ak sa nemylim v inom topicku si to konkretne ty spominal s tou 8400-kou)... Dufal som ale este v to Diablo, preto aj v tom navrhu co som si sam vybral som daval notebook z x3650 (ak som spravne pochopil aj novsia rada aj o nieco vykonnejsia podla cislovania), ale o ostatnych veciach (ako kazivost a pod.) som zasa prakticky nic nevedel...

Dik za snahu chlapci budem rozmyslat nad tou toshibou....:-)

Este otazka: Dalo by sa do tej Toshiby nahodit XP? (myslim tym ci budem mat problemi s drivermi) lebo sa nechystam pouzivat Vistu a pocul som ze to moze sposobovat problemi....
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod delong 22. 7. 2008 20:42

HD3650 je o nieco vykonnejsia ale moc ti nepomoze. podla mna sa to vsetko strasne precenuje. vyvojari zase urcite nechavaju nejaku moznost aby sli hry na slabsich grafikach. myslim ze 3650 alebo ati 2600 nieje zas tak slaba aby na nich nesli novsie hry aspon na low detailoch hratelne.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 22. 7. 2008 21:08

nevim jak na toshibu, ale na ten asus jsou ovladace XP
Naposledy upravil bandolier.wz dne 23. 7. 2008 08:21, celkově upraveno 1
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod gandor 22. 7. 2008 21:12

ok dakujem za obidva nove dotazy... :-)
gandor
Mírně pokročilý