APPLE MacBook

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Coft 7. 8. 2008 06:28

ahoj lidi, chtěl bych se zeptat jestli má někdo z vás zkušenosti s tímto MACem: http://www.alza.cz/apple-macbook-bily-w ... d91957.htm

Měl by být pro mě osobní použití, žádné hraní ale surfování po netu a jiné věci by tam měly být
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 7. 8. 2008 10:24

Moje zkušenosti:

- je to nejtěžší 13,3" notebook na trhu (o třetinu proti jiným srovnatelně drahým)
- za tu cenu už u Sony můžeš mít i podstatně lehčí notebook s lepším displejem, dedikovanou grafikou (a přitom podobnou výdrží) a stylovou klávesnicí podobnou té z MacBook Air (ostatně celý ten notebook je hezčí)
- doufám, že nejsi kuřák a že se moc nepotíš - ta krásná bílá má pak tendence žloutnout a je to fakt hnusný pohled na ty žluté fleky
- pod Windows má tento notebook mizernou výdrž (pod MacOS je to ok)
- je docela tichý, ale docela dost hřeje
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mikina 7. 8. 2008 11:01

rozhone za ty prachy stoji, ale pockal bych mesic, dva Apple ma vydat novou generaci a mluvi se o vyraznych zmenach (alu sasi, multitouch ...)

2 swarm: rvat tam win muze jen nekdo kdo je upocenej a cigarama ***** exot, jednou z nejvetsich vyhod tohoto stroje je prave mac os x
žít a nechat žít
Mikina
Junior

Odeslat příspěvekod angelfury 7. 8. 2008 11:24

@ swarm: na co je treba v 13" dedikovanou grafiku? Sam jsi psal ze dost topi, s ni by se uvaril ;-)
Cena je vyssi nez vsechny ostatni notebooky na srovnatelne konfiguraci ale zase zadny z nich nema Mac OS X.
Ale pokud na to nechvatas tak bych byt tebou pockal, jak psal Mikina nekdy v zari-rijnu cekam ze budou nove konfigurace late 2008 a ceka se hlavne hlinikove sasi pro macbook.
about:blank

Sókratés: Scio me nihil scire
angelfury
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 7. 8. 2008 11:57

Tak tak, taky bych počkal na novou generaci..Kromě výše zmíněných novinkách se mluví i o podsvětlené klávesnici, lepším displeji..Prostě to co měl Macbook PRO, by se nyní mělo objevit i v macbooku..

Tenhle plastový se mi osobně ani moc nelíbí..

to swarm:

Hoď nějaký link na 13,3" notebook od sony za podobnou cenu..Co jsem se osobně tak díval, tak modely od sony s tímto displejem jsou výrazně dražší..Ale už to taky je nějaký ten pátek :-[
Osobně by mě to srovnání zajímalo. Sony má podle mě podobně jako apple výborný design, takže se rád podívám :-P
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 7. 8. 2008 12:28

Tučňák: Koukám, co tu máme v ČR, tak pak jedině tuhle vyšší konfiguraci na Montevina platformě. Na rozdíl od MB to neni výběhovka ale novinka, takže jeho cena půjde teď zaručeně dolů: http://www.alza.cz/sony-vaio-sr19vn-c2d-d96988.htm (už má DDR2-800 paměti a 7200rpm moderní rychlý disk)...o tom, že je to větší stylovka než obyč MacBook rozhodně nepochybuju. Reálná výdrž je u tohodle modelu teda něco přes 4 hodiny (na standardní 6cell baterku). Když už Mac jako stylovku, tak jedině MB Pro, nebo MB Air. To jsou pěkný notebooky. Obyč MacBook cenu těch 34 tisíc, za které se v ČR prodává, rozhodně nemá ani náhodou.

Mikina píše:2 swarm: rvat tam win muze jen nekdo kdo je upocenej a cigarama ***** exot, jednou z nejvetsich vyhod tohoto stroje je prave mac os x

Ten konkrétní upocenej a cigárama *****ící exot je naopak zrovna obrovským příznivcem MacOS... holt typický vzorek uživatele Apple ;-). Ale máš pravdu jen částečně - JEDINOU výhodou tohoto stroje je MacOS X. Kdo ho nechce, tak tomu tenhle notebook nic nenabídne.

Tučňák píše:Sony má podle mě podobně jako apple výborný design, takže se rád podívám :-P

Není se čemu divit. Ono pokud vim, tak už první PowerBooky si nechal Apple kompletně navrhnout od Sony... a byla to tenkrát bomba. Z těch zhruba 50ti notebooků, co mi poslední dobu prošlo rukama na víc než jen pár dní, to nebyly Apple produkty, po kterých okolí nejvíc slintalo. Byly to produkty Sony VAIO. Takový VAIO TZ, když jsem před rokem kdekoli vytáhl, tak to bylo co 15 minut, že někdo přišel a ptal se, co je to zač, že to je úplně geniální. Bohužel ta cena je i proti Apple často vyšší.
Naposledy upravil swarm dne 7. 8. 2008 12:44, celkově upraveno 1
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mikina 7. 8. 2008 12:37

cena stavajicich macbooku pujde take zcela urcite dolu, kdyz ma prijit nova generace, presto bych radeji kupoval uz novy kus. Vaia jsou moc dobry ntb. (je zajimave, ze ikdyz cenove konkuruji apple produktum, tak se proti nim nevede takova kampan). Za toho exota se omlouvam, po ranu jsem vzdy podrazden ;)
žít a nechat žít
Mikina
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 7. 8. 2008 19:33

swarm: Souhlasím, že současný plastový macbook moc jako stylovka nepůsobí..Když jsem ho v iStyle viděl hned vedle MB Pro tak vypadal jako chudý příbuzný :-) Uvidíme co přinesou nové modely..

A ten sony co jsi nadhodil, teda musím říct opravdu parádní kousek :tleskani Pokud ho porovnám s tím macbookem tak vítězí na celé čáře - design, výbava. Pokud dobře čtu, tak má i LED podsvětlení displeje? A pokud cena půjde ještě dolů, tak si myslím, že to bude dobrý kup..Jak vidím tak máš asi se Sony dobré zkušenosti? U mě tyto notebooky vítězí taky designem..Když už bych měl kupovat nový stroj, tak ať je to taky pěkná stylovka :arrow: čili buď Sony nebo MB Pro ..

Nevím jak se dobře pracuje na displeji velkém 13,3", zda to není příliš unavující pro oči. Nyní mám HP nx6110 s 15" klasickým displejem a ten mi přijde možná i zbytečně velký - pronese se. Ideální by byla 14" na tom již jsem taky pracoval a dalo se to..Jen nevím jak je to s 13,3" :hm Ale na druhou stranou 13,3" displej mi přijde jako ideální volba v případě upřednostnění mobility. Přece jenom tahat 1,9 Kg nebo 3 kg už je rozdíl..
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 7. 8. 2008 20:02

Jo, má samozřejmě LED podsvícení. Pokud jde o mé zkušenosti se Sony - na rozdíl od Apple jsem od nich žádný notebook nikdy přímo nevlastnil, takže vim jen to, co jsem se dozvěděl z notebooků, které jsem recenzoval.

Sony jsou dobré notebooky. Jsou to hlavně ty stylovky. V designu jsou určitě jedičky, o tom nepochybuju. Já sám ale jedu spíš na funkční design, proto mám 14" ThinkPad.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JanHavlicek 7. 8. 2008 21:02

Hoši, vy si vážně myslíte, že nový macbook dostane alu šasi, LED podsvícení displeje a podsvícenou klávesnici?

A kdo by pak kupoval MacBook Air? Přijde mi to až moc nereálné.

Co se týče současného macbooku, tak mně přijde hrozně plastový, na trhu se začínají objevovat hezčí a novější notebooky postavené na Montevině.

Pro někoho jediná výhoda je OS X, které podle mě neopodstatňuje u nás tak vysokou cenu (v US je to něco jiného, tam stojí 1100$)
JanHavlicek
Junior

Odeslat příspěvekod Coft 8. 8. 2008 07:42

Tak jsem si půjčil od tátovo kámoše Apple macbook a musím říct že se mi hodně líbí...ovládání to je něco pro mně, OS je taky dobrý, plast šasí mi nevadí, nebudu to přce sebou tahat na nějaký extreme akce max do školy. Ale jak říkám jsem velmi spokojen ;-)
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tučňák 8. 8. 2008 11:06

Osobně nyní nevybírám nový book (můj stroj, snad ještě chvilku vydrží). Musím, ale přiznat, že apple by určitě připadal v úvahu. A to také kvůli MAC OS X, láká mě ten systém si osobně vyzkoušet. Ono na netu se objevují buďto názory zcela odsuzující stroje, software apple a samotného Steva Jobse (podle mě výborný obchodník a jeho prezentace se dávají za vzor a prostě umějí ten daný výrobek prodat). No a na druhou stranu to jsou názory fanatických zastánců apple, které tvrdí, že je to nejlepší a kdesi cosi. Podle mě bude jako se vším pravda někde uprostřed a tak bych si to rád ověřil. Beru MAC OS jako alternativu k Windows a Linuxu. Třeba by mi vyhoval víc než Win a třeba ne.. :idea: Já se neřadím ani do jedné skupiny i když musím říct, že mě apple a jeho výrobky zajímají. Vlastním iPhone a jako takový mi vyhovuje. Nemám potřebu tuto značku vynášet do nebe nebo ji bezmyšlenkovitě kritizovat.

Jinak co se týče nákupu výrobků od apple určitě bych uvažoval o nákupu v USA. Ušetříš nemalé peníze - platí roční mezinárodní záruka, která se tuším dá i prodloužit. Jediný problém může být anglická klávesnice, ale ta jde taky tuším vyměnit, pokud by to vadilo..
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Coft 9. 8. 2008 09:44

Anglická klávesnice je v pohodě...to zvládnu, akorát bych teda prosil o link...jinak koukal jsem na www.apple.cz a tam maj ve výprodeji apple macbook za 16000 a je na něj záruka jen 6 měsíců
Coft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tučňák 9. 8. 2008 16:30

Link na nákup v USA? Tak můžeš nakoupit přímo na webu http://www.apple.com, ale problém je, že nezasilají zboží do ČR čili musíš využít nějakého prostředníka. Podobnou službu poskytují firmy jako zasilkovasluzba nebo shipito. Případně pokud máš nějakého známého v USA. Macbook se dá samozřejmě koupit i na ebay..

Případně tady libijaro prodává jednak iPhony, ale i jiné zboží od applu. Je to člověk, který žije v L.A. :arrow: http://www.iphone3g.cz/
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod imaxik 9. 8. 2008 17:48

ja doporucuji shipito nejlevnejsi a nejlepsi sluzby

libijaro je hodne drahy
imaxik
Kolemjdoucí

Další stránka