10" ASUS N10 - nejlepší netbook v ČR?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod jis 19. 3. 2009 19:47

Wlashack píše:Plast je opravdu hodně měkký a poškrábe ho podle mě i vlánko utěrek k tomu určených. ... škrábanečky jsou vidět jen pod určitým úhlem a jsou velmi teňoučké ...
Přesně tak. Stejně tak i já, když si na svůj rámeček posvítím, tak přestože při běžném pohledu vypadá jako nový, ty jemné škrábance tam jsou. Prostě mizerný materiál a ještě navíc nevhodná povrchová úprava do vysokého lesku. Kdyby byl matový a zdrsněný, tak to zde neřešíme. Ale móda diktuje LESK jako BLESK. Na druhou stranu, co s tím naděláme, nic. Vždyť kdo z nás nemá poškrábaný mobil, hodinky, skla v brýlích, atp. Časem toto vyřeší nanotechnologie, no snad se toho dožijeme.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 19. 3. 2009 20:22

ja som mal svoj ramik LCD doskriabany uz od vyroby, ma to sralo, ale vidiet to len pri urcitom dopade svetla, takze za normalnych podmienok to nie je vidiet. Mam pocit, ze to muselo vzniknut pri montovani vo vyrobe, ten plast je asi taky makky, ze uz pri montovani sa lahko poskriabe ... pochybujem ze ked tieto NB montuju, tak s nimi robia ako v rukavickach ;-) ale hold, dnes uz nie je nic co byvalo, vsetko sa vyraba narychlo a potom to tak vyzera :oops: a tiez som taky typ cloveka, ze ked si nieco kupi, tak si na to dava riadne bacha, o to viac ma to sralo, ze to vyzera ako keby som ho presiel brusnym papierom :-/
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redmond 19. 3. 2009 20:30

Peet a kde si kupoval notebook? Poskriabanie nemusi byt od vyroby ale od predajcu. Napr. alza predava vselico a nie vsetko oznaci ako openbox.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peet 19. 3. 2009 21:06

mal som to z velkoobchodu, ale bolo to original zabalene, tak neviem ... zeby to vedeli zabalit aby to vyzeralo ako originalne zabalene ;-)
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wlashack 19. 3. 2009 22:06

Ne ne, můj N10 byl taktéž originálně zabalen se všemi pečetěmi a stejně tam ty šrábance byly. Je zbytečné polemizovat nad tím co to způsobuje, je to prostě vlastnost. Jak jsem již psal, je to měkký plast a ostrá krycí folie pro "ochranu" displeje.

Osobně módu "Piano Black" nenávidím! Kdybyste viděli moje PSPčko :-( ... a lesklé notebooky Toshiby včetně klávesnic, to už je hotová perverze, za tohle by někdo zasloužil pár kopanců do "lesklých" míst.
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Junior

Odeslat příspěvekod jis 20. 3. 2009 01:35

Wlashack píše:Osobně módu "Piano Black" nenávidím! Kdybyste viděli moje PSPčko :-( ... a lesklé notebooky Toshiby včetně klávesnic, to už je hotová perverze, za tohle by někdo zasloužil pár kopanců do "lesklých" míst.
Tak, tak. Trochu jsme odbočili, ale N10 se to rovněž týká, tak proč ne. Fakt by mne zajímalo, kdo za tím je, za tou módou vysokého lesku. Vždyť to snad ani ekonomicky nemůže být výhodné, nanášet na plastový díl ještě lesklé barvy, nebo leštit vnitřní povrch vstřikovacích forem. Oč by bylo jednodušší ponechat plast v syrové podobě a udělat mu zdrsněný, matový povrch. Dodnes používám DELL Latitude C600 z roku 2001, jeho kabátek je přesně v tomto stylu: matný, černý, holý plast a dodnes vypadá jako nový. A nějaký škrábanec? Žádný problém, stačí na takové místo zapůsobit tlakem a plast se zacelí jako se hojí lidská kůže. Pozdější řada Latitude D, tzv. stříbrňáky, byly lakované. A hádejte co s barvou dělalo teplo, nárazy a pot z rukou, barva se ošoupávala a dokonce v cárech odlupovala. Takže po nedlouhém používáni takový o několik let novější stříbrňák vypadal jako postižený leprou vedle mnohem staršího stále elegantního klasického céčka.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 20. 3. 2009 09:17

Pokouším se noťas reklamovat, na první pokus neúspěšně. Prodejce tvrdí, že jsem si to poškrábal sám. Už když jsem ho rozbalil, byl v rohu rámečku škrábnutý, ale protože jsem byl tak netěšenej, řekl jsem si, že to přežiju, no a druhý den byli ta škrábance úplně všude.... To samý mám s LCD televizí Samsung, stejný povrch a taky škrábance.
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jis 20. 3. 2009 10:14

Zdá se, že jsi výše uvedenou diskusi nepochopil správně, reklamovat poškrábaný rámeček u prodejce je bez šance. Maximálně se můžeš soudit s výrobcem, proč použil materiál, který se tak snadno poškrábe.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 20. 3. 2009 10:29

No jo, ale obchodní právo říká, že musíš zboží reklamovat přímo u prodejce, kde jsi zboží koupil. Teď čekám na vyjádření prodejce, kterej celou věc řeší s distributorem. Každopádně pokud mi prodejce reklamaci neuzná, jsem rozhodnut nechat si udělat od soudního znalce posudek a když bude pro mne pozitivní, ukončit kupní smlouvu z důvodu nekvalitního zboží, na to má každy spotřebitel právo. Není normální, aby jsi po dvou dnech úžívaní měl zboží poškrábané. Dost jsem toho na internetu pročetl, tak že se toho nebojím. Hold je to zkušenost, že značky Asus nebo Acer prostě nebudu kupovat...
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jis 20. 3. 2009 10:39

Trochu mi uniká, pro které výjimečné vlastnosti jsi si vlastně Asus N10 kupoval, protože pokud jsi na netu předem studoval, tak choulostivý plast rámečku displeje se tam diskutoval. Ale to není faktor, který byl tzv. "deal breaker" u tohoto netbooku, ani omylem. Pokud jsi s Asusem skončil, máš na to právo, ale naběhnout si můžeš i u mnohem lepších značek. Viz můj příspěvek o stříbrňácích od Dellu, a to byly prosím stroje za 50000Kč.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 20. 3. 2009 10:49

Byl jsem do N10 tak zamilovaný, že jsem ho musel mít. Chtěl jsem ho už v listopadu, ale nebyl k sehnání. Po pravdě, četl jsem diskusi akorát na ccz.cz kde o tom nabyla žádná zmínka, tuhle diskusi jsem objevil před několika dny, moje chyba! Nechci dělat žádné předčasné závěry, třeba mi prodejce zboží vymění. Udělal jsem zásadní chybu, že jsem zboží koupil u malého prodejce, vyhovovalo mi, že má obchod naproti přes ulici, kdybych ho koupil třeba v Alze, neměl bych takový problém... Jinak, co se týče funkčnosti, žádný problém, velká spokojenost, RAM jsem rozšířil na 2G a paráda. Dělám hodně z photoshopem, vše je rychlé, baterie taky dobrá, prostě mi vše vyhovuje.
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 20. 3. 2009 11:01

Vacino: Pokud si myslíš, že v Alze by sis nějak pomohl, tak to bych tě rád vyvedl z omylu. Tam je dost velká pravděpodobnost, že by se s tebou o tom nechtěli ani bavit.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Peet 20. 3. 2009 11:28

Vacino: beries to moc vazne, ved je to len obycajny notebook, aj tak by sa ti doskriabal ... ale chapem ta, mna to tiez sralo, ale tak nie je to dovod na reklamaciu, pretoze by sa to tazko dokazovalo ... to by si musel ten notebook rozbalovat priamo u predajcu a keby to videl priamo po rozbaleni, tak by ti to vyreklamoval ... ale inak, asi tazko ... skor som rozmyslal, ci by nepomohla taka pasta, ktorou sa odstranuju skrabance na mobiloch, mozno by to za pokus stalo :)
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jis 20. 3. 2009 11:56

Peet píše:skor som rozmyslal, ci by nepomohla taka pasta, ktorou sa odstranuju skrabance na mobiloch, mozno by to za pokus stalo
Tak to bych v žádném případě na tomto plastu nezkoušel, ta pasta pomůže např. u polykarbonátu, prostě u tvrdého plastu, který lze vyleštit, ale toto je plast měkký a jenom by se to zhoršilo. Věř mi. Mne napadá jiná možnost, ale to je pracné: Demontovat rámeček a přestříkat ho nějakou kvalitní barvou na plasty. Předem bych si ale na zadní straně rámečku vyzkoušel, jak bude barva držet a vypadat.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 20. 3. 2009 12:22

Díky za podporu a za rady, oboje jsem zvažoval, s tom pastou jsem měl docela obavy, druhá možnost, vymontovat a přestříkat mě taky napadla, ale jak jsi psal, je to dost pracné.... Kašlu na to. Díky
Vacino
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka