10" ASUS N10 - nejlepší netbook v ČR?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Wlashack 20. 3. 2009 13:11

Souhlasím s tím, že to není důvod k tomu N10 zavrhovat. Otráví to, to je jasný, osobně jsem velký puntičkář co si svých věcí váží a hledá každý sebemenší kaz, ale nezbylo mi než se s tím smířit. Pro ostatní vlastnosti to prostě N10ce odpoustím. A reklamovat to je beznadějné, tos musel vědět od začátku.
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 20. 3. 2009 14:12

Tak jasně, trošku jsem s tím počítal... Já jsem právě taky puntíčkář a prostě mi to vadí. Příště až budu kupovat něco nového, tak jedině se zdrsněným povrchem. Spíš mě zajímalo, jestli jsem takový lempl, abych to poškrábal sám svou neopatrností, nebo jestli je nás víc...
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peet 20. 3. 2009 14:15

Vacino: ked ti mam pravdu povedat, som radsej ked tento problem nemam len ja, ale je nas viac, aspon nemusim nadavat, ze som dostal zrovna poskriabany kus ... skor mensina bude taka, co to ma bez skrabanca ;-)
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jis 20. 3. 2009 14:58

Provedl jsem dlouhodobé měření spotřeby ASUS N10J při napájení ze síťového adaptéru. Změřil jsem průměrnou spotřebu netbooku, k němuž jsem měl trvale připojenou Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000, 100Mbps ethernet, občas Wi-Fi 802.11g, dále jsem občas připojoval USB optickou mechaniku pro čtení a zápis, USB TV tuner, e-SATA/USB 2,5“ disky napájené přímo z nb, USB flash disky a externí monitor připojený přes HDMI a VGA.
Zde jsou výsledky:
1) Pouze grafika Intel GMA950 - 15.5Wh, maximum 53W, délka měření 1 týden
2) Grafika Intel GMA950 + NVIDIA GeForce 9300M GS - 18.5Wh, maximum 74W, délka měření 2 týdny
jis
Junior

Odeslat příspěvekod jis 20. 3. 2009 15:24

Ahoj, mám radost, že zde v poslední době diskuse ožila. Měl bych na vás dotaz. Mám zvláštní zkušenost se síťovým zdroječkem: Když je netbook napájen ze zdroje a následně uveden do režimu standby, tak začne periodicky blikat modrá LED u vypínače a na přední hraně u symbolu žárovky. A v tomto stavu, v rytmu blikání LED, takřka neslyšně bzučí¬/píská napájecí spínaný zdroj. Mám ještě jeden starší zdroj ASUS, který je také 65W a má o něco větší rozměry a místo modré hranaté LED má zelenou kulatou a ten mi to dělá také, je jen o něco tišší (možná proto, že je o něco větší, robustnější). U jiných značek notebooků (mám zkušenost s AST, IBM, Digital, Compaq, HP, Dell, Toshiba) jsem se nikdy s něčím podobným nesetkal. Když jdu spát, tak ten zdroj slyším a trochu to ruší. Když je netbook zapnutý nebo zahibernovaný nebo vypnutý a nic na něm nebliká, tak je zdroj absolutně tichý. Všiml si toho někdo další?
Dělají to i dospělé nb Asus, které mají stejný 65W zdroj?
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 23. 3. 2009 14:43

Používá někdo funci Express Gate? Vím o ní, mám nainstalovanou ulitu, ale nevím jak to zprovoznit..... :roll:
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peet 23. 3. 2009 15:10

akoze ju nevies sprevadzkovat, ved staci stlacit to tlacidlo vedla toho cim sa spusta NB ... neviem teraz aky piktogram ma, ale ved ked si nevies s niecim rady, tak treba citat manual ;-)
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wlashack 23. 3. 2009 15:14

Start notebooku provedeš tlačítkem se symbolem "běžce" vedle Poweru, tak naběhne EG. Osobně nepoužívám, Asus se nestará o o updaty toho mini linuxu a tak například už přestal fungovat ICQ klient. Škoda, mohlo to být užitečné ...
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Junior

Odeslat příspěvekod Vacino 23. 3. 2009 15:31

tak dík, jsem lama...
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peet 23. 3. 2009 15:52

;-) ked si lama, tak citaj "la manual" :D
Peet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vacino 23. 3. 2009 16:03

Jasně, byl jsem línej, už jsem to odskoušel a funguje. Díky!!!!
Vacino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lix 23. 3. 2009 21:40

ahoj, mam N10J nejake 3 mesiace a posledne dni mam maly-velky problem s bateriou: Ked je plne nabita, tak ukazuje kapacitu 0%, vystrazny cerveny krizik a info, ze mam pripojit zdroj/elektriku. Ked pripojim zdroj, tak pracuje na zdroj - ale nenabija bateriu. Inac normalne funguje aj ked ide len na bateriu, mozem s nim niekolko hodin pracovat. Potom restartnem, ukaze kapacitu 99% + zostavajuci cas napr. 1 hod 20 min. Po 15 restartnem, zas mi ukaze kapacitu 99% + zostavajuci cas 1 hod 10 min. Teraz uz mozem pripojit zdroj - bateria sa normalne dobija.
Co s tym? Da sa to "opravit", alebo je to pripad na reklamaciu?
lix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coMIC HEALs 24. 3. 2009 15:27

jis píše:Ahoj, mám radost, že zde v poslední době diskuse ožila. Měl bych na vás dotaz. Mám zvláštní zkušenost se síťovým zdroječkem: Když je netbook napájen ze zdroje a následně uveden do režimu standby, tak začne periodicky blikat modrá LED u vypínače a na přední hraně u symbolu žárovky. A v tomto stavu, v rytmu blikání LED, takřka neslyšně bzučí¬/píská napájecí spínaný zdroj. Mám ještě jeden starší zdroj ASUS, který je také 65W a má o něco větší rozměry a místo modré hranaté LED má zelenou kulatou a ten mi to dělá také, je jen o něco tišší (možná proto, že je o něco větší, robustnější). U jiných značek notebooků (mám zkušenost s AST, IBM, Digital, Compaq, HP, Dell, Toshiba) jsem se nikdy s něčím podobným nesetkal. Když jdu spát, tak ten zdroj slyším a trochu to ruší. Když je netbook zapnutý nebo zahibernovaný nebo vypnutý a nic na něm nebliká, tak je zdroj absolutně tichý. Všiml si toho někdo další?
Dělají to i dospělé nb Asus, které mají stejný 65W zdroj?

Tohle mi N10 dělá také. Mám ještě starší ASUS, ale s tím to bohužel nejde srovnat, protože má naprosto jiný zdroj.
coMIC HEALs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coMIC HEALs 24. 3. 2009 15:33

Speedy_G píše:Taky vlastním Asus N10J a mám problém s audiem (nejspíš tedy s Realtek HD zvukovkou). Při přehrávání se mi ve zvuku objeví každých 20-30s škubnutí, nemá někdo ponětí, co s tím? Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače zvukovky i měnit různě nastavení ve Winampu (ale dělá to ve všech programech), ale pořád nic...díky za jakoukoli radu...

Rád bych ti poradil, ale nevím jak. Mám ten samý problém, jen bych snad doplnil, že ty záškuby se u mě objevují až poté, co notebook uvedu do standby režimu a pak ho probudím. Nemyslím, že nutně musí být ovladačema od zvukovky, může to způsobovat cokoli. Mé podezření je na špatně vytvořeném instaličním balíku ASUSu - bohužel nemám momentálně možnost nainstalovat a vyzkoušet jiný operační systém, takže to nemůžu ověřit.
Má ten problém taky ještě někdo nebo zná někdo nějaké řešení?
coMIC HEALs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jis 24. 3. 2009 15:53

coMIC HEALs píše:
Speedy_G píše:Taky vlastním Asus N10J a mám problém s audiem (nejspíš tedy s Realtek HD zvukovkou). Při přehrávání se mi ve zvuku objeví každých 20-30s škubnutí, nemá někdo ponětí, co s tím? Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače zvukovky i měnit různě nastavení ve Winampu (ale dělá to ve všech programech), ale pořád nic...díky za jakoukoli radu...

Rád bych ti poradil, ale nevím jak. Mám ten samý problém, jen bych snad doplnil, že ty záškuby se u mě objevují až poté, co notebook uvedu do standby režimu a pak ho probudím. Nemyslím, že nutně musí být ovladačema od zvukovky, může to způsobovat cokoli. Mé podezření je na špatně vytvořeném instaličním balíku ASUSu - bohužel nemám momentálně možnost nainstalovat a vyzkoušet jiný operační systém, takže to nemůžu ověřit.
Má ten problém taky ještě někdo nebo zná někdo nějaké řešení?
Oba máte N10J a OS WVHPSP1? Já ano a nedělá mi nic takového, ale instaloval jsem si ho sám z orig. DVD a pak ručně poslední verze ovladačů (ne ty z dodaného CD).
jis
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka