PC pro střih videa ve FULL HD (AVCHD)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Bourn 23. 4. 2009 20:08

Zdravím, vybírám nový notebook a potřeboval bych poradit jakou vybrat nejlepší konfiguraci pro střih videa z FULL HD kamery - AVCHD.
Jaký by byl nejvhodnější, popřípadě můžete poradit i jiný model. Cena max. 32000 kč.
Děkuji za vaše postřehy.
Mám vybraný tyto notebooky : HP
http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=81902
http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=81898
Dell:
http://www.ab-com.cz/default.asp?stipln ... tiid=40696
http://www.ab-com.cz/default.asp?stipln ... tiid=40732
Naposledy upravil Bourn dne 24. 4. 2009 11:46, celkově upraveno 1
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 4. 2009 07:00

Laptop pro střih AVCHD videa? Zapomeň. Na to potřebuješ nadupaný plnohodnotný počítač s třigigahertzovým dvojjádrem.

Mobilní procesory 2,2 - 2,4GHz, co se dávají do laptopů, jsou příliš pomalé (zkušenosti z Pinnacle Studia a nemobilního čtyřjádra 2,2 GHz - trhalo se prohlížecí okno. Nemobilní dvojjádro 2,8 GHz už jakž takž stíhalo.).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod shiro 24. 4. 2009 07:34

notebook na strih videa budiz (aj ked blbost sama o sebe) ale este na HD video? Chlape, ty si bud sfetovany, alebo uplny debil....zabudni na nieco take, snad o 5 rokov...
shiro
Junior

Odeslat příspěvekod tulino 24. 4. 2009 08:50

1, notebook bude vzdy vyvojovo a VYKONOVO pozadu oproti desktopu
2, notebook ma vsetky casti minimalizovane, pri dlhodobo velkom vykone (strih, rendrovanie ...) sa blbo sa chladi a tym padom "ziska" kratsiu zivotnost
3, vacsinou je ovladaci luxux (pre strihanie) horsi = klavesnica a najma obrazovka

je ti to teraz jasnejsie, ze notebook na strih narocneho (AVCHD) videa nie je dobra volba?
tulino
Junior

Odeslat příspěvekod Bourn 24. 4. 2009 09:25

to shiro :
Tak promiňte, že jsem se zeptal. V počítačích se nějakou dobu neorientuju. Stačilo napsat, že notebooky to zatím nezvládají a né mě hned urážet, že jsem debil či sfetovaný.
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod Bourn 24. 4. 2009 09:29

to tulino :
díky za osvětlení. Půjdu tedy do desktopu. A když už jste něco nastínil a jistě něco i z vlastní zkušenosti mohl byste mi poradit nějakou konfiguraci desktopu (abych nezakládal nové téma)? Díky
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 4. 2009 09:50

shiro: joj, klidni hormon

Bourn: opravdu ver ze mnohem lepsi (rychlejsi) praci budes mit kdyz si koupis pocitac.

Bohuzel to je asi na novy thread,ale nejdrv sizkus malicko projit podobne sestavy at vis do ceho jdes ,)

Jen nastinim - rychle disky a vicejadrovy CPU vyrazne urychli praci. Za 32K to bude krasna masinka.

S takovym rozpoctem si muzes dovolit i novy Intel Core i7. Otazkou je nakolik se to vyplati. Tady je setsava, chybi tam graficka karta, nevim jestli na PC hodlas hrat i hry, pokud ne, staci s prehledem neco z tech nejlevnejsich.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... DQA01FT201

testy CPu najdes na www.tomshardware.com mrkni se na CoreQuad vs Core i7 jestli se ti priplatek vyplati.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 4. 2009 10:11

Minimální a doporučené parametry pro střih AVCHD videa jsou zde (sory za němčinu):

Windows XP SP2 (SP3) 32bit, Vista 32bit SP1 und Vista 64bit SP1, XP SP3 je nach Verfügbarkeit.

Intel® Core™2 Duo 2.4 GHz oder höher benötigt für AVCHD Bearbeitung(2.66 GHz Quad Core für AVCHD 1920)

2 GB RAM benötigt für AVCHD

256 MB benötigt für HD und AVCHD Bearbeitung (ATI® Radeon®9600+ oder NVIDIA® GeForce™ 6 oder höher empfohlen)

DirectX 9 oder höher kompatible Soundkarte

Zdroj firma Pinnacle, ale bude to pro všechny střižny obdobné:
http://pinnaclede.custhelp.com/cgi-bin/ ... _topview=1
Naposledy upravil vladimir dne 24. 4. 2009 10:18, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 4. 2009 10:18

Samozrejme strihat lze i na Sempronu ale bohuzel nas limituje delka lidskeho zivota :D
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 4. 2009 10:19

Gruppe píše:Samozrejme strihat lze i na Sempronu ale bohuzel nas limituje delka lidskeho zivota :D

Zapomeň. Neotevřeš plynule ani náhled zpracovávaného videa, a bez toho se ve střižně fakt nedá dělat. ;-)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Nivico 24. 4. 2009 11:00

Dovolte menší info , střih HD videa z kamery Sony SR12 jsem zkoušel na
HP 8510w.....C2D T7700(2,40 GHz),2x 2GB, 120GB(7200rpm),
15.4´´ WUXGA(1 920 x 1 200) , nVidia FX 570
V programu Sony Vegas i Pinnacle a jde to .

Ale nevím zda se dá sehnat do 32 000 ,-
Peníze budou, my nebudem.
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 4. 2009 11:14

vladimir: no rikam ze to ,,jde,, ne ze je to pouzitelne :D Samozrejme nejsem blbej abych to tak delal :D
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bourn 24. 4. 2009 11:46

Díky za vaše postřehy, hold budu muset jít do bedny. Ale teď jde mi o to jakou vybrat nejvhodnější sestavu...tzv. poměr-cena-výkon.
Možné požadavky : Intel, Nvidia, ATi
Jelikož se v PC neorientuju tzn., že bych potřeboval nějaké to PC i s monitorem do 32000,- kč abych mohl v pohodě si stříhat video, občas nějakou tu gamesu a pracovní nástroje což si myslím, že ta konfigurace PC zvládne.
Případně děkuji moderátorům za přesun do správné sekce.
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 4. 2009 13:06

Pěknou sestavu ti tam navrhl Gruppe, i když s cenou to má trochu vyšší (po připočtení grafiky, Windows a monitoru). Místo blue-ray vypalovačky tam dal jenom DVD-vypalovačku. (nebo budeš nechávat HD video jenom na HDD a vypalovat DVD 576x720? Žádný z tebou vytipovaných laptopů blue-ray vypalovačku neměl)

Dost bys ušetřil přechodem ze socketu 1366 na 775 (1000 Kč na procesoru a kolem 5-ti tisíc na desce. Ale na desce přehnaně nešetři, doporučuji čipovou sadu Intel.) 775: výkon je samozřejmě o něco nižší. Pokud budeš kupovat 32-bitové windows, stačily by ti 3 nebo 4 GB paměti.

Optimální by byly dva HDD (z jednoho číst, na druhý ukladat), ale bojím se, že na to už máš příliš seškrcený rozpočet.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Bourn 24. 4. 2009 13:40

Blu-ray vypalovačku mám externí, takže stačí DVD.
Koukal jsem, že tam zřejmě chybí graf. karta.
Přesněji tedy PC+monitor+windows dejme tomu max. 34000.- kč
Bourn
Junior

Další stránka