10" ASUS N10 - nejlepší netbook v ČR?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod revol 23. 1. 2009 11:23

Tak po Vistách já extra nějak netoužím a za cenový rozdíl co byl, si klidně větší HDD a RAM můžu dokoupit a vyjde to na podobné peníze
revol
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 23. 1. 2009 12:07

az na to, ze budem mat potom zbytocne na ruke 1GB modul a takisto 160GB HDD ... proste ten cenovy rozdiel sa oplati priplatit, len nechapem, preco sem vozia iba tento jeden model ... ked ich je dokoncia viac verzii (HDD verzie az tri - 160,250,320GB)
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod revol 23. 1. 2009 12:29

160 GB HDD ideální do boxíku jako přenosný disk a RAM holt někomu dát kdo má slabší ntb. Ne jasný chápu, že by bylo jednodušší dovážet obě varianty, taky nechápu proč tu není i ta lepší (asi bych si taky objednal spíš tu). Ale zas takový problém ten upgrade není
revol
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 23. 1. 2009 12:49

njn, ale robil som s tym silnejsim modelom (kupoval som ho pre klienta, kua, mal som si ho vtedy aj ja zobrat) tak som navnadeny na tento model ... proste nechce sa mi kupovat nieco s cim nie som na 100% stotozneny :)
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 23. 1. 2009 13:09

Tak všichni fňukali, že je to moc drahý, tak sem holt hodili jen oseknutou verzi. Ani se jim nedivim.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peet 23. 1. 2009 13:18

jj :) najlepsie by to bolo zadarmo :D ale nie, teraz vazne, ked chces maly notebook s dedikovanou grafikou, tak mas moznost ist od 30tis hore alebo toto ... jedine co mi na nom prekaza je ten Atom, ale ako hovorim, robil som na nom, a je to v pohode (jasne ze na enkodovanie videa a nejake narocne vypocty to nie je) ale na kancelarsku robotu, web a nejaku tu hru to zvlada ... hlavne mi ide o to, ze mam s nim sirsie moznosti ako keby som si napr. kupil eee, ma kopec vystupov a je moznost ho rozsirit cez express card, proste za tu cenu sa oplati (aj ta vyssia verzia) ... povodne som mal vybraty ASUS F6V s 13,3" LCD, ale ked som videl ako vytrca baterka, tak je to o dost horsie ako pri tejto N10 a to je o dobrych 10tis drahsi ... takze bud dovezu vyssiu verziu N10, alebo si asi nekupim nic :)
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 23. 1. 2009 13:23

Mám pocit, že si teda nakonec nic nekoupíš :).

Jinak Atom je v pohodě. Třeba VAIO TT, co mám v podpise, stojí přes 50 tisíc, ale většinu práce to zastane úplně stejně jako ten ASUS.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peet 23. 1. 2009 13:30

lenze pri tom VAIO platis 20tis len za tie 4 pismenka :) ... je to imidzovka ;-) tolko by som do toho nedal ...
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Simon P40 23. 1. 2009 13:44

tak hlavne 128GB SSD disk...
Znáte Google ? :)
Simon P40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod revol 23. 1. 2009 13:53

Tak právě dorazil :-)) Počkám až trošku rozmrne, chudák je pěkně ledovej a pak ho jdu testnout,už jsem se ho nemohl dočkat
revol
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 23. 1. 2009 13:53

aha, tak ten som si nevsimol, tak len ten stoji tretinu ceny :D
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peet 23. 1. 2009 13:53

revol píše:Tak právě dorazil :-)) Počkám až trošku rozmrne, chudák je pěkně ledovej a pak ho jdu testnout,už jsem se ho nemohl dočkat


tak super, potom popis skusenosti ...
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Biturb 23. 1. 2009 23:41

revol píše:Tak právě dorazil :-)) Počkám až trošku rozmrne, chudák je pěkně ledovej a pak ho jdu testnout,už jsem se ho nemohl dočkat

odkud jsi jej teda kupoval??
Biturb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod revol 24. 1. 2009 00:05

Měl jsem ho objednaný na CZC už od 20.12. za 14.700kč až včera mi poslali že je k dispozici a dodali mi ho nečekaně za tu cenu, přestože na e-shopu maj ted vyšší
revol
Junior

Odeslat příspěvekod revol 25. 1. 2009 20:28

Peet píše:tak super, potom popis skusenosti ...

Tak po pár dnech provozu zatím spokojenost, nějaký technický údaje nemá cenu zjišťovat, za prvé nejsem odbodní a za druhé toho je na netu fůra...Musím si trošku zvykat na lesklý povrh, ale jinak vypadá hodně dobře, s 22" moniterem pracuje na výbornou (přes HDMI i VGA).
Nemá zrovna nejrychlejší start (jak zapnutí,tak i z hibernace), tady jsem přemýšlel jeslti v budoucnu nejít do SSD disku, nemá někdo skušenost s tímto ntb a SSD diskem? Je to hodně znát?

Chváli je na netu hodně a většinou s ní souhlasím, tak popíšu co mě trošku zklamalo.
Nechápu moc klávesu vedle levého shiftu "|\" , když klávesa vedle entru umí to samé (po přepnutí na eng klávesnici)- tady bych radši asi uvítal velkej shift.
Dále myš co je k tomu, asi jsem nedával pozor,ale nějak (nevím proč) jsem si myslel že tam bude bezdrátová BT myš, ale je tam drátovka a kabel se zamotává zespoda, nevím ale mě to absolutně nevyhovuje,protože málo kdy se mi ji povede zamotat tak abych ji pak mohl přicvaknout zespoda na ten cvoček. Takže dál používám stařičkou s navíjecím kabelem. Pro zatím vše, moc jsem neměl čas, takže časem kdyžtak doplním.

Pouzdro vypadá moc hezky, na klávesnici se taky píše dobře, měl jsem možnost zkoušet EEE900 a na tom se mi psalo hodně špatně, takže pod 10" ntb nedoporučuji.
revol
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků