Mivvy M310

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod swarm 6. 9. 2008 17:23

Nakonec když to tak vidim, tak se tomu HP mini-note dost křivdilo.... ten má taky tříčlánek a ta výdrž je dost podobná. Nakonec to tedy ani není tolik o tom, že HP mělo horší výdrž proti průměru, ale že Eeečko má lepší výdrž proti průměru.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 6. 9. 2008 19:41

Eecko, ale jen ta 901. 1000H podle nejakeho zahranicniho testu byl na tom s vydrzi jeste hure nez MSI Wind. IMHO je to zpusobeno mensim displayem a hlavne SSD. V pulce rijna bude k dostani 9ti clankova baterie na MSI Wind. Sice ne original, ale od dobreho vyrobce a cena i s poslanim z US bude okolo $133.
Adam Bernau
Junior

Odeslat příspěvekod mirbx 7. 9. 2008 10:28

Konečně se mi povedlo taktování! Takže v rychlosti asi takto:

Pochopitelně to každý dělá na vlastní zodpovědnost!

1) spustit program CPU-z
2) spustit program SETFSB
3) přepnout na "Customize"
4) nastavit "Clock generator" na ICS9LPRS906CGLF
5) zmáčknout "Get FSB"
6) nastavit "Range" Normal FSB: PLL N=893
7) nastavit "Range" PCI/PCI-E: PLL N=1023 a PLL M=38
8.) nastavit frekvenci PCI na 200MHz (druhý posuvník)
9) zmáčknout "Set FSB"
10) zkoušet zvedat FSB (doporučuje se krokovat po 5MHz), pro použití změn, vždy "Set FSB".

Při prvním nastavování doporučuju po kroku 7 program ukončit a znovu spusit - program si bude pamatovat nastavená čísla v případě pádu systému.

Overclock se zruší restartem, režimem spánku a hybernací.

Neměl jsem moc času na testy, takže zatím se mi jeví jako dobré nastavení 165MHz, tj. výsledná frakvence 1980MHz. Pro maximální výkon CPU nastavte ve Windows XP profil "vždy zapnuto".

setfsb:
Kód: Vybrat vše
http://www13.plala.or.jp/setfsb/download/ver21/setfsb_2_1_73_0.zip

cpu-z:
Kód: Vybrat vše
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/cpuz/download/?g[hledano]=&g[oz]=1.47
mirbx
Junior

Odeslat příspěvekod kevin a perry 8. 9. 2008 09:59

Pěkný, teplota CPU?
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wojtishek 8. 9. 2008 15:00

tom99 píše:
martanc píše:to se dalo čekat uvidíme jak zareagujou ostatní shopy

Tak v obchodě Mivvy je ještě o 1 000 Kč dražší, než v MNshopu....
http://www.mivvy.eu/shop/index.php?main ... ucts_id=58

Bohuzel, veskere cenove navysovani je vzhledem k mistu vyroby ovlivneno kurzem CZK vs USD. A ten posledni dobou celkem stoupa. Verim, ze i ostatni vyrobci budou v tomhle trendu nasledovat. A shop Mivvy prodava v doporucenych koncovych cenach, samozrejme shop od shopu se ceny mohou lisit. Mas to tak samo, jako koupit stejny typ jakekoliv Nokie skrze oficialni distributory a skrze kterykoliv jiny shop :) (treba i zminovany MNshop ;))
wojtishek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirbx 9. 9. 2008 04:04

kevin a perry píše:Pěkný, teplota CPU?

Teplota je v pohodě - bez zátěže 48°C, v zátěži 70°C (bez OC v zátěži 66°C).
mirbx
Junior

Odeslat příspěvekod kevin a perry 9. 9. 2008 09:56

Tak to de, to se teplota moc nezvedla, pěkný ;)
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack1 13. 9. 2008 17:29

Zdravím čerstvé majitele M310 a chci se zeptat, co říkají na zvuk z jeho repráčků? :hm
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod mirbx 15. 9. 2008 17:34

Zvuk z repráčků bych označil za očekávaný. Chybí basy, nicméně nic nerezonuje a hlasitost je relativně dobrá. Píšu relativně, protože se mi už stalo, že jsem měl video s tichým zvukem a to i při maximální hlasitosti nehrálo dost nahlas.
Naposledy upravil mirbx dne 15. 9. 2008 17:47, celkově upraveno 1
mirbx
Junior

Odeslat příspěvekod mirbx 15. 9. 2008 17:47

Rád bych se podělil o další zkušenosti.
Používám Windows XP a jsem spokojený, jsou svižné a bezproblémové. Nakolik ale mám na hlavním PC Visty a nedám na ně dopustit, chtěl jsem je mít i na Mivvy - a není to ono.
Instalace se musí, díky absenci optické mechaniky, provádět jako upgrade nainstalovaných Windows XP. Tím pádem nelze použít x64 verzi - to by ale nevadilo, stejně asi nejsou x64 drivery.
Visty jsou bohužel pomalé - vše způsobuje relativně pomalý HDD - grafika (aero) běhá pěkně, ale jak si Visty něco usmyslí (indexování souborů, vytváření zálohy, defender atd.), začne HDD hrabat a hrabat a práce je najednou pomalejší. Navíc ventilátor běží o stupeň rychleji než ve Windows XP, takže se dá počítat i s vyšší spotřebou. Měl jsem problém se zprovozněním WiFi a WAP šifrování a obyč LAN neběhala vůbec :-(.

Tááákže zkrátka windows XP jsou lepšejší ;-)
mirbx
Junior

Odeslat příspěvekod geoRG77 16. 9. 2008 11:49

LAN funguje bez problémů pod Vistou, jen je nutné použít dodaný ovladač a nikoli ten, který si Vista sama najde a použije.
geoRG77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack1 16. 9. 2008 17:19

Pomocí čeho se připojujete k netu na cestách? Já to zatím řeším prostřednictvím mobilního telefonu (GPRS/EDGE), ale přijde mi to pomalé. :-(
Víte o něčem lepším (rychlejším)? :?:
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod Jack1 22. 9. 2008 08:21

Novou recenzi na Mivvy M310 najdete na http://www.linuxexpres.cz/hardware/tvrda-konkurence-mezi-netbooky-mivvy-m310-s-ubuntu. 8-D

Mivvy M310 bude k dostání i v černé barvě.
Jack1
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 23. 9. 2008 20:28

Tak ho mám doma. Ačkoli je inzerován prodejcem jako bezOS, tak je tam Ubuntu. Vzápětí jsem, ale zjistil že je mi na nic, protože po výběru jazyka zůstane viset a nic se neděje. Na netu jsem nenarazil na řešení.
Rootovské heslo se mi podařilo přenastavit, abych aspoň zjistil nějaké informace. Teď se tam snažim hodit Gentoo, na který jsem zvyklý. Ale instalační CD zase nepodporuje síťovku, takže jedu podle návodu na Aspire One, kde píšou, že se musí instalace spustit z CD jiné distribuce.
Jinak používám starou CD mechaniku zapojenou přes IDE-USB redukci.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod geoRG77 24. 9. 2008 16:58

Je to problém v Ubuntu 8.04, po výběru češtiny nelze dále pokračovat, je proto nutné nejprve vybrat angličtinu a až v nastavení systému vybrat češtinu. Tento postup je uvedený i v manuálu.
geoRG77
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka