Toshiba M800 vs HP 2230s vs Lenovo SC300

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod vicenzo52 13. 12. 2008 08:21

Zdravim vsetkych,
mam uz niekolkodnovu dilemu v rozhodovani vo vybere mensieho notebooku. Najviac preferujem 12.1 palcovy notebook, len tych je strasne malo, cize som do rozhodovania pridal uz aj 13.3 palcove.
Moje kriteria su dobry vykon, dobra vydrz baterky a chcel by som len matny display, no ten ma len HP. Notebook by bol na programovanie, no doma mam externe periferie, cize velkost cim mensia tym lepsia :)
Mam vyhliadnutych tychto kandidatov:
Notebook TOSHIBA Portégé M800-107
C2D P8400 (2.26 GHz, 2 MB L2 Cache, FSB 1066 MHz )
3 GB RAM DDR2 800MHz
320 GB disk 5400 RPM

http://www.alza.sk/toshiba-portege-tablet-m800-107-d97799.htm

Notebook HP COMPAQ 2230s
C2D P7370 (2 GHz, 3 MB L2 Cache, FSB 1066 MHz )
3 GB RAM DDR2 800MHz
320 GB disk 5400 RPM

http://www.alza.sk/hp-compaq-2230s-d103141.htm

LENOVO THINKPAD SL300
C2D P5870 (2 GHz)
2 GB RAM DDR2
250 GB disk 5400 RPM

http://www.alza.sk/ibm-lenovo-thinkpad-sl300-d105721.htm

Najviac sa mi z nich paci HP, akurat ma nizisu vydrz baterky, bo mam len 4cell, a som sa docital ze najviac to da 2.5 hodiny. Toshiba je uz trosku vacsia a aj ten dizajn sa mi az tak nepaci, nepotrebujem nejaku stylovku, chcem aby sa na tom dobre makalo a aby to bolo vyborne prenosne. Co sa tyka procesorov, preferujem radu C2D P pre lepsi vykon a hlavne nizsiu spotrebu.
Kazda rada dobra, najlepsie ak by ste mali osobne skusenosti s nimi alebo nieco podobne :) Podla parametrov to uz vybrat neviem, bo kazde ma nejake to plus-minus.
Dakujem velmi pekne!
vicenzo52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod clie 13. 12. 2008 08:45

jestli budeš programovt i na cestách, rozhodně doporučuji si koupit nějaký 13,3" model. Ono se to nezdá, ale já teď přecházel z 12,1" na 13,3" a kouká se mi na monitor rozhodně lépe, přičemž hmotnosti těchto notebooků jsou skoro stejé (až na výjimky, ale ty patří do jiných cenových relací ;-) ).

O toshibe jsem uvažoval: klávesnice dobrá, ale touchpad mi nesedí (moc drsnej, malej).Bude neustále upatlanej. V základu již máš 3 roky záruky, což se hod. Vzhled nic moc

HP mám rád. Mají skvělou klávesnici a většinou perfektní touchpad. Baterie se dá snad dokoupit větší, ale vzroste ti o něco váha a je to taky další investice. Původně jsem si chtěl koupit něco od HP, jenže v segmentu malý,lehký,výkonný a za dobrou cenu nějak nic moc nenabízí :-/

Lenovo jsem v ruce neměl, ale většinou je to záruka dobrého zpracování a servisu.

Chybu neuděláš ani s jednim, ale toshiba se mi zdá, že z těchto tří, bude po roce používání vypadat nejhůřu.
Toastuji, tedy jsem ;o)
clie
Junior

Odeslat příspěvekod zandome 19. 12. 2008 23:55

ahoj, ja mam teraz cca mesiac doma sl300, neni to moj prvy notebook, ale bez debaty najlepsi. baterka tak max 6 hodin pisania poznamok, kvalitne telo, displej sice leskly, ale velmi kvalitny a skoro bez odrazov, led podsvietenie. A servis thinkpad, teda naj. lahky a 13,3 je ideal, okrem toho nestoji tak vela
zandome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zandome 19. 12. 2008 23:59

priatelka ma o 2 mesiace starsiu toshibu 13,3 neviem ktora seria, ale moj je neporovnatelne lepsi, proste kvalitnejsie spracovanie, tichy (skoro som na to zabudol, lebo to beriem ako samozrejmost, ale je fakt tichy), nevrzga ani ked ho nadvihnem jednou rukou, to sa o tohibe neda povedat. A co je pre mna dolezite, kedze je to pracovny nastroj, tak kvalitna klavesnica, trackpoint (ta gulicka na ovladanie, akoze mys) a prisiel s Vistou Business, bez akychkolvek pi..... a proste funguje. max spokojnost
zandome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetaH 4. 2. 2009 19:07

Dobrý den,
rozhodl jsem se pro koupi notebooku Toshiba Portége M800. Udělal jsem dobře? V recenzích k němu žádné vyloženě negativní komentáře psány nebyly, ale rád bych znal názory lidí, kteří ho již vlastní.
Ať se daří a ať to vyjde.
PetaH
Junior