Vrátenie notebooku z e-shopu

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Thomas224 18. 10. 2008 12:46

Zdravím, mám jeden problém. Včera mi z jedného internetového obchodu došiel notebook, ktorý som si objednal - konkrétne Toshiba Satellite A300-1EG. Zarazila ma však kvalita displeja - vôbec mi nevyhovuje.
Myslíte, že notebook sa dá vrátiť späť? Viem, že ako spotrebiteľ mám nárok na vrátenie do siedmich dní, ale s
podmienkou, že tovar bude v pôvodnom stave, zabalený atď.
Myslíte, že vadí, že už v ňom mám nainštalovanú Vistu, nemám niektoré fólie a sáčky z káblov a pod.?
Inak krabicu a papiere mám.

Ďakujem za odpovede.
Thomas224
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nosiris 18. 10. 2008 15:45

no Os by byl dobrý ten se kterým ti to dali... a sáčky myslim že by neměli vadit ,když tam nebudou
-
nosiris
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 18. 10. 2008 16:12

Ak si tam nainstaloval win, tak uz uz asi nemas narok na nic. Zalezi to uz len od konkretneho e-shopu, ci ti to vezmu spat alebo nie.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod standakostka 18. 10. 2008 16:36

V Čechách je to takhle a u vás by to mělo být podobně:

- vrátit to můžeš i bez origo sáčků, krabice - obchodník ti však může naúčtovat znovuzabalení (v případě sáčků pár korun, jestli vůbec)
- naistalovaný systém - taktéž může účtovat poplatek za uvedení do původního stavu. Nejlepší by bylo, abys to zkusil nastavit skrz nějaké recovery do původního stavu a vůbec se o instalaci nezmiňovat.

Tady je link na článek na Lupě, ten se ovšem také týká Čech. Snad ale poskytne aspoň vodítko, co hledat u vás. http://www.lupa.cz/clanky/vite-kdy-a-jak-vratit-zbozi-zakoupene-v-e-shopu/
standakostka
Junior

Odeslat příspěvekod averton 18. 10. 2008 16:37

hmm a tu vistu mas legalne ze :-P
it´s all about priorities :D
averton
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas224 18. 10. 2008 16:38

No ono tam bola Vista už pôvodne... Proste sa to nainštalovalo priamo z noťasa. Neviem, ako presne, robil to oco... Keď systém nejako "obnovím" alebo odinštalujem, malo by to byť v pohode, nie?
Thomas224
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thomas224 18. 10. 2008 16:39

standakostka: Díky. :)
Thomas224
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2008 16:43

není náhodou vyjímka na vracení - že vrátit nelze nic, co obsahuje nějaký software?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukes 18. 10. 2008 16:55

PatrikChrz píše:není náhodou vyjímka na vracení - že vrátit nelze nic, co obsahuje nějaký software?

vratit nejdou jen nosice, ktere obsahuji nejake data co si clovek kupuje(nekupuje si nosic, ale data) v tomto pripade to tak neni, max muze byt zauctovan nejaky maly poplatek za uvedeni do puvodniho stavu
Lukes
Junior

Odeslat příspěvekod standakostka 18. 10. 2008 17:03

Pokud by ovšem ty nosiče byly v původním nerozbaleném obalu, tak vrátit jdou taky. K datům se spotřebitel neměl jak dostat.
standakostka
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas224 19. 10. 2008 12:15

Ešte jednu vec som chcel. Notebook som objednal na otca (súkromný podnikateľ), teda na firmu, aby si ho odpísal z daní... No a firmy a právnické osoby vraj nemajú nárok na vrátenie tovaru. Lenže pri objednávaní som neuviedol IČO ani DIČ, len meno a priezvisko, názov firmy a adresu... Myslíte, že to uznajú?
Thomas224
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 19. 10. 2008 12:39

Jo, to by měli uznat, protože bez uvedení IČO/DIČ to kupuješ jen jako fyzická osoba (a on by si to z daní takto ani nemohl odečíst).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CeCo 19. 10. 2008 17:44

swarm:
Nemas pravdu. Kupujuci nie je povinny uviest ICO ani DIC a stejne si to moze nechat odratat. Podstatny je len fakt, ci kupil notebook od platcu DPH a ci je kupujuci sam platcom DPH - vtedy si to moze z dani odratat. A zo zakladu dane z prijmu (to, co sa plati koncom marca, pripadne juna) si to moze odratat ani ked nie je platcom DPH.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 10. 2008 17:54

swarm: jenze on to objednal na firmu
,,lmeno a priezvisko, názov firmy a adresu,,
. Cili firma se asi tezko bude tvarit jako bezny domaci spotrebitel.

,,protože bez uvedení IČO/DIČ to kupuješ jen jako fyzická osoba,,
to taky neni pravda, do urcite castky se nemusi ICO/DIC na dokladech-fakturach uvadet. Nicmene notebook bude asi stat vic jak onech 10 000 (?), cili tam by melo byt uvedeno-nicmene to nic nemeni na faktu viz vyse.

(priznam se ze nevim jak je to v SR - aninevim kde se tohle odehrava :D )
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CeCo 19. 10. 2008 19:47

Gruppe:
V SR su ine zakony ohladom uvadzania ICO/DIC, do 50 000 Sk (40 000 Kc) staci kasablok od predajcu.

C
CeCo
VIP uživatel

Další stránka