start mojho notebooku

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Peto077 8. 7. 2009 22:53

Caute asi pred tyzdnom som si kupil notebook Toshiba Satteltie A300 bez OS, nasledne som nan nainstaloval Win Vista bussines. Ale mam mensi problem notebook pri starte asi 15 sekúnd pípa az potom nabehne Windows. Skusal som ho uz niekolko krát preinstalovat a nepomoholo, skusal som aj Win 7 a robilo to iste, dokonca aj pri bootovani Live CD Linuxu mi to pipalo...
pre lepsiu ilustraciu problemu prikladam odkaz na video ako startuje moj notebook :
http://leteckaposta.cz/830077629

Dakujem za vsetky rady
Peto077
Junior

Odeslat příspěvekod NicolasB 8. 7. 2009 23:46

No každopádně je to problém HW, takže ti nepomůže přeinstalace windowsu. Osobně bych to tipoval na základní desku, ale je to na reklamaci notebooku. Ještě se zkus podívat jestli nemáš zkratovaný USB, pákrát se stalo že Toshiba měla zvětšený kontakty a docházelo tam ke zkratu a musela se vyměnit základní deska. Případně si ještě otestuj paměti pomocí memtestu.
NicolasB
Junior

Odeslat příspěvekod Peto077 9. 7. 2009 09:10

Reklamovat ho kazdopadne pojdem, teraz cez vikend sa chystam domov tak im ho tam pekne odnesiem :-D, len zase budem mesiac bez notebooku :-(

Inak ja si skor myslim ze problem bude s Biosom, lebo existuju dve moznosti startu tohoto notebooku:
- prva je zachytena na videu, vyskytuje sa tak pri 60 -70 % startov notebooku
- a druha moznost je, ze niekdy ked ho zapnem tak mi naskoci ponuka aby som si zvolil OS (samozrejme ze mam na vyber iba jeden) tak ho odkliknem a vtedy mi nabehne Win bez pipania, co si velmi dobre neviem vysvetlit...
Peto077
Junior