NB Skola, Photoshop, filmy etc...,max 15,4'', cca 18 000

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod delong 22. 7. 2009 20:21

lobogo100 píše:Niekde som cital ze tie ProBooky su prezentovane samotnou firmou HP ako ultra low end, je na tom nieco pravdy? :) Ale inak sa mi konfiguraciou pozdavaju zatial najviac

do 18 tisic ani ine ako low-end cakat nemozes.
este mozno s vynimkou SL500 taky standard.
delong
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 22. 7. 2009 20:40

Ten ProBook by nemol spatny keby nebol taky domrveny. Myslienka mozno bola dobra, realizacie ale velmi spatna. Mat to tichy chod a aspon trochu logicke rozmiestnenie portov .... no ale asi by som chcel prilis vela.
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 22. 7. 2009 20:47

Bananik: Mně by úplně stačil aspoň ten tichý chod. Nechápu, že někdo neumí navrhnout chlazení pro tak nevýkonný notebook.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lobogo100 22. 7. 2009 21:04

A co tie Timeliny? nedaju sa niekde zohnat bez OS?
lobogo100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pH__ 23. 7. 2009 10:07

probooky sa podla recenzii ozaj hreju viac nez ine stroje, ale nie je to az take tragicke (ak cloveku nezalezi na tichom vetraciku, co sa zapne len raz za cas). podla mna je tam pomer cena/vykon celkom prijemny - idem kupit trochu vacsi stroj z tejto rady (17" 1600/900 so samostatnou grafikou, 4/500gb - a pod 700eur), v tej kategorii som lepsie nenasiel, ale v segmente 15" je podstatne vacsi vyber...
probooky sa beru ako pracovny stroj pre male firmy (tomu zodpoveda vykon a vybava - pre hracov a multimedialnych nadsencov nic moc, ale zato napr. numericka klavesnica), nie zbytocne drahy a s primeranym dizajnom. viem si predstavit aj lepsi ntb, ale tie, co som od "lepsich" znaciek (vratane inych modelov hp) nasiel, mali uz dost skarede ceny... u nas som vsak probooky videl len so slabsimi procesormi t-ckoveho radu (mensi vykon, no vacsia spotreba a viac tepla nez p-cka), skoda...
niekto pisal, ze sa nedaju upgradovat. daju sa, len treba trochu rozmontovat telo ntb ;-) - nic pre domacich majstrov, ale v servise no problem...
ozaj skoda, ze sa s tym strojom viac nepohrali, slusne chladenie, par drobnych dizajnovych zmien a doplnkov (napr. snimac odtlackov prstov by v pracovnom stroji mal byt) a je to na pracu idealny ntb. ci aj pre studenta (filmy, hry), neviem...
ps
do inej diskusie "panzer" napisal:
"Ja mam proBook 4510s, ale taky najnovsi...je v cervenom, CPU 2,2, HDD 500, GPU Ati 4330, matny displej, matne sasi. Som s nim uplne spokojny. Call of Duty 2 MP max detailny na Dx7 okolo 140 fps, na Dx9 okolo 30 fps. ... "
ta grafika nie je ziadne delo, ale v 3dmark je radovo vykonnejsia nez bezna "vstavana". a za tie prachy (aj pod 18k s danou napr. na http://cicmanec.shop-it.sk/main.aspx?CL ... _ID=366980 ) je to pekny stroj ;-) ...
pH__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lobogo100 29. 7. 2009 15:10

Pozdravujem. Tak po par dnoch ba az tyzdnoch som dospel k vyberu medzi tymito dvomi Notebookmi

http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv3-2150-d127420.htm

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66552

Pavilion je malicky 13,3'' ale ma lesklu upravu displeja co ma trocha odradza na druhu stranu z alzy ho mozem mat este tento tyzden a trocha si neviem predstavit ako na intraku sa na 13,3 pozeraju filmy. Navyse by bolo najidealnejsie keby sa dal zohnat niekde bez OS.

Ten druhy je vacsi 15,6 lacnejsi aj vdaka tomu ze sa da zohnat bez OS. Ako Kineczek pise tak je aj hlucnejsi ale ja sa v tomto zase tak nevyzivam. Problem je ze nie je v ziadnom e-shope na sklade, dodacie lehoty 1-3 tyzdne. S lesklym displejom ho mozem mat za 17 700 este dnes vecer doma maju ho v shope u nas v meste videl som ho vyzera pekne a kedze je viac wide zda sa mensi ako 15,4''.

Pozeral som aj nejake toshiby Portege okolo 28 000 ale nenasiel som s dedikovanou grafikou co ma odradza ked uz investujem tak nech to ma aj grafiku a zase to nemusi byt high-tech hracka, nech to hlavne funguje.
Dik za postrehy a napady :)
lobogo100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dtk374 19. 8. 2009 11:13

Bananik píše:ProBook 4510s - dost to huci, neda sa to upgradovat a to umiestnenie portov je fakt spatne. Vzhlad je na posudeni kazdeho zvlast, ja osobne by som ho ale nekupil.

Čítal som pár recenzií na Pro Book 4510s a všade kde sa sťažovali na hlučný vetráčik tak testovali NB s grafikou Intel GMA X4500MHD. Zaujímalo by ma či sú rovnaké problémy s hlukom aj na NB s dedik. grafikou od AmD 4330 ...
dtk374
Kolemjdoucí

Předchozí stránka