Nejlacinější magneziový book ?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod sirius1983 3. 6. 2009 21:37

T400 je trochu tenčí, těžko říct, jestli je to výhoda nebo nevýhoda. Někde se píše, že má snad povrchové plasty vystužené karbonovými vlákny, ale tím jsi nejsem jistý. Jinak jsou pak rozdíli v hardwarových konfiguracích...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 7. 6. 2009 19:25

Musím přiznat že o té R400 docela uvažuju, má opravdu zajímavý design klávesnice a vůbec to vypadá na fajn stroj. ALE ! Četl jsem že tahle řada už není to co bývala, nejde o karbonová vlákna, to u NB za dvacku asi nelze čekat ale o zpracování, viděl jsem video kde se údajně testoval tenhle book plus lacinější thinkpad SL500 (který si prý už vůbec tohle označení nezaslouží) a u obou šel zkroutit displej do vrtule a u jednoho z NB dokonce upadl vrchní kryt a odhalily se vnitřnosti...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 7. 6. 2009 19:32

Na Thinkpadech si někdy lidé stěžují na špatně lícující plasty, ale podstatná je pevná konstrukce uvnitř arozhodně se mi nezdá, že by se uní kroutil displej. A takové R400 podle mě kvalitou žádný notebook do řekněme 30 konkurovat nemůže...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WarCZ 8. 6. 2009 08:25

Co se týče kvality tak samozdřejmně R400 proti starším kouskům IBM šla dolu ale pořad to je lepši volba než třeba Asus nebo Acer. Co se týče kvality zpracování tak některe plasty mají špatně navržené uchycení ( šroubky ) a tak přesně nenavazují na sebe. Mě osobně to taky štvalo ale stejně bych to dneska koupil znovu. Osobně jsem ještě za pul roku nenašel NB který bych místo toho koupil... V době kdy jsme R400 kupoval tak mě osilnila dlouhou výdrží 5-6 hodin. Dneska už to začíná byt standart, ale tehdy jsem to bral jako jasnou výhodu pro R400
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sirius1983 8. 6. 2009 09:37

Tak standartem to imho zatím není, ale za tu cenu ještě dlouho nebude nějaká lepší alternativa...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 2. 12. 2009 14:06

Protože musím nyní dělat v archivu dost důležitou práci do školy asi budu muset konečně a definitivně vyřešit problém s bookem. Peníze bohužel nyní jsou problém.

Buď bych vzal:
Lenovo S-12 s ION
Nebo HP 5101
Nebo Vaio (číslo z hlavy nevím).
Hodně se mi líbí tohle ale to bych musel sehnat laciněji což nevím jestli je možné. http://www.extranotebook.cz/hp-probook- ... u?page=0,3

Poslední typ je tuším magneziový a malé há péčko taky.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 2. 12. 2009 18:47

Je ovšem nutné si uvědomit, že není magnesium jako magnesium a podstatné je,jak se ti notebook zdá, až ho vezmeš do ruky.
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 2. 12. 2009 18:52

To HP je konstrukčně velmi povedené. Opravdu působí jak (skoro) celé z kovu.

Taky jsem ho měl na recenzi, ale nedostatky vidim určitě jinde než v konstrukci.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PC 14. 3. 2011 15:20

Ahoj nechci zakládat nové téma a současně prosím uctivě moderátory aby toto téma za žádných okolností nezamykali a nezlobili se na mne, protože už jsem opravdu v koncích.

O co jde ? Inu - jak jsem již psal před nějakou dobou mi vrátili peníze za Apple MacBook White. Mám tedy +- autobus 30k. A dilema.

Peníze se vrací pokud máte více než čtyři chyby-to dá rozum, že.

White samozřejmě nechci. Chtěl bych zase Apple ale:

Když byly čtyři chyby na whitu, není možné že budou i na PRO ? Je pravda že se týkaly vesměs povrchových vad než chodu samotného HW.

Pro zdražilo o cca 3k, ovšem co jsem zatím četl recenze tak:

Grafický výkon klesl a to o 20%-což je dost (CoD 4:MW na Airu s 320M vs. integrovaný Intel na PRO 2011=40FPS vs. 26(sic !))
Výdrž se snížila z deseti hodin na osm (takže víc než je deklarovaných sedm).
Displej má stále stejné rozlišení které mi přijde dnes už trochu OUT.
Přibyl sice T-bolt port, ale není k němu zatím co napojit.
Design se nezměnil,takže nikdo nepozná že máte TEN NOVEJ MBP a NB je pořád za ty peníze těžký (2Kg je dost....) a já se s tím chci za ty prachy trochu chlubit...

MB mají nejlepší iPhone gamepad široko daleko...

Je však pravdou že co se týká uživatelské přitulnosti OS X ta byla skvělá, systém je relativně bezproblémový a vyhovoval mi, krom toho mám MAC ext. disk a podstavec... Disk se přeformátuje, podstavec se dá použít ale...

Bohužel, Apple velmi rád tutlá, takže se na povrchu objevují různé "rumors" (drby) a ty zněly čtrnáct dní pře vydáním MBP zajímavě:

Displej s rozlišením jako Air
MiniSSD pro OS X
Redesign ve stylu Airu
Bez DVD mechaniky
Snížená váhy na 1.8Kg
Výdrž až 12hodin

Win booky za stejné peníze jsou buď líp vybavené, nebo výkonější. Bohužel ne oboje, ale to snad nevadí.

Pak tu je Air, proti kterému ale zaznívají hlasy že je za ty peníze relativně málo vybavený (i když designem se mi líbí a to HROZNĚ MOC.) Naneštěstí používá C2D... a vůbec je u něj trochu víc kompromisů...Jako je SSD či vše na napevno naletované na desce bez možnosti UP+.

Díval jsem se třeba na Toshibu Tegru R700 která je podstatně lehčí, má 3letou záruku, a parametry předčí soudobý Air. Našel jsem recenzi ve které se však píše že tento NB má relativně nepohodlnou klávesnici, což je pro mne -,protože klávesnice je u MBP skvělá.

Nemýlím li se, měla by se brzy objevit nová generace EliteBooků od HP, jež se trochu okatě u Applu inspirovali, ceny však zřejmě budou nižší, záruka je tuším také tříletá... Některé elitebooky začínaly rovněž na jeden a půl kila váhy což je na denní nošení tak akorát.

Potřebuji tedy radu - mám si koupit Apple, nebo zamířit do vod MS a jeho Windows, a pokud ano, tak který CEO NB si koupit ? Byl bych rád kdyby vážil hodně pod dvě kila, měl Sandy Bridge a rozhodně nesmí mít plastovou konstrukci. Měl by mít DVD nebo možná i Blue Ray mechaniku a HDD ale aby to šlo vyměnit za SSD (takže klasický disk, ne desku s flashem.... )

Nebo si mám koupit PRO, chovat se k němu jako k miminku a za rok ho prodat?(Neb předpokládám že nový MBP bude vypadat tak jak tvrdily zvěsti...ZAIRizuje se...)
Kolik bude činit ztráta bude li ve 100% stavu ?

Nebo se mám na to vykašlat a koupit si prostě MBP a být rád že jsem rád ? Zas tak špatný NB to není, jen měl být podle zvěstí lepší...to je celé...
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 3. 2011 15:28

A dost....
Zkoušíš trpělivost moderátorů, že?

Pokračuj si ve svém srdcervoucím tématu na smetišti... viewtopic.php?f=912&t=1134815
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránka