Notebook 15,4" cca 30k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Figa 9. 9. 2008 19:33

Ahoj prosím vás o návrhy notebooku velikosti 15,4" . Notebook bude sloužit studentovi, takže přenášení bude, ale ne nějak extrémní. NTB by měl nahradit desktop a nemít intg. grafickou kartu, ostatní už je volitelné. Předem děkuji za odpovědi.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 9. 9. 2008 19:43

A ta grafka má být nějak více výkonná?
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod kubik882 10. 9. 2008 06:21

Ja bych siel do toho FSka 8-)
kubik882
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 10. 9. 2008 07:53

ja som za lenovo. vyzera to u neho na matny displej. inak vykonom sa k dektopom blizi toshiba
http://www.alza.cz/toshiba-qosmio-f50-108-d99160.htm ale nebral by som kvoly lesklemu spracovaniu.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubik882 10. 9. 2008 08:45

Hej Lenovo je sice kvalitnejsie ale povedal ze ho bude pouzivat namiesto desktopu, ciz podla mna bude prenos minimalny a to FSko je navyse o 10 lacnejsie. ;-)
kubik882
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figa 10. 9. 2008 17:07

Ano grafika by měla být vykonná. Mě se líbí G50v.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nosiris 10. 9. 2008 18:09

no nvm no výdrž na baterie nic moc...
a podle mě bude i celkem hřát....
-
nosiris
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figa 10. 9. 2008 18:21

ja vim to se od tohoto ntb da ocekavat jenom me mrzi ze nema GTS to bych asi nevahal
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figa 13. 9. 2008 07:42

Žádné jiné návrhy?
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 9. 2008 10:51

No, záleží, co to má být výkonná grafika. Já bych si pořídil tenhle:

http://www.alza.cz/asus-x55sv-as070c-d98312.htm

Fujitsu Siemens se mi nezdá kvalitou a Lenovo a Dell jsou jako herní stroje příliš drahé..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snork 14. 9. 2008 11:27

G50V ..... ja si na neho brúsim zuby ale nevedel by si mi povedať kde mimo zahraničných obchodov ( Slovenské by boli najvhodnejšie ) by sa dal zohnať .....
Podla informácii ku ktorým som sa dostal mal vyjsť na trh v 3 štvrtine tohoto roka v zahraničí je už bežne dostupný v internetových obchodoch.... i keď si myslím že jeho cena "mierne prevyšuje" cenu 30 000

Popravde pri kúpe Siemens Dell a aj Hp platí dosť veľa za značku takže vážne stoji za zváženie a je to každého voľba samozrejme sa tým dá čakať lepší servis a pod....
Ohľadom ASUS ja mam z nimi skvelé skúsenosti na trhu s NB sú už pomerne dlho .... mal som síce jeden pokazený s časti mojou vinou ale majú skvelý servis.... vybavene bez problému ...

Inač ohľadom G50V na trhu sa vyskytli už 2 varianty A1 a A2 pričom rozdiel A2 je vo velikosti HDD a Blue Ray comba ktoré je podla mňa zatiaľ zbytočný prepich.... ja mam záujem o A1 ale budem vážiť podla ceny...
Celkom dobra recenzia
http://clanky.katalognotebooku.cz/noteb ... asus-g50v/
Naposledy upravil Snork dne 14. 9. 2008 11:38, celkově upraveno 1
Life is a game..... Play more.....
Battlefield 2 R@ptor clan member
Snork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nosiris 14. 9. 2008 11:31

dockalacek FS se ti nezdá kvalitou jo :) :) a ASUS jo????? :)
-
nosiris
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snork 15. 9. 2008 13:44

Toto mi napísal kamarát ktorý sa predajom Notebookov živí... možno ty to pomôže pri výbere značky:

Ak ozaj chces NB tak co sa tyka znaciek, tak ti mozem odporucit tieto:
toshiba, fujitsu siemens, asus, acer, dell, hp

:arrow: toshiba - ma dobry design, dobra kvalita, dobry servis, ak chces vykon, tak si priprav zaplatit viac
:arrow: fujitsu siemens - su to dobre nb, dobry servis, su to skor business NB
:arrow: acer - najlepsie pomer cena/vykon, za relativne priemernu cenu, mozes mat namakany nb, pekny design - hlavne tie nove aspire, dobra interface vybava, dobry servis. Asi ti vela ludi povie, ze acer nie, ale uz to tak nie je ako to byvalo. Zlepsili technologiu. Maju dorby servis. Servisne stredisko v cesku preslo komplet zmenou - logistika, postupy.
:arrow: asus - pekny design, dobry pomer ceny výkon u väčšiny produktov servisne stredisko v Ostrave ( u lacnejsich modelov problem z poddimenzovanim plastov v okoli displeja )
:arrow: dell - kvalita, ale stoja vela, ak chces dobry nb
:arrow: hp - pravdepodobne chces multimedialnu nb, tak jedine pavillion, to ale nie je dobra volba, servis na paviliony je v polsku, a svojho casu mali problemy s grafikou. Mal som pavillion, a odisla mi grafika po polroku.
:arrow: ibm ( lenovo ) - to su business nb, asi nic pre teba
:arrow: msi - osobne nemam skusenosti, ale co som pocul, tak nic dobre
Life is a game..... Play more.....
Battlefield 2 R@ptor clan member
Snork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 15. 9. 2008 14:53

snork:
Aj ty si bol na BGS Fore? Lebo tam Acer hustil podobne kaleraby do vsetkych dilerov...

C
CeCo
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků