Nejlacinější magneziový book ?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod PC 26. 5. 2009 16:54

Jaký je nejlacinější magneziový notebook ? Rád bych už nahradil obstarožní nx6125 něčím novým, líbí se mi probook od HP ale bohužel podle prvních ohlasů i když HW je to hodně zajímavý kus (mj. LED podsvícení, full klávesnice včetně numepadu,všechny vstupy...)je prý kvalita chasisu úměrná ceně a sám výrobce naznačuje - radši moc nepřenášet.

Našel by se book s podobnou konfigurací jako má tedy probook ovšem s magnéziovým chasisem a - MATNÝM displejem ? ideálně HP, Dell, Lenovo Cena - tak dvacet tisíc maximálně dva a půl přes limit. Samozřejmě bude li nižší nevadí

Požadavky

-magneziový chasis
-matný displej
-dobrá konektivita
-konzervativní vzhled
-spíše Intel Centrino 2 než AMD Puma (Kuma ?)
váha max 2.5kg,raději méně
-spolehlivost
-samostatná grafika (není podmínkou ale potěší-nemusí to být dělo ale CoD IV by utáhnout mohla.)
-nemusí mít OS (Win7 RS jsou zadara a než vyprší licence tak se snad už koupí fullka.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 26. 5. 2009 17:09

Na přenášení je asi nejvíc ok v téhle ceně ThinkPad R400.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PC 26. 5. 2009 18:03

Hmm, ale nikde jsem se nedočet jestli je magnéziovej a má inteláckou grafiku, spíš bych chtěl nvidii anebo ati... něco jako je ten novej HP ProBook ale kovovej... Ideálně od dellu... když se něco potento abych s tím nemusel jezdit do servisu a nečekal na to x-dnů...

Vypadá to že R400 je výběhový model, našel jsem R500. Design je možná až moc konzervativní ale zase lepší než naleštěná bída i když víc elegance by neuškodilo... Dávám do výběru.

Další tipy ?
PC
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 26. 5. 2009 18:38

Není to výběhový model ale menší verze R500. Ohledně konstrukce si najdi thready, které se tomu věnují. Pokud chceš něco s lepší grafikou, tak přitlač na ceně. Jinak máš smůlu.

To je tak všechno, co k tomu můžu říct. Až teď jsem si všiml, že jsi toto téma založil zase ty, kterej si už nahrazení notebooku řešil stokrát a pokaždé šlo jen o prázdné tlachání.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PC 26. 5. 2009 19:01

Jenže já teď už jen netlachám ale konám. Nahradil jsem grafiku, nahrazuju monitor, chci nahradit i notebook. Chci a můžu... když jsou peníze, jde všechno,že. V podstatě jsem byl rozhodnut pro HP ProBook ale odradila mne prý ne moc pevná konstrukce, proto hledám něco se stejnými parametry ale konstrukcí chasisu i víka kovovou... (hořčíkovou). HW může být stejný protože mi příjde pro mé účely vyhovující...
PC
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 26. 5. 2009 19:37

Tyhle dotazy/thready jsou jako jeden velky nikdy nekoncici spatny vtip.

Zjistit pouzite materialy u R/T trva na strankach Lenovo doslova nekolik sekund.
To same plati o hw. Jinak v zahranici je mozne nakonfigurovat R i s LED displejem a da se volit mezi integrovanou, diskretni i kombinovanou grafikou.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod PC 26. 5. 2009 20:14

Díky na stránky lenova se podívám ale nebylo by něco za tyhle prachy od delláků ? Víte kvůli tomu jejich jedinečnému servisu. Jdu se podívat na to lenovo...

Na českých stránkách je o materiálech leda prdlajz a když kliknu na konfiguraci tak se tam taky nedozvím z čeho je ten rám... ¨

Jdu hledat nějakou recenzi...

V zahraničí možná ale k čemu mi to je... Já nemůžu kupovat nic v zahraničí... Musí to být z českýho obchodu.

Záruka je jen jeden rok ? Všude to píšou... To není dobrý. Delší jen za příplatek ? Většinou bývá záruka na rok pro firmy...

A za vistu se mi znova (už podruhé) taky platit nechce když sedmička je lepší a je za dveřma...
PC
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 27. 5. 2009 06:40

Zaruka je 1 rok pre firmy a podobne ale pre koncového uživateľa teda fyzickú osobu nepodnikateľa alebo osobu ktorá nepodniká v podnikateľskom sektore pre ňu platí štandard 2 roky záruka u všetkých výrobkov zo zákona.
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 27. 5. 2009 08:46

Info hledat samozrejme na Lenovo.com, protoze ceske stranky stoji tradicne za starou belu.
Za Vista platiti nechcete a za betatestovani Win 7 ano? RC 7 mate na rok zdarma :-)

Nakup (nejen) notebooku v CR je s ohledem na ceny a dostupne modely/konfigurace casto kompromis.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 28. 5. 2009 01:24

PC píše:Díky na stránky lenova se podívám ale nebylo by něco za tyhle prachy od delláků ?

No to by nebylo. S magneziovym sasi urcite nie. Od dellu sa tvojim poziadavkam najblizsie priblizuje Latitude D630/E6400. Da sa nakonfigurovat aj s vlastnou grafikou, chce to ale minimalne o 10 000 vyssi budget. Takze v cene do 22k mozes kupit bud odolne R400 s intelackou grafikou alebo nieco plastove, kvazi multimedialne s dedikovanou grafikou.
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod PC 29. 5. 2009 12:53

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62989

Tady je latitude a stojí do těch dva a dvaceti...Ovšem s AMDéčkem...
PC
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 29. 5. 2009 13:12

PC : Urcite ma magneziove sasi? Neni to stary vybehovy model s pomalou pameti, zastaralym graf. cipem...
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 29. 5. 2009 13:52

Hm, zaujimave. Latitude D631 sa myslim na nasom trhu nikdy ani nepredaval. S AMD tu bola len D531 a nejake Inspirony. Tieto sasi Latitude rady "D" su cca 2,5 roka stare modely, magneziove sasi maju urcite.

Popisky su ale na czc chybne.
Ak je to Latitude D631 tak tam bude AMD procesor a sdielane graficke jadro ATI Mobility Radeon X1270 (nie Intel X3100). Intelacky procak s intelackou grafikou ma drahsia varianta Latitude D630. Procesor a grafika v tomto Latitude D631 je o generaciu starsia ako su terajsie modely. Vykonovo je ale procesor TL-60 uplne porovnatelny s RM70. Zdielana grafika X1270 je uz ale podstatne slabsia ako v dnesnej dobe pouzivane integrovane graficke riesenie HD 3200. Zalezi teda co od toho notebooku ocakavas a ci ti tato konfiguracia bude stacit.
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 29. 5. 2009 14:06

s tvymi naroky na hw a konstrukci je cena nerealna. Za tuto cenu je asi nejlepsi ta R400(nebo plastova, ale presto pevna R500).

Proste, za malo penez, malo muziky...
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 29. 5. 2009 15:27

Proč nekoupíš 15,4" MacBook Pro? Původně jsi přemýšlel o MacBook Air a myslim, že Pro neni nijak výrazně dražší. A je to pěkný stroj.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bananik 29. 5. 2009 15:57

za 22 000 Mac BookPro ???
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod airmt 29. 5. 2009 16:18

Do uvadeneho limitu asi zminovany R400/R500. Pokud bys prisetril, tak by nebyl spatny tento
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior

Odeslat příspěvekod delong 29. 5. 2009 17:35

racej lenovo R, latitude sice magneziovy je ale to spracovanie je take divne (neviem to popisat), ram displeja ma volu (pri displeji sa prehyba).
delong
Junior

Odeslat příspěvekod PC 31. 5. 2009 22:54

Které Latitudy ty s X2 anebo ta E6500 ? Kdyby byly o trochu lacinější tak jdu do ní, respektive nebyla by menší verze ?
PC
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 1. 6. 2009 14:05

Mam Lenovo R400 a po stránce konstrukce si myslím že to HP překoná, ohledně výkonu mi osobně pro práci nic nechybí a byl jsem mile překvapen grafikou která se taky znatelně posunula kupředu, ale je pořad integrovaná...

Výhody R400:
- Cena 20 000
- Výdrž 5 hodin na wifi, 6 hodin při dokumentech
- Možnost dokovací stanice
- matný display
- dalších 100 chujovinek které usnadňují práci ale ty znají jenom uživatele Lenovo

Nedostatky:
- Nemá v NB HDMI jenom v dokovačce
- pro firemní zákazníky 1 rok zaruka
- Nebudou se za tebou lidi otáčet co to máš za leštěnou nádheru
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod delong 1. 6. 2009 15:08

PC píše:Které Latitudy ty s X2 anebo ta E6500 ? Kdyby byly o trochu lacinější tak jdu do ní, respektive nebyla by menší verze ?

E6500
pozri stranku dell-u je tam aj 14-tka aj 13-tka latitude. tie mensie verzie su inak pomaly este aj drahsie.
Naposledy upravil delong dne 1. 6. 2009 15:20, celkově upraveno 1
delong
Junior

Odeslat příspěvekod janajda 1. 6. 2009 15:12

co je tak hypermegacool na hořčíku? mám pouze eRkový Lenovo(takže plast) a nemám strach o pevnost šasi ;)
Garáž: P5008 1.6THP
Živě: Lenovo R500&T510
janajda
Junior

Odeslat příspěvekod delong 1. 6. 2009 15:17

ze sa ti neprehybaju šasi a netlacis na komponenty vzdy ked na notebook polozis ruku.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 1. 6. 2009 17:27

Cos to vyplodil ?

http://www.youtube.com/watch?v=kQqMKkv69I4&feature=related

Panové nechci se Vás dotknout ale kdo tohle má ? :-)))))

Ne abych jenom nevynašel do nebe tak mam v planu první reklamaci. Zlomil jsem vodici lištu na levem tlačitku touchpadu takže nejde tak přimo jak nový ale uhýba ( jinak funguje ) takže až pojedu na dovolenou tak to samé dopřeju mému miláčkovi...
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bananik 1. 6. 2009 18:02

WarCZ: Myslim, ze takyto test by vascina notebookov bez problemov prezila, nie to este T61 s tym co ma v sebe.

btw: Myslis kto ma tu gulu? :)
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 1. 6. 2009 18:19

Jasné :-) Kolega má T400 já mám R400 a co se týče pevnosti tak v některých místech vede R400 - jedná se například o místo mezi baterii a NB kde je u T400 nekrytý páskový vodič na monitor, který mu začal napraskávat ( má 2 baterie které mění ), kdežto já u R400 to mam kryté vyrovnávacím plastem...

Ad každy NB - nemyslím si stačí vzít a zatlačit zezadu pořádně na LCD když je otevřené - u spoustu NB se začnou měnit barvy LCD ( teď jsem to zkoušel ) u Lenovo R400 bez změny barvy...
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sirius1983 1. 6. 2009 18:41

Jen doplním, že R500 není plastová, ale má kalsickou roll-cage konstrukci v těle notebooku, jen nemá vysstužení displeje tak jako R400...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bananik 1. 6. 2009 18:43

Skus este tu gulu :)
Ide o to, ze v tomto teste sa jednalo o rychlu narazovu silu co myslim ustoji vascina notebookov. Keby vyvyjali suvisly, pomaly zvascujuci sa tlak tak je to ine. Vsak vyskusaj prejist tvoju R400 autom rychlo a potom pomaly co sa stane. :)
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 1. 6. 2009 18:49

nemam duvod s tim dělat crash testy typu - http://www.youtube.com/watch?v=Iw78gcU713g

Prostě jsem měl 3 roky Asus který měl magnezium ale prosedl jsem mu LCD ( sedaval jsem na batoh když jsem neměl po ruce lavičku ) u Lenova to prostě nehrozí a nevadí mu to... To je prostě můj test kterým prochází .-)

Ještě jeden NB mě nezklamal a to Compaq N410c který jsem koupil v dezolátním stavu a čekal že do pul roku musí umřít ale už jede 4 roky... A platí u něho to samé po zatlačení na LCD se neukazují fleky ( ze zadní strany )
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 3. 6. 2009 21:17

Ta R400 nevypadá zle, doporučili mi ji i na jiných webech. Pochopil jsem to dobře že mezi R-400 a T400 je rozdíl ve velikostech, vyztuženou konstrukci mají oba ? (na T400 samozřejmě nemám...)
PC
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 3. 6. 2009 21:37

T400 je trochu tenčí, těžko říct, jestli je to výhoda nebo nevýhoda. Někde se píše, že má snad povrchové plasty vystužené karbonovými vlákny, ale tím jsi nejsem jistý. Jinak jsou pak rozdíli v hardwarových konfiguracích...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 7. 6. 2009 19:25

Musím přiznat že o té R400 docela uvažuju, má opravdu zajímavý design klávesnice a vůbec to vypadá na fajn stroj. ALE ! Četl jsem že tahle řada už není to co bývala, nejde o karbonová vlákna, to u NB za dvacku asi nelze čekat ale o zpracování, viděl jsem video kde se údajně testoval tenhle book plus lacinější thinkpad SL500 (který si prý už vůbec tohle označení nezaslouží) a u obou šel zkroutit displej do vrtule a u jednoho z NB dokonce upadl vrchní kryt a odhalily se vnitřnosti...
PC
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 7. 6. 2009 19:32

Na Thinkpadech si někdy lidé stěžují na špatně lícující plasty, ale podstatná je pevná konstrukce uvnitř arozhodně se mi nezdá, že by se uní kroutil displej. A takové R400 podle mě kvalitou žádný notebook do řekněme 30 konkurovat nemůže...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WarCZ 8. 6. 2009 08:25

Co se týče kvality tak samozdřejmně R400 proti starším kouskům IBM šla dolu ale pořad to je lepši volba než třeba Asus nebo Acer. Co se týče kvality zpracování tak některe plasty mají špatně navržené uchycení ( šroubky ) a tak přesně nenavazují na sebe. Mě osobně to taky štvalo ale stejně bych to dneska koupil znovu. Osobně jsem ještě za pul roku nenašel NB který bych místo toho koupil... V době kdy jsme R400 kupoval tak mě osilnila dlouhou výdrží 5-6 hodin. Dneska už to začíná byt standart, ale tehdy jsem to bral jako jasnou výhodu pro R400
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sirius1983 8. 6. 2009 09:37

Tak standartem to imho zatím není, ale za tu cenu ještě dlouho nebude nějaká lepší alternativa...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 2. 12. 2009 14:06

Protože musím nyní dělat v archivu dost důležitou práci do školy asi budu muset konečně a definitivně vyřešit problém s bookem. Peníze bohužel nyní jsou problém.

Buď bych vzal:
Lenovo S-12 s ION
Nebo HP 5101
Nebo Vaio (číslo z hlavy nevím).
Hodně se mi líbí tohle ale to bych musel sehnat laciněji což nevím jestli je možné. http://www.extranotebook.cz/hp-probook- ... u?page=0,3

Poslední typ je tuším magneziový a malé há péčko taky.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 2. 12. 2009 18:47

Je ovšem nutné si uvědomit, že není magnesium jako magnesium a podstatné je,jak se ti notebook zdá, až ho vezmeš do ruky.
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 2. 12. 2009 18:52

To HP je konstrukčně velmi povedené. Opravdu působí jak (skoro) celé z kovu.

Taky jsem ho měl na recenzi, ale nedostatky vidim určitě jinde než v konstrukci.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PC 14. 3. 2011 15:20

Ahoj nechci zakládat nové téma a současně prosím uctivě moderátory aby toto téma za žádných okolností nezamykali a nezlobili se na mne, protože už jsem opravdu v koncích.

O co jde ? Inu - jak jsem již psal před nějakou dobou mi vrátili peníze za Apple MacBook White. Mám tedy +- autobus 30k. A dilema.

Peníze se vrací pokud máte více než čtyři chyby-to dá rozum, že.

White samozřejmě nechci. Chtěl bych zase Apple ale:

Když byly čtyři chyby na whitu, není možné že budou i na PRO ? Je pravda že se týkaly vesměs povrchových vad než chodu samotného HW.

Pro zdražilo o cca 3k, ovšem co jsem zatím četl recenze tak:

Grafický výkon klesl a to o 20%-což je dost (CoD 4:MW na Airu s 320M vs. integrovaný Intel na PRO 2011=40FPS vs. 26(sic !))
Výdrž se snížila z deseti hodin na osm (takže víc než je deklarovaných sedm).
Displej má stále stejné rozlišení které mi přijde dnes už trochu OUT.
Přibyl sice T-bolt port, ale není k němu zatím co napojit.
Design se nezměnil,takže nikdo nepozná že máte TEN NOVEJ MBP a NB je pořád za ty peníze těžký (2Kg je dost....) a já se s tím chci za ty prachy trochu chlubit...

MB mají nejlepší iPhone gamepad široko daleko...

Je však pravdou že co se týká uživatelské přitulnosti OS X ta byla skvělá, systém je relativně bezproblémový a vyhovoval mi, krom toho mám MAC ext. disk a podstavec... Disk se přeformátuje, podstavec se dá použít ale...

Bohužel, Apple velmi rád tutlá, takže se na povrchu objevují různé "rumors" (drby) a ty zněly čtrnáct dní pře vydáním MBP zajímavě:

Displej s rozlišením jako Air
MiniSSD pro OS X
Redesign ve stylu Airu
Bez DVD mechaniky
Snížená váhy na 1.8Kg
Výdrž až 12hodin

Win booky za stejné peníze jsou buď líp vybavené, nebo výkonější. Bohužel ne oboje, ale to snad nevadí.

Pak tu je Air, proti kterému ale zaznívají hlasy že je za ty peníze relativně málo vybavený (i když designem se mi líbí a to HROZNĚ MOC.) Naneštěstí používá C2D... a vůbec je u něj trochu víc kompromisů...Jako je SSD či vše na napevno naletované na desce bez možnosti UP+.

Díval jsem se třeba na Toshibu Tegru R700 která je podstatně lehčí, má 3letou záruku, a parametry předčí soudobý Air. Našel jsem recenzi ve které se však píše že tento NB má relativně nepohodlnou klávesnici, což je pro mne -,protože klávesnice je u MBP skvělá.

Nemýlím li se, měla by se brzy objevit nová generace EliteBooků od HP, jež se trochu okatě u Applu inspirovali, ceny však zřejmě budou nižší, záruka je tuším také tříletá... Některé elitebooky začínaly rovněž na jeden a půl kila váhy což je na denní nošení tak akorát.

Potřebuji tedy radu - mám si koupit Apple, nebo zamířit do vod MS a jeho Windows, a pokud ano, tak který CEO NB si koupit ? Byl bych rád kdyby vážil hodně pod dvě kila, měl Sandy Bridge a rozhodně nesmí mít plastovou konstrukci. Měl by mít DVD nebo možná i Blue Ray mechaniku a HDD ale aby to šlo vyměnit za SSD (takže klasický disk, ne desku s flashem.... )

Nebo si mám koupit PRO, chovat se k němu jako k miminku a za rok ho prodat?(Neb předpokládám že nový MBP bude vypadat tak jak tvrdily zvěsti...ZAIRizuje se...)
Kolik bude činit ztráta bude li ve 100% stavu ?

Nebo se mám na to vykašlat a koupit si prostě MBP a být rád že jsem rád ? Zas tak špatný NB to není, jen měl být podle zvěstí lepší...to je celé...
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 3. 2011 15:28

A dost....
Zkoušíš trpělivost moderátorů, že?

Pokračuj si ve svém srdcervoucím tématu na smetišti... viewtopic.php?f=912&t=1134815
Bari007
VIP uživatel