Poraďte prosím s výběrem - ntb do22tis, 14palců (Asus U8OV?)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Simao 7. 7. 2009 00:57

Rozpočet

- max. 22tis. s dph

Velikost notebooku

- 14palců, eventuelně 13

(do teď jsem měl 15,4, radši bych něco aspoň o něco menšího, lépe přenosného)

Značka

- mám kladnou zkušenost s ASUSEM a nebránil bych se v pokračování věrnosti této firmě (jsem vlastníkem nyní již letitého Asusu A6B00R - 15,4, 1GB RAM, 60 GB HDD, sdílená grafika...)

- jsem ale samozřejmě zvědavý i na jiné návrhy, zajímavá mi přijdou třeba HPčka (ale ne ACER - negativní zkušenosti)

K čemu bude ntb sloužit?

- internet, ms office (časté psaní článků ve wordu), filmy, poslech hudby

+ speciální požadavek - příležitostné hraní fotbalové série Pro Evolution Soccer :-) momentálně PES 2009 a věřímve funkčnost i dalších sérií

Výdrž na baterie

- nedělám si iluze o velké výdrži notebooku, počítám s 2hod max, ale 2,5-3hod by byla paráda
- vzhledem k tomu, že mi u stávajícího notebooku odešla baterka, jsem zvyklý vyhledávat připojení do sítě, ale těším se na notebook s novou baterií, aby opravdu plnil i svou mobilní funkci (notebook je mým společníkem na cestách i ve škole)

Operační systém

- vyhovují mi XPčka, ideální by byl notebook bez předinstalovaného operačního systému (vypadá to však, že se budu muset smířit s Vistama, které ale opravdu nepotřebuju)

Displej

- jediný požadavek je 13-14palcový displej, jestli lesklý nebo matný, na tom zas tolik nesejde, ale rád si nechám poradit

Kvalita zpracování a design

- na designu nesejde, důležitá je však kvalita zpracování. určitě nenějaké prohýbající se plasty...

Komponenty
procesor ... dvoujádrový, 2ghz
operační paměť ... 3-4gb ram

grafická karta ... důležitá položka !!! určitě NE SDÍLENOU grafiku
tzn. 512mb samostatnou grafiku, jestli ATI nebo nVidii, na tom zas tak nezáleží

pevný disk ... 320gb - 500gb (jsem si vědom častých 250gb disků, raději bych ale 320, největší pohoda je pak 500 u dole zmíněného vyhlédnutého asusu)

optická mechanika ... nepotřebuji nutně, ale uvítám jí

Speciální požadavky?

- ano, rozjet na slušné úrovni fotbalový simulátor PES :-) a to i do budoucna, byť samozřejmě ne na nejvyšší detaily
- jinak klasika - mobilnost, slušná ergonomie (zpracování)
- dále aby počítač příliš nehučel a v ideálním případě i co nejméně "topil" - zkrátka tichý, mobilní a poměrně výkonný společník :-) u pc trávím hodně času

Pozn.
Vyhlédl jsem si tenhle kouseka a chtěl bych poradit s výběrem - vřele uvítám názor na Asus U80V a i návrh na jinou alternativu (zajímala by mně třbea dostupná HPčka).

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65642

O tomto 14tipalcového Asusu (U80V) jsem se toho zatím moc nedočetl, ale konfigurace vypadá dobře. Předem děkuji za jakékoliv reakce...

V případě 13tipalcového displeje mě zaujal opět kousek od Asusu, ale přikláním se spíše k té čtrnáctce

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65489
Simao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mcmichal 8. 7. 2009 17:44

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62569

sice lehce překračuje rozpočet, ale myslím, že se to vyplatí
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod Simao 8. 7. 2009 18:48

jj, rozpočet přesahuje a musim říct, že mam opravdu pevnou horní hranici, kolik za nový ntb dát, tj. těch 22mio...

jinak proč zrovna sony vaio? konfigurace je obdobná co u toho asusu... proč se víc vyplatí vaio? :-) pokud jde o značku, tak na ty já moc nehraju

jinak naprvní pohled koukam že menší disk, co se grafiky týče, tak v tom se bohužel moc nevyznam, nevim, jestli je lepší ta od ATI (4570) a nebo tahle od nVidie (GeForce 9300M GS) a jediným vodítkem mi tak zůstává tohle srovnání, ze kterého lépe vychází ATI - tzn. další mínus pro Vaio :-)

http://notebooky.idnes.cz/velky-prehled ... ndy-nb_jza

nicméně děkuju za alternativu, ale víc se mi zatim pozdává stále ten Asus
Simao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 8. 7. 2009 19:03

ati je vykonnejsia, ak si spokojny s asusom nevidim dovod preco si ho nemas kupit znova.
skus este pokukat cez google ake su reakcie na tebou vybrany notebook, pripadne tu na zive.cz.
delong
Junior