10" ASUS N10 - nejlepší netbook v ČR?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomas1978 1. 6. 2009 17:04

Jsem novým majitelem tohoto stroje. Chtěl bych zvýšit jeho výkon. Četl jsem mnoho návodů, jak zvýšit výkon tohoto notebooku ​(např. na PC Tuning​), ale před tím, než to udělám, rád bych se zeptal někoho na pár otázek.
Chci použít utilitu SetFSB. Když nastavím clock generator na ICS9LPR310BGLF a stisknu tlačítko SetFSB, tak se mi zpřístupní pouze horní táhlo a dolní zůstane nepřístupné. U horního táhla je hodnota 399​/760 a u dolního táhla je šipka zcela vlevo, takže tam není žádná hodnota ​(na obrázcích např na PC Tuning je tam hodnota 47​/95​). Nevíte někdo, v čem by mohl být problém?
Druhá otázka se týká využití softwaru CPU​-Z. Co znamená na záložce ​"Memory​" pojem DRAM Frequency? Na mém notebooku je tak stále okolo 266 MHu, ale na obrázcích podobných notebooků jsou tam daleko vyšší čísla.
tomas1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Syntax 7. 6. 2009 10:40

Zdravím,mám dotaz..
Přemýšlím vážně o koupi teto vecičky,ale nemůžu se rozhodnout-Vista nebo XP
Moje práce na počítači se tvoří s prolízání webů,upravy fotek,filmy a v neposlední řadě občas nějaká gameska...

předem děkuji. :mrgreen:
Syntax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 7. 6. 2009 11:00

Tyto činnosti lze provádět na obou systémech.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Syntax 7. 6. 2009 11:05

Ja vim,ale co je rychlejsi apodobne,vy mate Vistu,jake ma odezvy apodobne...:-)
Syntax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fojťan 9. 6. 2009 01:32

Fojťan píše:prosim majitele N10J(C) o zodpovezeni nasledujicho:

1) da se pres HDMI rozjet rozliseni 1920x1200 na externim monitoru? aby vse fungovalo plynule napriklad pri prehravani filmu, at uz dvd nebo divx, nebo pri bezne praci.

2) staci vykon celeho systemu na prilezitostny (nouzove na cestach) provoz Photoshopu pripadne 3D modelovani v CADu/Solidu?

dekuji

tak si odpovim sam...

1) da, funguje to paradne
2) staci

8-)
learnin' to fly
Fojťan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coMIC HEALs 30. 6. 2009 18:13

A je tu zase jeden menší zádrhel, se kterým se na vás všechny obracím. Mám připojený externí displej přes HDMI. Při přehrávání videí bez akcelerace přes grafické jádro všechno funguje normálně. Ale pokud použiju nastevení WMC, aby se mi filmy akcelerovaly přes grafické jádro, začne se to chovat, no, řekněme podivně:) Na primárním monitoru vše funguje,a le jakmile video přetáhnu na sekundární, začne se obraz za sekávat, jakákoli práce je v podstatě nemožná. A je jedno, který monitor je primární (jestli displej notebooku nebo externí monitor), při přetáhnutí na sekundární se to vždy projeví.
Ono to zase není příliš moc na obtíž, ale naprosto netuším, čím by to mohlo být? Nemáte někdo s něčím podobným zkušenosti, či neznáte někdo nějaké řešení?
coMIC HEALs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maweceq 30. 6. 2009 23:42

tak ako pozeram tak pozeram... vyzera to ze tento notebook je to co hladam... az sa mi nechce verit ze procak atom toto zvlada... ten displej ale mohol byt trosku vacsi ako aj rozlisenie.. no dajme tomu...

potrebujem notebook do skoly, na pracu ( webdeveloper, ked treba aj designer, programator), na multimedia a na World of Warcraft :)... asi hlavne co sa tyka tvorby grafiky bez externeho monitora to bude hruza ale inak by mi tento book mohol vyhovovat nie? tesi ma vydrz na bateriu koli skole kde mi netreba vykonnu grafiku...

nerad pretaktovavam ( niekedy to moze znizit zivotnost zariadenia ) a preto sa pytam ci ste na tom niekto hrali world of warcraft bez taktovania, na akych detailoch a ake FPS ste mali.. velmi by mi to pomohlo v rozhodovani..
tiez by som rad vedel ci to zvlada pri externom monitore rozlisenie 1680 x 1 050 a ako plynulo na tom bezia aplikacie adobe fireworks cs4 a adobe photoshop cs4.

xpcka su pre mna stare, visty zakerne narocne a win7 celkom idealny a preto ho pouzivam, chcel by som vediet ci mate skusenosti aj s tymto systemom pripadne kombinaciu win7 a vyssie uvedenych programov hier. budem velmi vdacny za vase odpovede ak nechcete tu kludne aj Sukromnou Spravou (PM)

btw. momentalne mam Asus F5R a hladam nieco vykonnejsie a mensie :) .. stale neverim tomu procesoru Atom..

EDIT: tak popozeral som si co som nasiel ci uz recenzie alebo nejake videa na youtube ( kde ale vo vacsine ide o pretaktovany procesor :( ) a neviem.. stale mam pocit ze je to nieco co hladam no odradza ma velkost displeja a hlavne ten procesor...
maweceq
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 27. 7. 2009 17:18

co se tyka displeje, tak ano, je maly a k tomu barevne ne zrovna presny. rozhodne to neni na grafiku nebo serioznejsi praci s fotkami. po pripojeni externiho zobrazovace je ovsem problem vyresen a co jsem zatim pozoroval, graficka karta s vysokym rozlisenim (1080i) nema problem.

co se tyka procesoru, mel jsem stejne obavy. po temer dvou mesicich pouzivani se mi ale nikdy nestalo, ze by me rychlost, nebo spis pomalost procesoru jakkoli zarazila. z cehoz plyne, ze to cloveku ani neprijde na mysl, ze by to melo byt rychlejsi. trochu dele tomu trva nacist treba sestimegovou fotku (6MB, nikoli 6mpx), ale to trva i slabsim desktopum...

navic, lze pozorovat velmi znatelne zrychleni systemu po pripojeni do zasuvky a nastaveni "super performance" (predinstalovana utilita). beha to pak vsechno fakt svizne a o nejakem zdrzovani uz nemuze byt rec. samozrejme, nelze od toho cekat vykon ctyrjadroveho desktopu.
learnin' to fly
Fojťan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natala 19. 8. 2009 10:39

Zdravim, mela bych tez jeden dotaz. Da se posoudit, jestli je (ciste z hlediska grafiky) lepsi Asus N10 nebo Acer aspire 1810 T (karta Intel GMA X4500 M, chipset GS45 express, procesor intel core 2 solo SU3500, OP 3 GB)? Diky moc!
natala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fojťan 11. 9. 2009 19:42

z hlediska hrubeho grafickeho vykonu je lepsi Asus N10.
learnin' to fly
Fojťan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghost_sk 11. 9. 2009 21:33

... v ostatnych ukazovateloch je zas lepsi Acer
Ghost_sk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichalHruby 29. 11. 2011 17:32

Ahoj,
Mám ASUS N10J a plánuju koupi ext. monitoru, s vyhlídkou do budoucna bych chtěl už FULL HD, předpokládám že NB už mi moc dlouho nevydrží, už jsem musel vyměnit baterii, na dvou místech mám naprasklý kryt monitoru, klouby jsou dost uvolněný, konektor na sluchátka taky... NB jede denně několik hodin, stále se mnou cestuje... ale při troše dobré vůle by mohl ještě rok dva (nebo i víc) vydržet. Tak jsem zkoušel připojit monitor SAMSUNG SyncMaster 2032 BW, ale všechno špatně. Tak teď zrovna instaluju nový ovladač grafiky a uvidíme...
MichalHruby
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků