Notebook do 21000 Sk

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod shady007 6. 10. 2008 14:12

Ahojte, prosím Vás o radu pri kúpe notebooku do 21 500 Sk (cenový strop). Chcem čo najlepší pomer cena / výkon, kvalitnejšie a hlavne tmavšie plasty aby nebol hneď oškretý a zašpinený, webcam, min 3GB RAM (4GB :))), nezdieľaná grafika (potešila by 256 MB :))), min 250 GB HDD(320GB :))), wi-fi, ....notebook potrebujem v podstate ako doplnok k PC ale plnohodnotný, a nechcem značku, ktorá sa pokazí za 1 mesiac ;-)...Vopred ďakujem za rady....(aj keď to asi pri tejto cene nebude jednoduché :) )
shady007
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 10. 2008 14:58

Za tu sumu si mozes akurat tak... Take poziadavky ledva splna notas za 30000 Sk, nie za 21,5 tisica.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shady007 6. 10. 2008 15:32

Kód: Vybrat vše
http://www.ediscomp.sk/produkt/NOTEBOOK-MSI-EX705X-225SK-T2410-3GB-250GB-VGA-BT/


napr ;-)
Naposledy upravil shady007 dne 6. 10. 2008 19:03, celkově upraveno 1
shady007
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 6. 10. 2008 15:41

Myslíte, že jste si výběrem tohoto laptopu splnil své podmínky? MSI patří k tomu nejhoršímu, co si můžete (snad mimo UMAX) pořídit.

Zkuste si najít pár recenzí/testu a snad i nějaké ty "objektivní" hodnocení majitelů. MSI vábí cenou a výkonem, horší už je to s požadavkem na šasí, plasty, ergonomií atd. Záruka patří k základu a přitom se jedná o laptopy s nevalnou pověstí.
Naposledy upravil Matysek dne 6. 10. 2008 15:44, celkově upraveno 1
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beatle 6. 10. 2008 15:43

No minimalne tuhle :

nechcem značku, ktorá sa pokazí za 1 mesiac ;-)

nee.

jedine ze by to bylo :

chcem značku, ktorá sa pokazí za 1 mesiac ;-)

v tom pripade jsis lepe vybrat nemohl.
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netman921 6. 10. 2008 16:21

podla mna tam len tu cenu robi ta grafika nechcel by si to este prehodnotit?
netman921
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 10. 2008 18:12

Ako to tak vidim, shady007 chcel byt len trendy a preto dal do prveho prispevku spojenia ako "kvalitne sasi" a pod. V skutocnosti vsak chce maximalny HW s minimalnym servisom, klasicka diagnoza "15rocny gamer" (ked uz nie fyzicky tak psychicky).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shady007 6. 10. 2008 19:02

1.) Nie som gamer
2.) Nič ešte vybraté nemám...preto sa Vás pýtam ;-)
3.) Chcel som len ukázať užívateľovi CeCo, že si nemusím..(...)..ale, že taký notebook existuje
4.) Chcem rady a návrhy....aké sú podľa Vás dobré značky a notebooky do 21,5 tisíc Sk....

Ďakujem
shady007
Junior

Odeslat příspěvekod Beatle 6. 10. 2008 19:14

shady007 píše:3.) Chcel som len ukázať užívateľovi CeCo, že si nemusím..(...)..ale, že taký notebook existuje


Neexistuje...to MSI nesplnuje tvuj pozadavek na kvalitu :)

Zkratka cena/vykon a kvalita nelze kombinovat.Z jednoho nebo druheho musis slevit.Osobne se priklanim k tomu cena/vykon.Respektive do 21k jenom z toho vykonu :)
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shady007 6. 10. 2008 19:18

Dobre.....tak dajte príklady do 21.5 tisic Sk....
shady007
Junior

Odeslat příspěvekod Beatle 6. 10. 2008 19:25

Jeste nam zkus prozradit na co NB budes pouzivat, jak casto ho budes prenaset...
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gandor 6. 10. 2008 19:26

shader: Jasne ja ked som sem tiez prvy krat prisiel tak som napisal ze chcem book za 20K a aby mi na tom pobezalo diablo III (tiez samozrejme blbost kedze tak skoro D3 nevide)... Myslim ze moje naroky boli mensie, pretoze som aspon nevymenoval VSETKY VYHODY ktore jednotlive znacky ponukaju (tym myslim principialne veci ako cena a vykon od msi pripadne niekdajsich VBI, zaruka dell, kvalita spracovania thinkpadov (a zabudol si spomenut vydrz baterie netbookov))...
Pri notebookoch je to vzdy o kompromisoch, tak si rozmysli, co naozaj potrebujes a co by si mohol ozeliet...

P.s. Neoplati sa investovat do velkeho vykonu ale radsej do tej kvality, lebo vykonne notebooky su predrazene, rychlo zastaraju, maju kratsiu vydrz baterie a vela zeru a netreba zabudnut dodat, ze vykon desktopov aj napriek tomu moc nedosahuju.... ;)
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shady007 6. 10. 2008 19:32

Čo sa týka používania: prednášky na výške - teda office, nejaké to browsovanie, filmy, možno hry, programming...a pod...

A prenášanie: na prednášky do školy, doma bude väčšinu času na rovnom stole ;-)
Hádzať s ním teda nemienim, a som celkom háklivý na techniku, takže otrasom sa budem snažiť vyhýbať...
shady007
Junior

Odeslat příspěvekod gandor 6. 10. 2008 19:46

to uz znie rozumnejsie...
Moj skromny navrh je ze toto by ti mohlo dobre posluzit:
http://www.alza.sk/SK/hp-compaq-6735s-d97841.htm
HP je dobra znacka, ma to podla toho co som pocul najvykonnejsiu integrovanu grafiku aka sa dnes vyraba (ale je integrovana takze vydrz by sa mala pohybovat okolo 3 hodin) a na ostatne veci ako je browsovanie a pozeranie filmov ti bude bezpochybi stacit....

Pripadne pockaj na nazor tunajsej "staresiny" ci ti neporadia nieco este lepsie ;)
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Beatle 6. 10. 2008 19:47

No jsem si az ted uvedomil, ze to je 21k SK 8-D , si tu na to nezvyknu... :-[

Jinak do skoly bych tedy doporucoval neco mensiho nez 15,4"...napriklad TOSHIBA Satellite Pro U400 Kdyby slo neco prihodit...

No a kdy by neslo, tak napriklad HP COMPAQ 6735s nebo HP COMPAQ 6735b

Za 21k zkratka na ty vykonostni parametry muzes zapomenout, aby to k necemu bylo...
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků