Notebooky hp pavilion - kvalita, ci len image?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sebosska 9. 3. 2009 20:22

Ahojte,
rada by som sa dozvedela nejake nazory na notebooky znacky HP Pavilion. Ake su, co sa tyka hluku a pevnosti sasi? mam jeden vyhliadnuty (HP P. dv5-1270: http://www.alza.sk/SK/hp-pavilion-dv5-1270-d108805.htm), tak chcem pocut nazory, ci sa oplati aj ohladne vykonu a grafiky (zvladne to napr. CAD, photoshop, popripade dake lahsie veci v 3D Maxe?). mozno od neho cakat aj viac, ako len imidzovy vzhlad?
diki moc.
sebosska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 3. 2009 10:23

Nevím, jaké jsou tyhle nové, ale měl jsem kousek z minulé generace Pavilionů a musím uznat, že to nebyl vůbec špatný notebook. Pokud pro Tebe není nutná dlouhá výdrž a dobrá mobilita, spíš chceš notebook na multimédia a práci s elektrickým zdrojem na jednom místě, není Pavilion špatná volba.

Dílenské zpracování je slušné, chlazení pro užívání na stole je OK (na klíně bych nedoporučoval), výkon je taky slušný (CAD, Photoshop a 3DSMax určitě zvládne), i podpora výrobce ujde.

Osobně bych ale doporučil sestavu postavenou na procesoru Intel, eventuelně s GPU od nVIDIe.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebosska 10. 3. 2009 10:43

tak, vacsinou robim prace uz na intraku, abo tak.... pocas cestovania velmi malo, takze to by slo. tiez sa chcem spytat, ako je to s baterkou a fachcenim na sieti.
mam teraz Asus, manik mi vravel, ze baterku nemusim vyberat z kompu, zevraj sa neprebija. pravdou vsak je, ze teraz mi kompik po dvoch rokov vydrzi par 10tok min. bez siete. je teda lepsie baterku pri praci na sieti vypajat, alebo nie?
v com je lepsi Intel od AMD?
mam tam este vyhliadnuty jeden model HP Pavilion dv5-1199 (http://www.predajpc.com/notebook/produc ... %20BV.html), ktory uz Intel ma....
dik. ;)
sebosska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 3. 2009 12:58

Baterka je kámen úrazu každého zařízení, zvlášť notebooku. Proto je na ni taky záruka jen rok (dříve půl roku) - časem se prostě opotřebí. Dnešní Li-Ion baterky by neměly mít problém s prací na nabíječce, ale tak či onak časem odejdou. Tady ale nejsem nejlepší rádce - o tom moc nevím. Jinak nevím, co myslíš tím "je teda lepsie baterku pri praci na sieti vypajat, alebo nie".

Ohledně AMD vs. Intel - AMD celkem za Intelem už delší dobu zaostává a C2D procesory jsou prostě lepší než Athlony/Turiony.

Notebook, který zmiňuješ (C2D, 4GB RAM, GF9600M GT) je velmi slušný a co se výkonu týče, poběží Ti na něm i nové hry, takže 3DSMax a CAD bude 100% zvládat bez problémů.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebosska 10. 3. 2009 13:22

"je teda lepsie baterku pri praci na sieti vypajat, alebo nie".... myslela som tym, ci ju vyberat z ntb, ked fachci na el.sieti.....
dakujem za radu...dost pomohlo...
sebosska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOLEMJDOUCI 10. 3. 2009 13:42

Co se týče výkonu, patří mezi to lepší co je na trhu. Zklamalo mě však šasi notebooku. Cca po měsíci používání se mě ulomil pravý dolní roh. Zřejmě způsobeno přílišným dotažením šroubku, který spojuje horní a dolní část. jako druhý mínus bych viděl velkou náchylnost k zašpinění.
Znovu bych si jej již nepořizoval.
KOLEMJDOUCI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 10. 3. 2009 13:54

Pavilion není o nic kvalitnější než třeba Acer Aspire. Naopak proti Acer má pomalejší servis. Kvalitativně některé modely dost pokulhávají a AMD modely mají kolikrát i větší problémy s chlazením.

Mimochodem obchod, který tu odkazuješ, je spíš takový menší podvod. Doporučuju prohledat internet, jaké tam mají uživatelé zkušenosti. Oni prodávají třeba notebooky určené pro jiné země, použité a repasované. Může se stát, že tam budeš mít třeba francouzskou klávesnici, nebo španělkou lokalizací OS, tak pozor na to. Navíc pokud to opravdu bude nějaký takový model, tak ti ho tu v servisu ani nevyreklamujou a reklamace probíhá jen u prodejce - to pak opět doporučuju pročíst, jaké tu mají lidé zkušenosti. Pak si to určitě půjdeš koupit někam jinam.... to, že podobní "obchodníci" stále existují je pouze důkazem, pro kolik lidí je na první místě cena a nic jiného je vlastně ani nezajímá.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebosska 10. 3. 2009 14:12

tiez mi to prislo trochen podozrive, ze je taka nizka cena. ale predsalen, student ma obmedzene prostriedky....
hoci referencie si tam napisali pekne...kazdopadne skusim sa pospytovat... dakujem za upozornenie
sebosska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sebosska 14. 7. 2009 08:04

zdravim, po case sa vraciam k teme, stale pokukujem po ponukach laptopov. nahodne som natrafila na celkom zaujimavy model HP Pavilion dv6-1270, ktory som nasla na stranke: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_15-4-nt ... 17680.html
Chcela som sa spytat hlavne na tie ponuky predajcov (po precitani clanku: http://markoff.biz/pivot/entry.php?id=947), ci su tie i. obchody spolahlive.
Taktiez som tu niekde citala, ze radsej odporucate graficku kartu nVidia.
dik za odpoved.
sebosska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 15. 7. 2009 14:45

po tom pavilione co je v prvom linku pokukujem aj ja.....

per pol rokom som kupoval podobny a kvalitou prevedenia sa mi pozdaval viac ako neco od Aceru.....

ece aj tento vyzera dobre
http://www.datart.sk/katalog/Notebook-H ... 240ec.html
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebosska 15. 7. 2009 16:55

zaujimalo by ma, co na tento model hovorite, ako sa vam pozdava, ci nema s nim niekto skusenosti (pevnost sasi, vykon, zahrievanie, mozno po pripade, ci by sa dalo preinstalovat na WIN XP - dostupnost driverov pre tento model), aj ked je to asi pravdepodobne novsi model, predtym som nan este nenatrafila. taktiez ci nema dakto skusenosti s tymi strankami, na ktorych su uvedene cenove ponuky, ktore som nasla vramci tejto stranky (http://www.najnakup.sk/Porovnaj_15-4-nt ... 17680.html).
dikz moc za pozastavenie a nazor.
sebosska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slzic 16. 7. 2009 19:08

Já jsem si pořídil pavilion dv7 1290 a jsem spokojenej na maximální míru, takže bych ti určitě tuto řadu doporučil.
Gigabyte X58A-UD3R, Intel Core i7 930, Noctua D14, 3x2GB/A-Data/1600MHz extreme edition, Sapphire 5850 Toxic/1024MB, WD 320GB Sata2, ST 160GB Sata, Roccat Kone, Roccat Taito, Corsair Power Supply HX520 520W, Thermaltake Soprano DX.
Slzic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod steffan_vl 20. 7. 2009 20:15

Dobrý den,
mám již více než rok a denně používám Pavilion dv7 1040 a jsem s ním velmi spokojen. Mohu jej s čistým svědomím doporučit. Jenom v případě dv7 si dovolím varovat. Je to kus nábytku nejen rozměry, ale i hmotností. Pokud jej chcete přenášet na delší vzdálenosti není to vhodná volba. Přeji šťastnou ruku při výběru a úplnou spokojenost při používání,

Vladimír Steffan
steffan_vl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků