Lenovo SL500 konštrukcia hodnotenie?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod C3luar 20. 5. 2009 09:29

Ahojte počujte chcem sa vás opýtať na názory ohľadom modelu od LENOVA pre malé firmy , uživateľov ktorý NB využívajú aj na multimedia a podobne lebo podľa lenova toto práve SL rada prináša a podobne. Ako je natom s konštrukciou? SOm počul že má spevnené rámy a že celkovo je to SL 500 asi to najlepšie na trhu s tých konkurečných kusov aj recenzia tu bola celkom u vás dobrá čo hovoríte?
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 20. 5. 2009 10:29

R500 stoji rekneme o +/- 3 tisice (u nas) a - podle mne - i kategorii vyse. Kdosi v diskuzich o SL prohlasil, ze se je to vice Asus nez ThinkPad.

Sam bych dal prednost rozhodne R, ale protoze jsem nemel moznost podivat se SL pod kapotu, zajimal by mne nazor nekoho zkuseneho.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Zakk 20. 5. 2009 10:41

SL není ThinkPad, je to Asus převlečený za Thinkpad (vnitřnosti + BIOS Asus), s pravým ThinkPadem to nemá nic krom černé barvy, trackpointu a názvu nic společné. Žádné zpevněné rámy nemá, jen to je plastový obal bez jakékoliv kovové/slitinové výztuhy. Kvalita zpracování taktéž mizerná (vrzající měkké plasty), o lesklém víku, které se hned poškrábe ani nemluvě. Hlučné chlazení a stále běžící větrák je jen třešnička na dortu.
Macbook Pro 13´ + iPhone 4S White 16GB
Zakk
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 20. 5. 2009 12:49

Zaujímave je že sa o nom píšu dobré recenzie a to si trošku strelil na ostro že je to ASUS nie? ASUS sa nemôže rovnať pomali ani iným firmám na trhu a nie to už LENOVU. Určite je isté že nieje tak odolné z hľadiska použitého materialu ako rady R a T ale inak nevidím dôvod toho zlého podnetu. Nakoľko aj portál zive.sk písal o SL400 ke ako o dobrom NB pre menšie firmy a koncových uživateľov takže neviem za tých 24 cca tisíc je to určite lepšia kúpa ako kúpiť čokoľvek iné od iných výrobcov
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod tulino 20. 5. 2009 13:08

Ano SLko nie je rovne Rku, ale hovorit o nom ako o a(u)suse?
Ja som s nim spokojny, dokonca zatial 1/2 roka drzi aj dcere na potulkach svetom.
Teplota OK, chladic vobec nebezi stale.
Kto sa bude k notebooku chovat ako idiot, tak mu ani opancierovany nepomoze ...

Hovorim o modeli NRJAEXS, teda s vybavou:
Procesor
typ: Intel Core 2 Duo T7370
frekvencia: 2,00 GHz
front side bus: 1066 Mhz

Pamäť
typ: PC3-5300 DDR3 SDRAM, 667 MHz,
4 GB

HDD
veľkosť: 250 GB, SATA

Grafika
typ: NVIDIA GeForce 9300, 256 MB
VGA výstup: áno
Iné: HDMI

Displej
uhlopriečka: 15,4
natívne rozlíšenie: 1680x1050
typ: WSXGA+ Anti-Glare(CCFL Backlight)

Rozhrania
Wi-Fi: Intel WiFi Link 5100 (1x2 802.11a/b/g/n)
Bluetooth: áno
sieť: Realtek Gigabit ethernet
modem: modem v.92 56K
sloty na PC karty: ExpressCard + 7-1 Card Reader
počet USB portov: 4
Firewire: áno
port 1: RJ-45
port 2: RJ-11
HDMI: áno
WWAN: ready
Zvuková karta
typ: Conexant Azalia Audio Codec + 3W (1.5W+1.5W)
vstup mikrofón: áno
vstup audio: nie
výstup slúchadlá: áno
vstavané reproduktory: áno
Iné
vstavaná webkamera: áno
čítačka prstov: áno
čítačka pamäťových kariet: áno

Part Number: NRJAEXS
tulino
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 20. 5. 2009 13:23

Kazdopadne ma SL blize k IdeaPadu nez ThinkPadu. Snad se nekdo dalsi vyjadri i k dalsim rozdilum oproti napr. R/T.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 20. 5. 2009 13:29

tulino píše:Ano SLko nie je rovne Rku, ale hovorit o nom ako o a(u)suse?

Ďakujem za dobrý názor podporený používaným toto tu chcem si overiť nakoľko sa o tom málo píše ale LENOVO sa bráni zubami nechtami že to nieje od nich len nejaký šit a že jeho vývojom sa zaoberali rovnako ako každým nový modelom a chceli ním poskytnúť podľa vyjadrení niečo medzi pracovným a multimediálnym NB za prijateľnú cenu. A nič v zlom ale určite si nemyslím že má niečo LENOVO s konkurečným ASUSOM ktorý nesiaha ani po zem si myslím s tými jeho NB reklamovanými pomerne často rovnako tak ako ostatok

No uvidíme čo napíšu ostatný
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 20. 5. 2009 14:00

Tak na oficialnej stránke lenovo je pekne každá trieda a na spodku je presne čo má a čo nemá z hľadiska výbavy.

http://www.pc.ibm.com/europe/thinkpad/index.html?sk&cc=sk

Neviem ale to SL-ko okrem toho že nemá také pevné telo ako R a T tak myslím že je celkom dobré z hľadiska ceny, značky , a výbavy. To je môj názor neviem ako vy
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 20. 5. 2009 17:30

Že je to ASUS, není nadávka. Na blogu jsem se o tom rozepisoval víc. Rko je podle mě daleko lepší volbou.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod C3luar 20. 5. 2009 18:00

No dobre swarm ale zasa ber to tak že ty tie NB testuješ je to tvoja práca ale zasa mi povedz či je LENOVO na tom tak s reklamáciou kusou ako konkurencia alebo či ma lenovo tak zle riešené NB a chyby v nich. Ja nevravím že sa SL konštrukciou vyrovná R a T rade
Ale celkovo za tie peniaze je to z hľadiska konštrukcie a výbavy a hlavne aj značky stále niekde inde než NB ktoré su na trhu od FJS, Toshiby o asuse ani nehovorím mal som známeho ASUS na nohách a okrem toho že sa mu po pol orku totálne ***** rameno display tak nehovoriac o pevnosti tam len ked si položíš ruky tak sa to prehýba o ostatku ani nehovoriac takže aj tak si myslím že Lenovo je na tom lepšie
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 20. 5. 2009 18:23

SL ma BIOS velmi podobny Asusu (co nie je divne, pretoze SL vyraba a zrejme do velkej miery aj navrhoval Asus), ventilator nie je regulovatelny - co je obrovske minus voci T/R serii, implementacia ACPI je mizerna (skus na SL dat Linux, vela stastia!) a dalsie veci..
Chapem snahu Lenova obsadit aj tento segment trhu, ale zneuzit znacku ThinkPad (pri ktorej zakaznik ocakava urcitu kvalitu) na priemerny consumer notebook povazujem za klamanie zakaznikov.
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 21. 5. 2009 10:36

C3luar : Odkud to presvedceni, ze Lenovo (vyjmeme-li 'cistokrevne' ThinkPad modely) je 'lepsi' nez Toshiba? podle mne Lenovo mimo ThinkPadu koupenych od IBM nenabizi nic zvlastniho, tim spise proti top (ale i nekterym beznym) modelum Toshiby.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 21. 5. 2009 10:58

Imho modely ThinkPad R a vyšší Toshibu překonávají snad ve všem. Jen při stejné ceně nemají tak pěknou výbavu ve výpisech na eshopech. Ale jako než SL, tak to klidně tu Toshibu...
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malcolmX 21. 5. 2009 11:15

Swarm ; Vsak jsem ThinkPady 'vyjmul'... jinak od Lenova ruce pryc. A cekam, ze casem pujdou do kopru i ty nadupane Rka a Tecka.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 21. 5. 2009 17:21

swarm píše:Imho modely ThinkPad R a vyšší Toshibu překonávají snad ve všem. Jen při stejné ceně nemají tak pěknou výbavu ve výpisech na eshopech. Ale jako než SL, tak to klidně tu Toshibu...

Hm.. pred asi pol rokom som priatelke vyberal notebook, cena mala byt okolo 17 000sk a vyberal som medzi toshibou a lenovom. A neviem v com by mala byt toshiba v tejto cene lepsia od SL-ka, pretoze konstrukciou ma toshiba urcite slabsiu..
armyk
Junior

Další stránka