Dell Studio 1535 - nejlepší studentský notebook do 20k?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Andrew_R 11. 9. 2008 19:10

Ahoj, budu si kupovat notebook a uvažuji nejvíce o Dellu Studio 1535. Jedná se konkrétně o tuto konfiguraci:
http://okcomputers.cz/dell-studio-1535- ... b/d-73324/
První otázka se týká samotného notebooku. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Zajímá mě především provedení šasi (případné srovnání s jiným notebookem) a jak je kvalitní displej.

Druhá otázka - je to nejlepší, co můžu koupit? Moje požadavky: rozlišení 1440x900 a více, kvalitnější provedení (bude hodně cestovat). Nevyžaduji výkonnou grafickou kartu, stejně tak nepotřebuju velkou kapacitu HDD. NB budu používat ve škole, na cestách a na práci. Cenový strop je 20 bez DPH.

Případní konkurenti:
- ThinkPad SL500
- Hewlett-Packard 6510b
(něco jiného?)

Díky za rady.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 11. 9. 2008 20:34

Kvalitou rozhodně nejlepší není, je to klasický plast, nic víc nic míň. Oba druhé navrhnuté notebooky jsou rozhodně lepší, ve prospěch dellu hraje jen NBD záruka. Ještě bych zvážil Nové HP compaq 6710/6715 a Thunkpad R4OO...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrew_R 11. 9. 2008 21:04

Pokud vím, tak ten TP SL500 taky není nic víc než plast. Ve prospěch Lenova hovoří tedy co? Nebo to znamená, že HP je nejlepší? Pokud se nepletu, tak ten má nějakou výstuhu. To by asi nahrávalo tomu HP. Na druhou stranu pro Dell zase mluví víc RAM a NBD.
Andrew_R
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 11. 9. 2008 21:15

RAM není při výběru vůbec důležité, to je jen několikasetkorunová dodatečná investice. SL řada výstuhy nemá ale ten plast je nějaký tvrzený a lepší než klasické plasťáky. prostě není plast jako plast. HP 6510 výstuhy nemá, to až nové řady compaq. Osobně bych se rozhodl mezi novými HP compaqy a thinkpadem R...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrew_R 11. 9. 2008 21:41

Ten Thinkpad R400 - prodává se to někde? Nikde to nemůžu najít.

Co to znamená klasický plasťák? Acer, Asus? Tak nějak jsem počítal, že Studio nebude Vostro, ale že bude na úrovni obyčejného plasťáku... :-)

Ten HP 6715 taky nevypadá špatně... myslím, že jsem na něj koukal a pak nějak zapomněl.
Andrew_R
Junior

Odeslat příspěvekod littlebigfred 12. 9. 2008 08:19

Ja som si ten notebook objednával priamo z dellu a za výbornú cenu si myslím. S tými parametrami určite, mal by si to vyskúšať aj ty keď sa rozhodneš pre dell, zavolaj tam a určite sa dohodnete.

Neviem ako pri tvojom studiu, ale pri tom mojom mám hliníkové šasi, čo mi potvrdil človek z dellu, preto si myslím, že aj ty budeš mať hliníkové šasi.
Na malých veciach závisí často osud veľkých udalostí.

Livius
littlebigfred
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 12. 9. 2008 21:48

Dell studio samozřejmě žádné hliníkové šasi nemá...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod littlebigfred 12. 9. 2008 23:27

oprava, ale spevnený rám samozrejme má, došlo k omylu. sturdy magnesium frame.

môžeš si to prečítať tu: http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 752.0.html

takže taký obyčajný plasťák to asi nebude, všakže.

Livius
littlebigfred
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 13. 9. 2008 10:41

No já jsem ho viděl otevřený a nic takového tam vidět nebylo. možná to ale měli nějak zakamuflované, hehe...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod littlebigfred 13. 9. 2008 12:44

Tú info, že sú hliníkové šasi som našiel v e-shopoch, keď som volal z chlapíkom z dellu tiež mi tvrdil, že sú tam hliníkové šasi, ale keď som prišiel do obchodu ho pozrieť, bol som trocha sklamaný.

Nevadí, ani horčíkový rám predsa nie je zlý, no ne hoši?! :-)

Livius
littlebigfred
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 14. 9. 2008 08:52

No diskuse o tom, jestli je lepší hliník nebo hořčík by byla zajímavá. Nicméně já jsem v něm neviděl žádný kovový rám a je jedno jestli Al nebo Mg. A svým očím věřím prostě více než technikovi. Tím spíš, když si ten notebook ošaháš a pořádně na něj zatlacíš, tak to žádná pevnost není a rozhodně se nedá řadit mezi kvalitně zpracované...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod littlebigfred 14. 9. 2008 10:52

No neviem, asi máš potom zlé oči, ale ja na notebookreview je vidieť ten rám, možno si videl iný notebook (nejakú čínsku kópiu), to ti už nepoviem, to vieš ty sám. Je tam dokonca písané, že môže "vydržať" pád zo stola bez závažnejšieho poškodenia. A aj som si ho stlačil, no moje pocity sklamania boli zo zovňajška a nie z pevnosti, ale zase ty môžeš byť veľmi silný, chápeš, pre teba aj titánová konštrukcia môže byť veľmi slabá (neber to ako urážku). Have a nice day. :-)

Livius
littlebigfred
Junior

Odeslat příspěvekod tudlik 17. 9. 2008 19:30

ted mi tu jeden dell studio 1535 lezi na stole a jsem z nej spise rozpacity nez nadseny. problem se zpracovanim neni to je docela v pohode, ale:
dost neprijemne piska
kdyz jsem dal do slot-in mechniky dvd tak se mi ho podarilo vylovit az napotreti - predtim jen zachrastil a nic
strasne nepresny touchpad - sem tam se zasekne - touchpad pouzivam u notebooku porad i s tim ze poklepani mam jako nahradu leveho tlacitka u dellu se mi to nejak nedari pokazde otevrit poklepanim....(touchpad ma stejny barevny nastrik jako cele sasi takze je asi diky tomu mene citlivy...)
nevim jak byva kvalita webkamer ale oproti klasicke usb webkamere je to strasna bida

uvazuju ze pujde zitra zase zpet......
tudlik
Junior

Odeslat příspěvekod littlebigfred 17. 9. 2008 19:51

uou, ja ho dostanem v piatok, tak dúfam, že nebudem mať podobné problémy. Držím palce, aby sa problémy čím skôr vyriešili.

Livius
littlebigfred
Junior

Odeslat příspěvekod tudlik 17. 9. 2008 20:00

jo a jeste repracky hraji strasne plastove.... je to pritelkyn notas a predtim mela HP pavilion (z reklamace dostala penize zpet, nestihli to ve 30dnech) a tam byl ten zvuk o nekolik trid lepsi. zrovna tu ted nad tim vsim koumu, pokud to nebude v pohode tak to proste vratim zpet ve 14 dnech... jine reseni nevidim, ale potom nevim co jineho koupit holce, aby to trosku vypadalo, vydrzelo a stalo to cca. 19000s DPH
tudlik
Junior

Další stránka