Nový notebook (Univerzita)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gandor 28. 9. 2008 14:06

co som si pozeral minimal requirements tak tieto masiny by mali byt schopne pustit tu hru na nizsich detailoch
http://www.alza.cz/toshiba-qosmio-f50-108-d99160.htm
http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv7-1060ec-d96418.htm
ps. necakaj ale nejake dobre rozlisenia - desktopove grafiky su zhruba o generaciu slabsie ako desktopove verzie...
Skor by som odhadoval ze ten AOC pustis s medium nastaveniami ako ze budes mat hi-details

ps. Vsetko len odhadujem, takze sa mozem mylit. Dalsia vec je, ze ako si sam povedal tak herne notebooky nemusi byt vyhra (teda hlavne na vysokej) kvoli znizenej vydrzi baterie (pripadne hluku, ale to by uz az tak vadit nemuselo)

EDIT: napriek tomu ja asi budem kupovat tento ACER. http://www.alza.sk/acer-aspire-6935g-734g32bn-d97691.htm
Hadam ze ked k nemu dokupim este jednu baterku a NBD zaruku na 3 roky, tak budem spokojny....
ps. nebyt toho ze potrebujem velmi velke rozlisenie kupujem asi dake lacnejsie lenovo...
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 28. 9. 2008 15:10

cloveece tenhle topic mi prijde uplne out.

Na zacatku se rozepisujes o co nejsolidnejsim zptacovani a hazes znacky jako Dell a Lenovo a pak napises ze to musi mit jeste grafiku na urovni x1950...

Myslim ze s takto omezenym rozpoctem to bude chtit si malicko utridit priority.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 28. 9. 2008 16:00

30 000 je omezený rozpočet ? X1950 je prastará grafika z roku 2005.. To jako v téhle cenové kategorii není nic co by se ji bylo schopno vyrovnat ?

Gandore, ty jsi to nečetl viď ? Psal jsem že Quismio se mi nelíbí a Acer nechci...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama3000 28. 9. 2008 17:19

tak si zkus pockat na novou "N" radu notebooku od asusu... N10 je vykonej a malej (10") a N20 by se mel taky v poho vejit do 30 000 a je to (12") s dvoujadrem a uz i mechanikou....
lama3000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 28. 9. 2008 22:46

Asusy ale prý nejsou dobré noteboky.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama3000 28. 9. 2008 23:18

ehhh... to nemuzes takhle brat... asus se spis zabejva vecma do 30 000....(eee do 10 000) a pokud chces vykon, kvalita musi stranou, ale sem presvedcenej, ze se to trochu moc zvelicuje....zalezi model od modelu
(plz nerejte do toho.... je mi jasny, ze ma i NB za 60 000, ale bylo to mysleny, ze se "zameruje" na levnejsi segment)
lama3000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niverin 29. 9. 2008 08:19

Já si taky trochu myslím, že k té pověsti přispívá i fakt, že Asus má hodně lidí, stejně jako Acer, a tak i lidí, kteří budou mít nějaký problém s těmito značkami je logicky víc...co můžu potvrdit, je ale hrozný servis (notebook mi vrátili přesně po 30 dnech a ještě ne úplně opravený).
Jinak - když jsem viděl jak se bratrovi zasekává MacBook Pro za 50 tis. Kč a kamarádovi u podobně drahého Dellu vypadávaly klávesy, mám z toho dojem, že je ta značka celkem jedno a kvalita záleží spíš na konkrétním kusu nebo řadě...ale to je jen můj názor, samozřejmě.

Pokud tě zajímá N10 nebo N20, mrkni sem viewtopic.php?f=907&t=1050345&p=5769431&sid=205514814b6f3bcb7b9abe5d7ec34f97#p5769431
...N20 taky sleduju, nejspíš ho vyměním za svůj rok a půl starý Asus F3T - hlavně kvůli výdrži na baterku a rozměrům (+ hodně se hodí HDMI, grafika, velký disk...)
Jen si ještě počkat na kvalitní recenzi a Ježíška.
niverin
Junior

Odeslat příspěvekod PC 29. 9. 2008 19:22

Dobře, ale pokud má nějaká značka ne moc dobrou pověst tak se ji raději vyhnu,aby bylo jasné, co se komponent týče tak jsem s Asus výrobky spokojený,ale na ty notebooky se v poslední době nadává a Acer-tak to je synonymum pro špatný notebook. Sám jsem se přesvědčil že ani HP není to pravé a tak mi nezbývá než se spolehnout na Tošibu, Dell a Lenovo. Zatím se mi nejvíc líbí Delly, buď XPS anebo E6400...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niverin 30. 9. 2008 15:21

Pověst je jedna věc, jak jsou na tom které značky v této době je věc druhá (například řada Acer Gemstone je mechanickou kvalitou úplně jinde než starší modely, příspěvků ale najdeš samozřejmě víc na ty staré), jak je na tom který model zase třetí...to by bylo na dlouhé psaní všechno to probrat a já ani takový přehled nemám.
Doporučuju nenechat se ovlivnit jen pročítáním diskuzí, kde si lidi chodí víceméně postěžovat, ale přečíst si i recenze na kvalitních serverech a to hlavně na konkrétní výrobek.
Osobně bych si počkal na recenzi Asus N20, N10 totiž vypadá dost kvalitně po všech stránkách a pokud takový bude i N20, sám si jej určitě koupím. A to na notebooku závisí mé živobytí!
Zmíněný Dell se mi moc líbí po stránce designu, ale to je tak vše. Kromě ceny (asi 2x taková jako má při podobné konfiguraci Asus N20) mě hned odradilo taky to, že nemá HDMI ani DVI, bez kterého už notebook nechci. Ale to zas u tebe nemusí hrát roli.
Takže pokud máš peníze, tak být tebou asi koupím ten Dell s tím nejlepším servisem, jinak doporučuju počkat jak se vybarví N20.
Jiné značky pokud vím nemají v nejbližší době přijít s podobně výhodným modelem.
Dej pak každopádně vědět jak ses rozhodl a jak jsi spokojený :-)
Škoda, že tu neporadí ještě někdo jiný s jiným pohledem na věc.
niverin
Junior

Odeslat příspěvekod PC 30. 9. 2008 20:48

Jenže Acery mají zkrátka mizernou pověst. Jestli jsem pochopil tak ta N20 je něco jako netbook (má to Atom) a to fakt nechci... Sice jsem o NB uvažoval ale asi půjdu raději do klasického booku, jen to nesmí být dvou a půl kilová kráva ale něco trochu menšího. Navíc - pokud to jde preferuji to co se třeba nelíbí mladším uživatelům (čti teenagerům) jednoduchý a hlavně nelesklý design...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama3000 30. 9. 2008 22:06

jako decko....
A.)N20 nema atom... atom ma jen N10 a vubec to neni spatny procesor
B.)Uz cela rada lidi se ti tu snazila vysvetlit aby sis zjistoval info o kvalite konkretniho vyrobku a ne znacky.... a navic... vetsina notebooku ti odejde driv nez desktop...
C.)Taky si rozmysli co chces... na zacatku pises jak to chces mit opravdu jako NB na poznamkoej blok atd.... v tom pripade by si mel i ten Atom vitat, protoze ma nadherne malou spotrebu
lama3000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niverin 30. 9. 2008 22:08

Právěže to má Core 2 Duo a je to 12" s rozlišením 1280x800px.
http://www.gadgetreview.com/wp-content/ ... -specs.jpg

V oficiálních údajích taky píšou, že by to teoreticky mělo vydržet 12 hodin na baterku.

Jinak dej pozor, abys s takovou nepřebral a nakonec si nekoupil něco, co vlastně k tvým účelům ani nepotřebuješ, zatím to k tomu směřuje.
Co se používání notebooku používám ho vskutku jako notebook - čili poznámkový blok,www a na cestách nebo i doma jako mobilní DVD přehrávač.

Pro tyto účely si kupovat Dell za víc než 30 000,- mi přijde trochu úlet.
niverin
Junior

Odeslat příspěvekod PC 30. 9. 2008 22:17

Tak rozhodně chci něco lepšího nežli je moje nx6125. Pokud do toho dám těch 30k tak si zcela pragmaticky říkám-proč bych tam nemohl mít i jakýs takýs 3D výkon ? Anebo - pokud oželím 3D výkon tak získám dobře vybavený notes z horčíkové slitiny, a se snad spolehlivou funkcí i servisem. Samozřejmě, mohu opět koupit nějaký plasťák,ale nedopadne to stejně jako s tím hápéčkem ? To přece byl low end (jenže ceny byly někde trochu jinde) dnes podobný notes (jako konstrukce) stojí 13 000. Prosím vás nejde vůbec o to jestli se oloupal nebo ne, jde o to že notebook je po dvou leteh skoro na vyhození, baterka je v háji (když to srovnám s baterkou ve své staré dobré Nokii 6310 kterou mám od té doby co se začala prodávat a ona pořád jede na původní baterii týden až čtrnáct dní... ) a - co je nejhorší disk 2x za sebou selhal a já přišel o cenná data - tak chci něco spolehlivého a kvalitního. XPS je tady docela doporučovaný a Latitude E6400 má fakt skvělé parametry, hlavně těch 19hodin na baterku...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 9. 2008 22:45

Ad disk - disky od Fujitsu a Toshiby mozes dostat kdekolvek, nielen v HP ;-)
Baterka ti tiez vydrzi kdejako.
30 000 Kc je stale este na rozhrani medzi vykonom a odolnostou. Stale to bude bud-alebo (odolne sasi je fakt drahe).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod niverin 1. 10. 2008 07:32

CeCo píše:30 000 Kc je stale este na rozhrani medzi vykonom a odolnostou. Stale to bude bud-alebo (odolne sasi je fakt drahe).

Já jen, že poznámkový blok za 30 000 Kč je dost. Samozřejmě, když dotazující změnil požadavky na výkon (vlastně změnil požadavky celkově), souhlasím, že to už je naopak na rozhraní.
Navíc za tu cenu nevím o žádném malém notebooku, který by měl dobrou výdrž na baterky (jakože jej chce i na cesty), výkon i dobré provedení zároveň. Tedy možná kromě toho nového Asus N20, ale Asus nechce.
Trochu mám pocit, že se nechává příliš unést pročítáním nedostatků levnějších modelů a vyhledává stále lepší (a dražší) varianty, které ale nakonec pro jeho potřeby budou úplně zbytečné.
Ale asi ví co dělá.
niverin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků