Kvalita Acer NB - posledná generácia

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod dtk374 3. 7. 2009 14:42

Rozmýšľam nad kúpou nového NB s Intel Core Duo procesorom ( 45 nm) a Gforce130M ( 55nm ). Našiel som tento http://www.alza.sk/acer-aspire-as5935g- ... 120484.htm ... ale váham vzhľadom že som mal dávnejšie Acer NB a bol v oprave 4x za 2 roky ( display, procesor, zase display, touchpad+čitačka pam. kariet ) . Chcel by som vedieť či už šiel Acer kvalitou hore alebo je to stále ten istý ***** ako pred rokmi...
dtk374
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2009 14:49

Nove generace, zhruba posledni dve, jaou na tom s kvalitou velmi dobre. Doby praskajicich pantu, prehrivajicich se a kolabujicich booku jsou nenavratne pryc.

Stejne tak nenavratne pryc je doba mizerneho servisu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod NicolasB 3. 7. 2009 19:05

Jak píše KineCZek kvalitou šli nahoru a to celkem dost, Sám mám Acer 5930G a troufl bych si říct že v určitých částech je pevnější jak pavilion ve stejné cenové relaci.
NicolasB
Junior

Odeslat příspěvekod pitris.7 11. 7. 2009 22:38

souhlasím s KineCZek, mám Acer AS 6920G, měl sem problém se základní deskou, prostřednictvím obchodu ve kterém sem ho kupoval, byl odeslán do servisu, za necelých 10 dní mi volali, že si pro něho mám přijet , notebook funguje bez problému do dnes
school is practice for the future, and practice makes perfect, and nobodies perfect, so why practice?
pitris.7
Junior

Odeslat příspěvekod messy 11. 7. 2009 22:45

KineCZek píše:Nove generace, zhruba posledni dve, jaou na tom s kvalitou velmi dobre. Doby praskajicich pantu, prehrivajicich se a kolabujicich booku jsou nenavratne pryc.

Stejne tak nenavratne pryc je doba mizerneho servisu.

Ja by som len nepovedal, ze nenavratne. ;-) Vsetko sa moze behom par rokov zasa zmenit.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 7. 2009 00:13

Budeme slovickarit? At zije flamewar? OK, ukamenujte mne. ( Minimalne "at zije OT", pripadne "at zije PH", si na celo napsat muzes. )

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod swarm 12. 7. 2009 12:36

KineCZek píše:Nove generace, zhruba posledni dve, jaou na tom s kvalitou velmi dobre. Doby praskajicich pantu, prehrivajicich se a kolabujicich booku jsou nenavratne pryc.

Viděl jsem spoustu nových acerů, kde byl problém s kloubama, lámaly se rámečky kolem displeje, chcípaly desky, nebo byl problém s chlazením a voltáží procesoru. Problémů je pořád dost, což ovšem nezpochybňuje, že šla kvalita výrazně nahoru. Tvoje hlášky se ovšem hodí spíš do nějakých PR materiálů...
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 7. 2009 12:56

Na Tebe jsem tady cekal, pane moderatore. Ja videl spousty DELLu s podobnymi problemy ... spousta a spousta XPSek se prehriva, SPOUSTA jich kvuli tomu dokonce i SHORI ... prosly mi rukama. Ale vazne je to duvod zatratit znacku? Podle Tvych uvah asi ano?

Takhle. Nerikam, ze Acer je "da best" znacka. Nenapsal jsem to nikdy nikde. Co jsem napsal, je, ze doba s.h.i.t.o.v.y.c.h booku je pryc - coz je pravda, at se to komu libi, nebo ne.

Sam Acera pro sebe nemam, ale znam hodne lidi, kteri ano. Par problemu je, ale nechtej mi nemluvit, ze existuje KTERYKOLIV vyrobce, co je nema. Neexistuje.

Mozna kdybys videl realnou ( nikoliv oficialni pro PR materialy, ta je ZNACNE rozdilna ) statistiku poruchovosti od DELLu ... ale to uz jsme OT a bylo by to mozna na flame. ANi jendo z toho nechci.

KineCZek

Odeslat příspěvekod swarm 12. 7. 2009 13:12

Jestli máš osobní problémy, tak je neřeš zde na fóru. Prostě jsi napsal nesmysl, já tě opravil a víc mě to nezajímá. Ten kec, co jsi napsal na začátku tématu je mimo.... pokud tomu aspoň trochu rozumíš, tak něco takovýho nemůžeš napsat. Tím debatu končím, beztak se tu na všechny akorát obořuješ, když ti někdo sáhne na milovaný Acer.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 7. 2009 13:17

Mohl bys, prosim, byt tak hodny a odcitovat mi, kde a cim jsem osobni? Zajimalo by mne to. ( Cekam, ze tento post brzy zmizi... )

PS: Ta prvni veta je jen posmutnely povzdech.

KineCZek

Odeslat příspěvekod delong 12. 7. 2009 13:33

zaklad kvalitnej znacky robi servis. pokazit sa moze kazdy notebook. acer ponuka on site zaruku, este vybrat nejaky model s dobrou konstrukciou a je to. u ludi ktory maju prehlad tie predsudky k aceru asi zostanu. ale aj tak je vzdy lepsi acer nez MSI alebo podobne znacky.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod eeemil 12. 7. 2009 14:02

dejte si po xichtu, ať je sranda 8-D , jinak mimochodem vlastním 2 acery, jeden je starej rok a půl a druhej přes půl roku a zatím žádnej problém, oba šlapou jak hodinky :tleskani
eeemil
Junior

Odeslat příspěvekod markonix 12. 7. 2009 17:50

presne je to aj o tomto na aký acer mal človek šťastie, poznám viacero prípadov, je to kus od kusu, teraz šlapem na malom ACER Aspire ONE ZG5 a zatiaľ sa nesťažujem, len mám trochu strach :D
HP Pavilion G7030
Procesor Intel Pentium Dual Core
Frekvence procesoru 1,6 Ghz
Úhlopříčka LCD 15,4
Rozlišení LCD 1280x800 (WXGA)
Typ LCD lesklý
Velikost operační paměti 2048 MB
Windows Vista Home Premium
markonix
Junior

Odeslat příspěvekod blino 12. 7. 2009 23:20

sucastne modely Acer su na tom dost dobre a nebal by som sa jeden kupit :wink: ... uprednostnil by som radsej radu EX pred AS nakolko s nimi mam len tie najlepsie skusenosti ... minimalna poruchovost a vacsia odolnost ... rychly servis a bezplatny odvoz/dovoz (vsetko tak do cca 1 tyzdna) a aj ceny mimo zarucneho servisu velmi dobre ( no tu s AS neviem porovnat ) ... dalsou vyhodou u Aceru je takmer 100% uspesnost s WinXP (tj su dostupne ovladace) :)
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 7. 2009 10:04

Já k tomu taky musím něco napsat. KineCZku, osobní jsi byl proto, že jsi nesouhlasil se Swarmem. Takže asi tak. Proto už jsem do této sekce moc nechodím, neb notebooky nejsou moje parketa a mám obavy, abych nenapsal nějakou hloupost a následně nebyl setřen. Ale tahle odpověď mě dostala:

"Jestli máš osobní problémy, tak je neřeš zde na fóru. Prostě jsi napsal nesmysl, já tě opravil a víc mě to nezajímá. Ten kec, co jsi napsal na začátku tématu je mimo.... pokud tomu aspoň trochu rozumíš, tak něco takovýho nemůžeš napsat. Tím debatu končím, beztak se tu na všechny akorát obořuješ, když ti někdo sáhne na milovaný Acer."

To zní tak, že se o názoru moderátora prostě nediskutuje. Škoda. Přitom můžou mít pravdu oba. Jestli se nepletu, tak KineCZek je prodejce výpočetní techniky, tudíž nějakou povědomost o spolehlivosti by mít možná mohl.

Spolehlivost notebooků je hrozně relativní, přesně jak píše delong. Parametry člověk posoudí snadno, ale jak dlouho vám bude notebook fungovat, na to nikdo neodpoví, protože rozbít se může každá značka. Já radím Dell nebo Lenovo. Ovšem pokud na ně tazatel má peníze. Pokud jde o modely s cenou například kolem 13 000 korun, tak tam doporučuju HP, Asus, občas Toshibu. Aceru, Umaxu a MSI se vyhýbám. Někde jsem četl, že životnost notebooků končí jejich záruční lhůtou. Asi to bylo napsáno trochu v nadsázce, ale já říkám, že ve chvíli, kdy si koupíte notebook, byste si měli každý měsíc odkládat stranou tak 500 korun. Člověk nikdy neví, kdy vám stroj odpoví po skončení záruky službu a případná oprava vytáhne z vaší peněženky dost velké částky.. 500 * 24 měsíců = 12 000.. A Kvalita obecně šla dost dolů napříč všemi značkami. Takže žádná značka není nejlepší......Jedině u Dellu máte nadstandartní tříletou záruku, když se ale notebook rozbije po ní, jste stejně nahraní..

Můj příspěvek ovšem vůbec nevylučuje, že se najdou i spokojení majitelé značek MSI nebo Umax. Notebooky jsou zkrátka takovým trochu nevděčným kusem hardwaru. A řekl bych, že stolní počítače jsou méně poruchové. Zkrátka spolehlivost notebooku je i o štěstí a náhodě. A u každé značky se najdou jak uživatelé spokojení, tak i naštvaní..
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Další stránka