Studio 1735 od DELL

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod armaman 5. 10. 2008 12:27

Dostal som za úlohu od známej objednať do cca 40 litríkov dáku dobrú mašinku. Chce aby to bola takmer náhrada za desktop moja voľba sa ubrala týmto smerom:
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/7 ... udio-1735/

Podmienky boli hlavne na kancelársku prácu, hry pre syna a pre ňu dosť spešl podmienka aby bol v black verzii. Samozrejme ,že kúpa bude priamo od výrobcu lepšie povedané od oficialneho predajcu:

http://www1.euro.dell.com/content/defau ... l=sk&s=gen
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 5. 10. 2008 12:50

A otazka je aka? Zrejme sa chces opytat ci je to dobra volba.

Dizajnovo si myslim ze je to dobra volba cize podmienku pani splnis. A co sa tyka syna tak snad mu bude 256 MB ATI Mobility RADEON HD 3650 stacit. Otazka je ci vedia ze pojde o troska rozmernejsie zariadenie.
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 5. 10. 2008 13:10

samozrejme veď som napísal nb ako náhrada za desktop. a pokiaľ som čital recenzie na tú grafiku tak sú celkom priaznive to čo nedoženie grafika si vychutná procesor.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 10. 2008 13:21

Niekto na desktope striha video, iny hra solitaire, dalsi hra hry...
Btw, preco zrovna "black"?

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 5. 10. 2008 17:44

To prečo black neriešim. Farba určite na funkčnosť vplyv nemá ,alebo sa hádam mýlim? A pravdepodobne to bude tým ,že budúca majiteľka je od puberty fanúšičkou jednej synti-popovej kapely z 80-90 tych rokov. Schválne uhádnete ktorej? V prvom rade o čo tu šlo je výber toho ozaj najkvalitnejšieho čo si myslím ,že v prípade DELL je. Osobne si myslím že na to na čo sa tento nb bude používať je tu až dostatok rezervy aj na iné činnosti nielen zahrať si lepšiu hru alebo vytvoriť tabuľku v exceli.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 10. 2008 17:51

nebudu hadat, sam ani nevim co znamena tahle ,,synti-popovej,, :D

Ohledne kvality. Dell je kvalitni vyrobce, 1735 je takovy bezny prumer, hlavni je jestli to bude mit NBD zaruku, tak ses za vodou a neomlati ti to za pul roku o hlavu kdyz se tomu neco stane :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 5. 10. 2008 18:04

No na vysvetlenie je to kapela celá v čiernom, Depeche Mode. A na dôvažok je to správne "synti-popová" To len na dokreslenie. A ako som už spomenul kúpa bude priamo od predajcu firmy DELL. Takže NBD je v samotnej ponuke. Mám na mysli tú cenovú.

Čo by ma skôr zaujímalo je to, ak dakto tento nb má ako je s ním spokojný?
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 10. 2008 18:39

Gruppe:
Dovolim si oponovat. Dell ma dobry servis, ale nie az tak kvalitne vyrobky.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 5. 10. 2008 19:25

to CeCo

a čo je podľa teba kvalitnejšie? V tomto s tebou zas naopak nesúhlasím ja.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod gandor 5. 10. 2008 19:32

lenovo je vraj kvalitnejsie...
Inac co som tu pocuval tak s tym dellom a nekvalitou to je pravda, ale ten ich servis to viac ako len vynahradza :)
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 5. 10. 2008 19:41

Nepopieram. Ja mam asus a tiež som počul aké sú to shity. Mám ho už druhý rok a verte ,že to nemá u mňa na ružiach ustlané. A doteraz bez problému a na batériu mi vydrží stále v pohode okolo 2 hodín. Ja sa držím tej zásady,že čo sa má pokaziť tak sa pokazí. Možno preto aj v tom rozhodovaní primárnu úlohu zohral fakt NBD.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 10. 2008 20:19

CeCo: dell ma kvalitni portfolio o velkem mnozstvi polozek, od firemnich reseni az po nas bezne smrtelniky. Servis co poskytuji beznym uzivatelum je vysoce nadstandardni. Tezko rict kde vidis mezery :)

gandor: kazdy vyrobce dokaze vyrobit kvalitni book i zmetek. Kvalita byva vetsinou primo umerna cene.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 10. 2008 20:40

armaman:
Thinkpad

Gruppe:
Kvalitou by som to velmi nenazyval. Ci uz dodavky nefungujucich/nejako pokazenych notasov az po nadpriemerne caste reklamacie (kolko krat si mal u seba technika). A dorazilo ma, ked kamarat dosiel ku mne a pytal si nejaky notebook s tym, ze jeho kamarat robiaci techsupport na Delli mu povedal, nech Dell neberie, ze sa casto kazia.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 10. 2008 20:54

CeCo: ani ja (a tusim ani ty) nemas zadne poradne statisticke cisla poruchovosti booku (klasicky zadne podobne statistiky napr pro stredni evropu, vychodny evropu, nejsou bezne dostupna)Z toho titulu mluvit o ,,kazivosti,, booku je zavadejici.

Kolikrat jsem reklamoval book? Minuly dell 2x. Soucasny jeste ani jednou. U Aceru? 4x. U HP - jeste ani jednou (jen dodam ze to HP lezi v polici a zapne se jednou za 14dni :) )....

ovsem to je naprosto irelevantni. I KDYBYCHOM se hypoteticky bavili o tom, ze ma ten a ten model vyssi poruchovost, stale tu mam jistotu na servis dellu, ktery je NADMIRU privbetivy vuci beznym lidem. At uz od reklamaci naprosto nesouvisejicich s jejich povinostma, reklamace pripadajici beznemu opotrebeni, po zarucni dobe...az po samozrejme skvelou opravu na miste u nas doma.

KEZ BY i ostatni vyrobci meli o NBD. Hned by to srovnani bylo ,,rovnejsi,, a bavili bychom se jen o te poruchovosti :)

Znam lidi co nadavaji na Acer i ty kteri na nej nedaji dopustit. Znam lidi co miluji HP a i ti co by si ho uz v zivote nekoupili. Stejne tak znam lidi kteri byly zoufali z 5ti reklamaci delllu behem mesice. Ovsem na nas je objektivne zkusit zhodnotit zkusenosti uzivatelu a prezentovat je tu lidem.

Je dell kvalitni vyrobce notebooku? Ano, je. Ma vybornou podporu (ovladace snad co mesic), vyborny servis a siroke portfolio booku od Latitudu po multimedialni Inspirony, Studia.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 10. 2008 21:53

No, ja tie statisticke udaje mam, takze si dovolim tvrdit to co tvrdim.

Kvalita = "nepokazi sa, vydrzi bezne zaobchadzanie, nebude mat mechanicke ci fyzicke vady a nebude potrebovat servisny zasah". To, ze servisak dojde na druhy den je pekne, ale o kvalite to absolutne nic nehovori.

C
CeCo
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků