Mivvy M310

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Jack1 13. 8. 2008 21:28

Obrázek
Za cca. sedm dní by se měl v našich e-shopech začít prodávat mininotebook Mivvy M310 http://www.mivvy.eu/index.php?page=m310, tak bych se chtěl zeptat na Vaše názory na tento výrobek, např. v čem vidíte jeho klady nebo zápory oproti ostatním z této kategorie. 8-D
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod Jack1 13. 8. 2008 21:58

Teď se dívám, že ten termín prodeje asi nebude zas tak horký, neboť jeho Oficiální představení má proběhnout na veletrhu IFA v Berlíně a to v období od 29.8. do 3.9.2008. :eh
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod Jack1 13. 8. 2008 22:40

Mnoho lidí vidí zápor těchto mini notebooků především v absenci DVD mechaniky. Když už bych to musel u M310 řešit, tak např. pomocí univerzální mivvy DVD External USB Drive http://www.mivvy.eu/index.php?page=ext_dvd, ale zdá se mi to zbytečné. :nenapadne
Obrázek
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod mayg 14. 8. 2008 07:56

Tak at tu nepises jen sam tak bych dodal že jsem někde četl že u nás se bude prodávat ještě před oficiálním představením v Berlíně. Osobně si ho chci koupit tak uvidíme
HP 6510b 14,1", T7250, 2,5Gb ram,160Gb,lightscribe mechanika,WXGA+ displej,travel battery
mayg
Junior

Odeslat příspěvekod Jack1 14. 8. 2008 10:07

Já na něj také čekám. :-D
Připojení k netu na cestách budu řešit nejspíš prostřednictvím mobilního telefonu, i když elegantní řešení se nabízí i pomocí bezdrátového GPRS/EDGE mivvy modemu http://www.mivvy.eu/index.php?page=usb_gprs.

Obrázek
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod Jack1 15. 8. 2008 00:25

U tohoto mini notebooku mi vadí např. to, že se nedá pořídit přímo s 6-článkovou baterií o kapacitě 5200mAh, ale jen se 3-článkovou o kapacitě 2200mAh. Také nechápu, proč je jeho kryt jen v bílém provedení? :shock:
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 15. 8. 2008 14:21

Údajne by sa mala dať dokúpiť aj 6 článková batéria. S 3 článkovou je výdrž velmi slabá (max 2,5 hod). To je aj jeho najväščia slabosť.
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod Jack1 15. 8. 2008 16:38

Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 15. 8. 2008 20:16

za kolik že se ma prodavat ? ja osobně uvažuju že další NB nebude mit vubec mechaniku protože doma mam USB palirnu ktera hlavně pali kvalitněji než ty v NB a potom v terenu nosim 8GB flešku.
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozlik-cze 15. 8. 2008 20:35

Čau všem, tak jsem vyčmuchal par veci ohledně tohohle krasavce (mivvy M310):

- vypadá to, že display bude matný což je na jednu stranu dobře... na druhou to kazí image :)
- 3 článková baterie bude dostupna ale pozdeji v ramci kompatibility s MSI Wind a jeho příslušenství
- vypadá to podle předprodeje že cena nebude začínat na 9500kc s DPH což je škoda

Osobně jsem měl v hledáčku Aspire one, vzhledem k tomu že všechny platformy podobného formátu vyjma drachých skladových eee od asus a msi wind přijdou až za pár měsicu, rekl jsem si ze nema cenu cekat a koupim aspire ve statech. Jenze vyhlidnuta modra barva je tam v par aukcich a jinak bila, takze plan selhal.. hlavne od ty doby je to uz rozdil 2kc ve zmene ceskeho kursu. Vysledna castka za aspire one s SSD 8GB a 512ram byla s dopravou 8000 ... V zavislosti na zaruce jsem akci odpiskal a zde na zive.cz projizdel srovnani jednotlivych modelu. Narazil na wind a nasledne objevil Mivvy a tam mi zacala hrat hudba spravnym tempem. Vse od velke kapacity (filmy a hudba) po nizkou cenu zde najdu. Pokud bude bez OS vemu bez OS nebo popripade s Ubuntu 8.04 ktere mam stejne v planu nasadit. Co se operačního systému týče... :)

Vista XP nebo Linux(ubnutu 8.04)?
Pokud chcete za kazdou cenu usetrit a mate trochu skusenosti s PC tak jdete do ubuntu, pokud vam neco nepude hned to lze resit na forum.ubuntu.cz popripade navody jsou na wiki.ubuntu.cz. Dokumenty, tabuky, prezentace, internet, skype, icq, hudba, video atp na linuxu rozjedete uplne v pohode navic jeste nehrozi zavirovani :) Vse je cesky takze pokud ne XP, Visty ani Leopard :D tak UBUNTU!

Takze za me: mivvy m310 urco je to z produkce MSI takze kvalitni stroj - od MSI mam 7let desku a pohoda snad to nebude jinak ani u M310.

Doporučím časem dokoupit:

- 6 článkový akumulator a mit treba i 2, to se nic nestane navic fajn zaloha...
- myš - nejlíp nějakou malou třeba i bezdrát něco bluetooth protože nejtragičtějším podle videa na ZIVE.CZ u Wind/Mivvy shledavam touchpad - nasledne mi doslo ze ho asi stejne nebudu pouzivat :)

Doufám že se Mivvy s M310 nestane to, co se stalo Asusu s EEE701 do CR. Když začalo eee 701 tak to byl vyloženě boom, jenomže média byla asi tak o 8 měsíců rychlejší než ryclost dodání na český trh, takže je docela zřejmé že za tu dobu hodně lidí čekání omrzelo a společně se mnou sme čekali na nový model :)

Vypadá to hodne slibne pokud to tak zustane je to velka hrozba pro prichazejici modely HP, Acer a i samotné MSI..

kozlik :twisted:
kozlik-cze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack1 15. 8. 2008 22:12

WarCZ píše:za kolik že se ma prodavat ? ......

Jeho cena byla oficiálně stanovena na 9.499,- Kč, ale některé e-shopy u nás ho nabízejí už za 7.856,- Kč bez DPH, tedy za 9.349,- Kč s DPH. :-P
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 15. 8. 2008 22:22

Ta cena už bohužel platit nebude, jak se zmiňoval kozlik-cze, koruna šla hrozně dolů. Na začátku srpna byl dolar za 15,00Kč, dnes je za 16,60Kč. Zhruba 10500Kč, což je nejčastěji se objevující cena v obchodech, bude odpovídající.
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozlik-cze 15. 8. 2008 23:57

Takto jsem to nemyslel... Dolarový trh na počítače a elektroniku nemá takový vliv v týdenní době - je to cca týden co dolar začal posilovat a jak to bývá u velkých objednávek takovýchto společností jako je Mivvy (akciová společnost s vkladem minimálně 1 000 000) funguje zde systém že se takováto určitě mnohamilionová objednávka platí dlouho dopředu nebo spíš předem (třeba i půl roku) takže dnešní kurs v tomto ohledu určitě neslhedává větší roli, problém je spíše řekl bych slíbená cena kterou jak je vidět nikdo nedodrží, jasně, pochopím že jde o předprodej a zatím jsem neviděl konkrétní velkoobchod s položkou právě Mivvy m310... Uvidíme kdy bude k dispozici podle toho se také bude odvíjet cena. Čím masovější bude příchod tím bude cena přívětivější protože pokud příjde nejprve například 100ks pokryje to jen předprodej ale dostupnost se nezmění. Pokud se na trh dostane v první vlně například 2000ks tak je pravděpodobné že právě konkurence nám cenu o trochu zpříjemní. Vliv na konečnou cenu budou mít právě veloobchody které do největší míry ovlivňují ceny - někteří internetoví obchodníci žijí z 5% marže zato veloobchody třeba 20% na stejném produktu.... zajimalo by me kdo to dostane pod kridla
kozlik-cze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozlik-cze 16. 8. 2008 00:40

ceny podle mě nikdo oficiálně nezná, na internetu je tradičně předprodej.... I to tam píší...

Spousta lidí se mě ptá jaký systém, napíšu sem jak si myslím že to bude právě u tohoto modelu...

30% lidí bude zajímat verze s linuxem
60% lidí bude zajímat XP protože s jiným systémem asi nebudou umět...
9% vista tam bych se bál o rychlost
0,1% apple leopard - ne každý si ho doma na koleně nainstaluje.

To co sem napíšu moc nesouhlasí tématem ale mnohým to usnadní rozhodování zdali ušetřit a zbytečně nekupovat XP/Vistu. Hodně lidem ulehčí život následující obrázky které ukazují na to, že k pěknému vzhledu není Vista potřeba.

Vistu nedoporučím už kvůli HW parametrům notebooku, rychlost asi nebude velká, pro lidi co neumí moc s počítačem určitě XP pro zkušenější určitě Linux - možnosti upravení systému jsou obrovské pro příklad ukazuji jak vypadá právě ubuntu které tam bude předinstalované po malé úravě:

Každý si může netlook s Linux Ubuntu přizpůsobit k obrazu svému!

Je libo Apple Leopard? je to stále Linux!:
Obrázek
ubuntu linux jako Vista:
Obrázek
ubuntu linux jako xp:
Obrázek
Grafické efekty pomocí Compiz-fusion - průhlednosti jako Vista atp.
Obrázek
Grafické efekty pomocí Compiz-fusion - více ploch
Obrázek
Nadcházející verze Ubuntu 8.10 (říjen/listopad) aneb na co se těšit
Obrázek
Obrázek

Právě možnost úravy dělá váš jinak tuctový netbook originálním!

Tak se pochlubte :) Když se to nebude líbit, tak to smažu. kozlik :twisted:
kozlik-cze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozlik-cze 17. 8. 2008 13:57

Cena je velmi sympaticky nastavena od 9.499 Kč s DPH.

možná tak za rok až ji konkurence stlačí na tuto hodnotu. Jinak si to neumím představit. Nechávám se překvapit jak to dopadne v průběhu nadcházejících dní kdy se má objevit jak netbook tak cena! (20-30.8.2008).
Kozlik :twisted:
Naposledy upravil kozlik-cze dne 18. 8. 2008 13:17, celkově upraveno 1
kozlik-cze
Kolemjdoucí

Další stránka