Výběr NTB - malý či velký?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod EnMC 25. 6. 2009 21:35

Zdravím,

pořizuji nový notebook na vysokou školu, nehledám žádné extrémní parametry.

Základní požadavky:
Intel
min. 3GB ram
nízká teplota
větší výdrž než 3hod.
grafika schopnější než běžná integrovaná graf.
Cena do cca 14 000 Kč bez DPH

Poměr cena/výkon jsem našel 2 velmi vyhovující notebooky, které splňují moje požadavky. Jediný rozdíl je ve velikosti, jaký vybrat? S dosavadním notebookem jsem za celé dva roky nijak extrémně necestoval (pouze na běžné přenášení domů-domů )a s tím novým budu nejspíše chodit na přednášky. Láká mě ta vyšší velikost, je to efektivní při práci. Jen mám obavy jestli to není až příliš nepraktické - jaké máte zkušenosti? Poslední klasická otázka - najdu za tuto cenu něco lepšího?

Předem děkuji za odpověď

HP ProBook 4710s
HP ProBook 4510s
EnMC
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 25. 6. 2009 22:05

Zjistil jsem, že i u 4510s je matný displej, takže to není automatická výhoda 4710s. Notebook se 17' váží už 3 kg, takže tak do batohu na záda, na nošení v ruce to je dost.
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 25. 6. 2009 22:22, celkově upraveno 2
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod steffan_vl 25. 6. 2009 22:13

Dobrý den,
jsem majitelem HP Pavilion dv7 což je 17". Jsem s ním velmi spokojen - hlavně plná klávesnice se docela užije, ale nosit jej dál než do auta a z auta bych tedy opravdu nechtěl. Rozměrově je to docela "kus nábytku", a ani hmotnost není uplně zanedbatelná. Osobně bych si do příručního zavazadla v kombinaci s MHD vybral ten menší - i přes nepopiratelné výhody toho velkého.

Přeji šťastnou ruku při výběru a následnou spokojenost při používání.

Vladimír Steffan
steffan_vl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NicolasB 25. 6. 2009 22:38

Osobně bych bral menší, přeci jenom si vem že když by jsi s ním chodil každý den na přednášky tak se notebook celkem dosti pronese a nemyslím si že 17 je na práci o tolik pohodlnější.
NicolasB
Junior