10" ASUS N10 - nejlepší netbook v ČR?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod jis 1. 3. 2009 14:08

Po zapnutí F2, záložka Advanced, volba Play POST Sound nebo Speaker Volume..
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Amarask 2. 3. 2009 21:19

Ahoj všem...vyplatí se počkat na ten chipset Nvidia Ion? Bude graficky výkonnější s tou GF 9400 oproti současné N10j s 9300??? Troufáte si odhadnout cenu? Thx
Topping D30 + A30
Amarask
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 2. 3. 2009 21:51

Výkonnější v grafice nebude určitě.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nivico 4. 3. 2009 10:00

Prosím o radu s připojením na WIFI.

Mám tento netbook asi 1 měsíc , co nemohu rozjet,je připojení na WIFI přes nástroje Atheros.

Musel jsem připojení nakonfigurovat přes konfiguraci Windows. Když kliknu pravým myšákem na ikonku wifi připojení ,tak mi to nabídne - konfiguraci pomocí nástroje Atheros , nebo pomocí WIN.
Když se přepnu na Atheros,tak spojení zmyzí a již jej nerozjedu , musím zpět přepnout na WIN a pak to jede v pohodě.

Pro info :
Zkusil jsem přehrávání 720.MKV na plazmě 107cm přes HDMI s podporou akcelerace GPU a zatížení CPU bylo pouze nějakých 28 - 30 %.
Peníze budou, my nebudem.
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod štupl 10. 3. 2009 12:02

Ahoj. Možno, že som tu vo vlakne prehliadol, ale zaujimala by ma realna vydrz baterie na power saving s tretinovym podsvietenim a wifi. Meral niekto?
štupl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Speedy_G 17. 3. 2009 21:04

Taky vlastním Asus N10J a mám problém s audiem (nejspíš tedy s Realtek HD zvukovkou). Při přehrávání se mi ve zvuku objeví každých 20-30s škubnutí, nemá někdo ponětí, co s tím? Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače zvukovky i měnit různě nastavení ve Winampu (ale dělá to ve všech programech), ale pořád nic...díky za jakoukoli radu...
Speedy_G
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vacino 18. 3. 2009 14:50

Vlastním notebook dva dny a až mám jemně poškrábaný celý rámeček kolem displeje (ten černý leklý). S noťasem manipuluju jak v rukavičkách, nechápu jak je to možné... Má taky někdo podobnou zkušenost, nebo je to vadný díl...
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jis 18. 3. 2009 15:04

No pokud rámeček jako nový poškrábaný nebyl, tak jsi ho musel poškrábat sám. Otíral jsi ho, nebo čistil? Mimochodem v rukavičkách jako do tanečních bys ho 100% poškrábal. Ten plast je vysoce lesklý, ale dost měkký, takže to není vada, ale vlastnost. Někteří uživatelé si dokonce stěžovali, že ho poškrábali přiloženým hadříčkem.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 18. 3. 2009 15:35

Už když jsem ho rozbalil, tak byl v rohu poškrábaný, řekl jsem si, že to přežiju. Neotíral jsem ho vůbec, naopak na klávesnici jsem vždy při přenášení dal zpět původní ochronou fólii, aby rameček neležel přímo na klávesnici, nic platné, je celý kolem dokola poškrábaný. Podle mě je to chyba Asusu, ne má, rámeček musí něco vydržet. Taky jsem už notebook vrátil a čekám na výměnu...
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jis 18. 3. 2009 18:24

Vacino píše:na klávesnici jsem vždy při přenášení dal zpět původní ochronou fólii, aby rameček neležel přímo na klávesnici, nic platné, je celý kolem dokola poškrábaný.
Tak právě v tom bych spatřoval příčinu problému. Vzpomeň si: Na rámečku displeje nové N10 byla měkkou samolepicí fólií ve tvaru samotného rámečku přilepena tvrdá průhledná fólie, která chránila lesklý LCD panel. Takže z výroby byl rámeček chráněn kolem dokola tím vyseknutým měkkým samolepicím "rámečkem". Pokud jsi však do zaklapnuté N10 trvale strkal tu tvrdou průhlednou fólii, která se tam mohla různě posouvat během přenášení, tak jsme doma... Kdybys tam nic nestrkal, tak se ti rámeček nemohl tak poškrábat. Má totiž po obvodu gumové špuntíky, které zabrání tření rámečku s protilehlou pevnou částí, ne však s vloženou fólií. Já ho mám půl roku a stále je jako nový. Rámeček i displej čistím tak jednou měsíčně v horké vodě namočenou a důkladně vyždímanou savou houbičkou Spontex. Čistím tak displeje již léta.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 18. 3. 2009 18:44

Jo, tyhle fólie jsou zlo. To se tam nemá nechávat. Při běžném používání se ten rámeček nepoškrábe.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vacino 18. 3. 2009 21:52

To jste mě špatně pochopili, ne tu folii, ale tu měkou vlákninu co byla na klávesnici... ;-). Tu folii jsem opatrně odlepil a vyhodil. Já si myslím, že ten rámeček neměl moc kvalitní lak nebo tak něco...
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jis 19. 3. 2009 00:36

Napsal jsi fólii, na tom se nedá nic špatně pochopit. A ten rámeček nemá žádný lak, je to prostý lesklý plast. Je to teď v posledních letech holt taková "blbá" móda, všechno dělat lesklé, třpytivé, nejlépe pochromované, jen ať je na tom pořádně vidět špína, prach, otisky a samozřejmě škrábance. A konečně, je vcelku jedno z čeho ta "vložka" byla, prostě tam nemá co dělat a jak jsi se bohužel sám přesvědčil, byla jen ke škodě, ne k užitku.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 19. 3. 2009 11:41

Jasně, omlouvám se, beru zpět, špatně jsem se vyjádřil.
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wlashack 19. 3. 2009 17:31

Z totoho lesklého plastu si nic nedělej. Můj byl dost pošrábaný už drhý den, aniž bych nechával folii nebo "dečku" na klávesnici. Plast je opravdu hodně měkký a poškrábe ho podle mě i vlánko utěrek k tomu určených. A ikdyž to nechápu, nějakým spůsobem se šrábe i "sám". To by vysvětlovalo i to, že škrábanečky jsou vidět jen pod určitým úhlem a jsou velmi teňoučké ...
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka