Nový notebook (Univerzita)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod PC 7. 10. 2008 23:00

50k ? Tak to na to prdím,koupím radši starší model.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod SneakerXZ 8. 10. 2008 17:00

PC píše:50k ? Tak to na to prdím,koupím radši starší model.

50k je samozřejmě blbost.

To pan Gruppe hádá a koukám, že se všichni hned chytaj.

Začne tak na 25k bez DPH.
SneakerXZ
Junior

Odeslat příspěvekod Beatle 8. 10. 2008 17:07

Blbost to zrovna neni, ale muze to byt samozrejme jinak.Spekulovat tu o cene neuvedeneho modelu nema smysl.Jenom je teda dobre si uvedomit, ze v dobe uvedeni M1330 Dell nedistribuoval pres prodejce.Ono totiz ani dneska neni problem si nakonfigurovat M1330 treba za 80k a nadruhou stranu ho koupit za nejakych 24k v electroworldu...
Otazkou je jak to u noveho modelu bude.Podle me Dell urcite svoji zhavou novinku hned tlacit do obchodu a bude ho prodavat jenom pres svuj konfigurator za patricnou sumu.Tech 50k podle me tedy neni alespon zpocatku vubec nerealne.
Beatle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 10. 2008 00:45

SneakerXZ: Pan gruppe hada tak jako muze hadat kazdej jinej :) Muj XPS stal tech 50K jeste pred pul rokem :)

Jinak to jsou samozrejme spekulace. Jen davam svuj odhad na zaklade svych zkusenosti :) Nemuzete brat v potaz cenu soucasneho XPS, ktere se cenou v maloobchodni siti stlacilo na nizsi sumy nez v konfiguratoru. Novinka jiste nebude na pultech obchodu hned a samozrejme jako na novince s ,,horkymi,, komponenty se bude snazit Dell neco vydelat :) Tak je to vzdy a vsude :)

Velmi me bavi takove spekulace, kdy nekdo ceka a ceka, nez neco koupi s tim ze to slevni...pak teda zjisti ze uz to levne je ale ze bude novy model toho ci onoho vyrobku a tak pocka jeste a nakonec teda za rok koupi sice novejsi ale za stejne penize za jake by pred rokem koupil starsi :)

Holt firmy jsou od toho aby vydelavaly. Pravdou je ze ceny booku nam hezky lezou dolu a konecne uz i tech mensich booku, ale XPS je preci jen u dellu trochu vyssi trida za kterou si necha urcite zaplatit :) Od levnych cen v 13tkach tu ma Vostro 1310.

Ale zkusim se vam poptat na cca cenu :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 9. 10. 2008 13:55

Tak já jsem včera o tom doma mluvil a dostalo se mi zajímavé nabídky že pokud to just nespěchá tak si mám vybrat něco lacinějšího co si pak vezmou rodiče a na Vánoce nebo v lednu bych si mohl koupit třeba aj dražší model (dejme tomu za 35k). Prý takhle do toho nemusím vrážet žádné své money což je vcelku fair. Měli byste teda nějakej nápad na něco do 15-16k ?

Zaujalo mě tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56065 je na to taky tří roky záruka a má to grafiku intel 8400,žel bohu si nejsem štonc představit jak moc výkonná/nevýkonná je.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod gandor 9. 10. 2008 15:31

gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Beatle 9. 10. 2008 16:53

Jenom mala chybka...v tom Vostru je 8400M GS a ne GT.

PC : Jestli chces cekat do Vanoc na to nove XPS, tak v CR podle me rozhodne do te doby nebude.
Naposledy upravil Beatle dne 9. 10. 2008 16:54, celkově upraveno 1
Beatle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 10. 2008 16:54

na Trackmanii, Battlefield 2, NFS MW bohate staci :) Cili rozhodne lepsi nez takova X3100
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SneakerXZ 9. 10. 2008 18:37

Gruppe píše:SneakerXZ: Pan gruppe hada tak jako muze hadat kazdej jinej :) Muj XPS stal tech 50K jeste pred pul rokem :)

Jinak to jsou samozrejme spekulace. Jen davam svuj odhad na zaklade svych zkusenosti :) Nemuzete brat v potaz cenu soucasneho XPS, ktere se cenou v maloobchodni siti stlacilo na nizsi sumy nez v konfiguratoru. Novinka jiste nebude na pultech obchodu hned a samozrejme jako na novince s ,,horkymi,, komponenty se bude snazit Dell neco vydelat :) Tak je to vzdy a vsude :)

Velmi me bavi takove spekulace, kdy nekdo ceka a ceka, nez neco koupi s tim ze to slevni...pak teda zjisti ze uz to levne je ale ze bude novy model toho ci onoho vyrobku a tak pocka jeste a nakonec teda za rok koupi sice novejsi ale za stejne penize za jake by pred rokem koupil starsi :)

Holt firmy jsou od toho aby vydelavaly. Pravdou je ze ceny booku nam hezky lezou dolu a konecne uz i tech mensich booku, ale XPS je preci jen u dellu trochu vyssi trida za kterou si necha urcite zaplatit :) Od levnych cen v 13tkach tu ma Vostro 1310.

Ale zkusim se vam poptat na cca cenu :)

Já vycházím z uvedení nové Lattiude E řady, kde ceny jsou relativně "ok". Dokonce jsou stejné jako v Americe a i vyadání bylo stejné.
SneakerXZ
Junior

Odeslat příspěvekod PC 9. 10. 2008 19:48

Ták - mám odnést notes do servisu kde mi za 450Kč mají dát posudek jestli to jde nebo nejde opravit...
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 11. 10. 2008 00:21

Neviem, či je táto správa ešte pre Teba relevantná...ale našiel som, že E6400 sa Ti páči hlavne pre výdrž 19 hodín. To je marketingové vyhlásenie, nie realita. Bolo to dosiahnuté s 9 článkovou primárnou, 6 článkovou sekundárnou batériou, so SSD diskom, na battery saving, minimálne zaťaženie a v laboratórnych podnienkach. Ak by si dosiahol s dvoma baterkami10 hodín tak by si si mohol gratulovať. Ale v takejklonfigurácii by si pod 40 000 CZK nešiel. S klasickou základnou baterkou by som čakal výdrž na úrovni 3 hodín.
Ja inak tiež plánujem kúpiť buď E6400 alebo Precision M2400. Ale tak v trošku lepšie konfigurácii, hlavne 4GB RAM, silnejšia batéria, LED display, snímač otlačkov prstov a pod. Čakám momentálne na ocenenie, malo by byť v pondelok.
Čo sa týka konštrukcie, je to horčík, takže toho by som sa nebál. Toto je ohromná výhoda oproti Acerom, Asusom a spol...

Ešte sa vyjadrím k Lenovu. Je to síce čínska firma, ale notebooky niektorých rád sú na tom veľmi dobre, je to vlastne IBM a to sú kvalitné mašinky.

Doteraz som mal SONY VAIO, bol som veľmi spokojný, hlavne X-Black display je super, ale dosť žral baterku. Dúfam, že ma Dell displayom nesklame, ale zase na Dell sa mi veľmi páči NBD servis. To je parádička.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SneakerXZ 11. 10. 2008 00:30

Asus taky dělá horčíkové NB. Mám 2.5roků starý Asus, který mě stál 33k a je celý z horčíků. Včetně spodku i krytky na baterce :)
SneakerXZ
Junior

Odeslat příspěvekod PC 11. 10. 2008 12:10

Tož já jsem tam chtěl taky LED displej , 2GB RAM, snímač otisků asi spíš ne, leda že by byl za malý doplatek nebo v ceně.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 11. 10. 2008 19:31

V cene síce nie je ten snímač odtlačkov, ale nie je veľký príplatok.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 11. 10. 2008 19:41

snimac je fajn vec, pokud se ti nechteji pamatovat bezpecny (dlouhy) hesla
Gruppe
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka