Nootebok max tak za cca 10 tisíc korun

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Czuba 3. 8. 2008 14:21

Ahojte Lidičky,
potřeboval bych pomoct s výběrem nootebooku který si chce koupit má přítelkyně na studia, začne studovat vysokou školu pedagogickou takže neočekávám nějaké náročné programy na výkon, internet, kancelářské programy, občas filmek. Prosím Poraďte který notebook by byl pro ní ideální? Za každou radu jsem vděčný. Díky moc
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod TEsto 3. 8. 2008 14:49

hlasuju pro HP :-)
TEsto
Junior

Odeslat příspěvekod -b3h- 3. 8. 2008 14:58

Ja osobne bud HP nebo Toshibu ... ale je to skoro jedno vyjde to skoro na stejno ... tady spise bude hrat hlavni roli vkus slecny ;)
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod martanc 3. 8. 2008 18:58

no taky hlasuju pro HP ale slečně se asi více bude líbit Toshiba :-)
Saxo VTS - Malé ale rychlé:-)
martanc
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2008 19:38

Já mám skoro (pomalejší procesor 1,7 GHz, větší disk 120 GB) tenhle
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53995
Myslím, že za necelých 7,5 tisíce docela dobrý (jen doporučuji rozšířit paměť na 2 GB - je to otázka cca 4 stovek, na výkonu to určitě bude znát), mě na běžnou práci (Internet, úprava fotek, OpenOffice) úplně stačí a nepociťuji žádné omezení, dokonce i nějakou tu hru na něm rozběhám (naposledy strategie Warzone 2100)
Ale pozor, není tak jednoduché na něj nainstalovat XPčka (Vista bez problémů), já osobně na něm mám Linux (Ubuntu 8.04).
Vím, že Acer není žádný zázrak, ale co 2 roky je na něj záruka a když se rozbije po té době tak bude stejně v háji baterka a na trhu bude něco za pár korun mnohem lepšího.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -b3h- 3. 8. 2008 20:08

PatrikChrz píše:Já mám skoro (pomalejší procesor 1,7 GHz, větší disk 120 GB) tenhle
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53995
Myslím, že za necelých 7,5 tisíce docela dobrý (jen doporučuji rozšířit paměť na 2 GB - je to otázka cca 4 stovek, na výkonu to určitě bude znát), mě na běžnou práci (Internet, úprava fotek, OpenOffice) úplně stačí a nepociťuji žádné omezení, dokonce i nějakou tu hru na něm rozběhám (naposledy strategie Warzone 2100)
Ale pozor, není tak jednoduché na něj nainstalovat XPčka (Vista bez problémů), já osobně na něm mám Linux (Ubuntu 8.04).
Vím, že Acer není žádný zázrak, ale co 2 roky je na něj záruka a když se rozbije po té době tak bude stejně v háji baterka a na trhu bude něco za pár korun mnohem lepšího.

V zadnem pripade, je to Celeron ... NEBRAT
Naposledy upravil -b3h- dne 3. 8. 2008 20:18, celkově upraveno 1
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 8. 2008 20:16

PatrikChrz: a v zadnem pripade nedoporucim notebook bez OS. I kdyby jej dostala zadarmo ze skoly, tak mnohem ,,user friendly,, notasek je uz s nainstalovanym OS od vyrobce :)

Navic je to celeron ktery se neumi podtaktovat - z toho plyne vyssi spotreba, vyssi zahrivani, vyssi hlucnost a kratsi vydrz na baterie.

HP je odolny tank, nicmene na dane ucely nevyhovuje - slabsi display, mizerny jeden reprak nebude nic na filmy a navic hloupe umistene dva USB vlevo.

Z vyse uvedenych bych hlasoval pro toshibu ovsem jedine ze by uz mela OS, ale bude na miste opatrnejsi zachazeni. Neni moc pevna - ovsem za tu cenu muze byt rada ze to funguje :)

Ono 10 000 je hodne hubeny rozpocet na notebook, ne tak na dobry notebook.

Levny dualcore blizici se cene 11K je napr: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55507
Nicmene 1,6GHz v kombinaci s 1GB RAM a Vistou je vrazedna kombinace. Pokud by ho vzala bez OS a skola dodala XP, pak uz by to bylo lepsi, stale ale zustavaji nevyhody onoho HP viz vyse.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -b3h- 3. 8. 2008 20:24

1. Kdyz prijde na OS, to uz zalezi na konkretnim cloveku, tudiz nutit nekoho kupovat NB s OS, ktery je drahy a nedostacuje mu HW nebo stary OS je zbytecne. Osobne davam prednost NB bez OS vazaneho licence na HW. A navic, co ty vis treba slecna holduje Linuxu ;)

2. Visty na 1 GB operacni pameti je opravdu vrazedne, ale pri trose dobre vule se da provozovat i na 512 MB ;)
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 8. 2008 20:36

-b3h-: 1) vyrobci sami o sobe do notasku instaluji SPOUSTY uzitecneho (i neuzitecneho) softu. U me v booku je to asi 5 skrytych aprtition obsahujicich recovery partition, Media direct partition, partition s kontrolou HW a dalsi. Dale obsahuje predinstalovane profily spravy napajeni (pod XP vlastni soft, pod Vistou upraveny power plan). K tomu nejruznejsi prehravace atd atd.
NIKDY se mi nepodarilo notasek po kompletni formatu disku dostat do puvodniho stavu a neocekavam, ze by slecna byla zkusenejsi. Cili z tohoto titulu NEDOPORUCUJI kupovat (kor holce) notasek bez OS.
Navic koupe samostatneho OS vyjde draz-pokud ho dostane zdarma, je to irelevantni.

2) na 512MB se Vista da provozovat s trovhou vule...a s dostatkem casu. Ale je otazka pouzivat a pouzivat. Ja si nerad pri startu systemu odskakuji chystat kafe.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 3. 8. 2008 20:56

Zazněla tady Toshiba L300... já bych ji v žádném případě nebral, pokud bude notebook přenášen.... má tak strašně měkké víko, že jsem se na ten zavřený notebook bál i položit svazek klíčů. Ten plast chránící zadní stranu LCD je jak z papíru.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2008 20:57

Gruppe píše:PatrikChrz: a v zadnem pripade nedoporucim notebook bez OS. I kdyby jej dostala zadarmo ze skoly, tak mnohem ,,user friendly,, notasek je uz s nainstalovanym OS od vyrobce :)

Navic je to celeron ktery se neumi podtaktovat - z toho plyne vyssi spotreba, vyssi zahrivani, vyssi hlucnost a kratsi vydrz na baterie.
.

S tou hlučností nesouhlasím, mám ho právě na klíně a je úplně potichu. teda pokud se mu "neucpou dýchací otvory" - koupil jsem si v IKEA takovou podložku pod notebook a od té doby se mi snad větráček nespustil, předtím, když jsem ho měl volně na klíně, tak byl často hodně slyšet.

Pravda, je teplejší a výdrž na baterie není nic moc - u mého modelu je uváděno 2 hodiny, v praxi 1,5 (serfování po Internetu s více otevřenými okny najednou přes Wi-Fi) - pod Linuxem; Windows jsem na něm nikdy nezkoušel. U modelu co je na czechcomputer je uváděno 3 hodiny, ale věřte tomu.

Co se týče výběru OS, to je individuální záležitost každého, já jsem si tam dal Linux, protože mi přišlo úchylné dávat 1/3 ceny počítače za operační systém. Nemám pocit, že by mě to nějak omezovalo, ale chápu, že pro někoho prostě jiná alternativa než Win neexistuje - ať kvůli programům nebo proto že nechce/neumí ovládat jiný systém.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 8. 2008 21:03

PatrikChrz:

Ad OS: ano je to veci kazdeho, ovsem drzme se zadani, nepredpokladam ze slecna na pajdaku chce resit Linux :)

Ad hlucnost: opet, zalezi na pouzivani a je jasne ze Celeron bude mit s Vistou vice rpace nez nejake dvoujadro - cili opet vyssi zatez a hlucnost leti razem nahoru :)

Ad podlozka: sam notasek vzdy podlozim cim je po ruce, kniha, CD BOX, ovsem to neni reseni, to je z nouze ctnost aneb reseni neceho cemu se snazime vyhnout :)

swarm: naprosty souhlas, nejlevnejsi rada toshib byla a je vzdy velice ,,mekka,, sam jsem si osahal posledni 2 generace a na caste prenaseni nedoporucuji. Kompenzoval bych to kvalitni brasnou - otazka cca 1500,- Kc
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Olimant 3. 8. 2008 21:25

K tomu linuxu: Podle meho nazoru linux na uvedenou praci BOHATE staci. Pokud chce OS, ktery nainstaluje spusti a jede, tak proc ne linux? Mam doma Kubuntu, kde je predinstalovany OpenOffice, video prehravac i webovy prohlizec. Nicmene neni zadny problem doinstalovat, i pro linux neznaleho cloveka, napr. Operu a jine programy na jaky je zvykli z win a ktere jdou pod linuxem. Samozdrejme nevyhodou bude sprava vydrze na baterie a jine nastaveni booku, v tom se u booku nevyznam protoze ja mam linux na PC. Jestli je ale slecna jako moje pritelkyne, ktera nejvetsi mobilitu ntb vyuziva pri prevozu z domu na kolej a zpet tak ja nevidim problem. ;-) A v tomto pripade by byla Toshiba dobrou volbou.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 8. 2008 21:29

,,linux na uvedenou praci BOHATE taci,, Staci, ale uc s tim nekoho. ANO, taky jsem nadsenej z linuxovych distribuci, ale nikomu je necpu, jelikoz vim, ze kdo odrostl na Win, zustane u Win :)

Kor pokud jde na vysku kde Office i WIn dostane zadarmo a kde po ni ucitele budou chtit prezentacky v power pointu atd. Sam mam pritelkyni na VSE a vim jak specificke pozadavky muzou obory mit. Nehlede na mou VS, kde bych s linuxem 100% nepochodil :(

/POkud vylozene nenapise ze na tom chce linux, tak bych to tu dal neresil.
Gruppe
Mírně pokročilý

Další stránka