Studenti - proč nosíte do školy notebooky?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod puamík 30. 10. 2009 19:21

Chtěl jsem se zeptat, proč studenti nosí do školy notebook. Já už mám studentská léta dávno za sebou a v té době ani nic takového nebylo. A tak mě zajímá, co s tím ve škole děláte? Píšete si poznámky místo do sešitu, tak do ntb? Nebo se mně to jen zdá, že se na vysoké školy nosí ntb a není to zase až tak moc rozšířené?
Moje dítka již dorůstají do věku vysoké školy a tak mě zajímá co mě čeká.
Děkuji za reakce
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 30. 10. 2009 19:39

Tak hlavně asi na trvalý přístup k internetu, dnes si nedovedu představit, že by v jakémkoli oboru bez toho mohli lidé fungovat.
V IT oboru je to snad jasné, vývoj programů přímo na počítači, hraní her ve volném čase nebo na nudných přednáškách :D
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod puamík 30. 10. 2009 19:46

a co ekonomický směr? Tam je to také nutné? Ve školách mají wi-fi?
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 30. 10. 2009 20:05

Myslím že v SR aj ČR je to úplne bežná vec myslím teraz WI-FI pripojenie na internet v školách

Nemyslím teraz Základné školy ale určite "Stredné odborné" a "Vysoké školy" (univerzity) tam je to podľa mňa už aj nutnosť
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod beertje 30. 10. 2009 20:15

I na ne-IT oboru lze předpokládat, že budou vytvářet vlastní projekty a dokumenty a psací stroj je dnes již poněkud zastaralý (můj názor). Mnoho učebních textů (včetně skript) je dostupných v elektronické formě (nebo dokonce pouze takto). Součástí studia pak může být i výuka potřebného softwarového nástroje (např. tabulkový procesor) a přece jen si to člověk osvojí lépe, pokud je možnost použití i mimo výuku.

Nevím jestli notebook ve škole je zrovna nutný, ale podle mně se jako studijní pomůcka vyplatí skoro vždy (obzvláště, když se dá dnes pořídit i kolem 10.000 - 15.000 Kč).
beertje
Junior

Odeslat příspěvekod puamík 30. 10. 2009 20:24

Ano, s počítačem souhlasím, doma mají svoje vlastní stolní pc. Ale šlo mně konrétně o notebook a jeho nošení do školy. Zda je nutný přímo při výuce nebo je to jen frajeřina.
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod Darthkulich 30. 10. 2009 20:30

U nás (prvák, Informatika v Ekonomice...) nosí noťas zatím asi pět - šest lidí a dejme tomu, že tak polovina z nich si píše poznámky, jinak to používají hlavně jako zdroj zábavy během přestávek a nudnejch hodin... ;-)
Darthkulich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubatech 30. 10. 2009 20:32

U mě je to ve škole nutnost. Nemám jinou možnost, než elektronickou verzi skript (pokud si je tedy doma nechci tisknout, což je kravina, protože bych přišel na dlažbu za toner a papír), píšu si do něj při výuce poznámky, řeším zadané úkoly a v nudných hodinách kecám na ICQ.
kubatech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 10. 2009 20:34

kubatech: No nez bys protiskl nejakych (minimalne) 10-15 tisic za notebook, to bys musel tech vysokych skol vystudovat 10.

Notebook ve skole na prednasce je uplna zbytecnost, ale pocitac jako takovej (nejlepe + tiskarna) je pro studium dneska absolutni nutnost. Teda pokud clovek studuje techniku.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod -vasek- 30. 10. 2009 20:37

Pro někoho může být notebook na psaní poznámek lepší. Osobně si ale nedovedu představit malování obrázků a vzorců a že jich není málo..
Do školy nosím notebook tak jednou týdně kvůli mezeře mezi hodinani.
A ještě jedna poznámka. Neexistují nudné přednášky. :-P Existují pouze ty co na nich jsem a ty co na nich nejsem...
-vasek-
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 10. 2009 20:39

jak rika vasek. Na psani je notebook lepsi nez psani rukou, ale staci jeden obrazek nebo slozitejsi vzorec nez (v= m * a) a je vymalovano. :)
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod brk77 30. 10. 2009 20:53

Z výšky jsem venku přes 6 let, takže aktuální situace bude nakloněná notebookům asi ještě víc, ale již tenkrát to byl pro mne neocenitelný společník. Nepíšu nijak extra rychle, ale i tak jsem na klávesnici mnohem rychlejší, takže s výjimkou předmětů typu matematická analýza, fyzika, a podobně jsem si psal všechny přednášky na notebooku. S takovým textem se pak následně pracuje mnohem líp. Když jsem potřeboval nějaké starší poznámky, některá skripta, měl jsem to u sebe. Snáz se sdílela data. A když bylo potřeba zabít čas, poněvadž rozvrh byl ne vždy dokonalý, zase věrně posloužil.

Padla tu připomínky na obrázky a vzorečky. To není problém, pokud to není většina textu. Je o rozumném uvážení kdy ještě ano a kdy ne. Vzorečky se v rozumné míře dají stíhat a u obrázku pro mne nebyl problém do textu hodit něco jako jako obr 1. a odpoledne věnovat 15 minut naskenování a umístění obrázků tam kam patří.
brk77
Junior

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 30. 10. 2009 20:57

já už jsem ve škole (VUT FAST) notebook neměl hodně dlouho :-) ... je velký těžký a na těch pár hodin. To je lepší pracovat na něm na koleji, ale je tu prostě ta svoboda vzít ho do školy když je potřeba, což někdy je.
Vyhovuje mi mít ntb na koleji a vozit ho domu (a taky do práce) se všemi daty a programy atd. Všechno máte pohromadě a stále při sobě.
Notebook je dobrá věc :-)
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod -vasek- 30. 10. 2009 21:09

BinLadin (novy) píše:Notebook je dobrá věc :-)

Na tom se tu asi shodneme všichni. :)
Nevím jestli jsem tazatele dobře pochopil, ale můj názor je:
Pokud student bude bydlet doma a studovat ve stejném městě a doma má stolní počítač pak notebook je z velké části nepotřebný.
Ve všech ostatních případech notebook ano.
Je na studentovi jestli ho bude nosit do školy nebo ne.
Kdo jde na vysokou školu už by si měl umět a moci takové věci rozhodovat sám..
-vasek-
Junior

Odeslat příspěvekod mapa11 30. 10. 2009 21:50

ja som tento rok skoncil vysku, tak mam este "cerstve" skusenosti.
prve 3 roky som book nenosil - poznamky som si pisal rucne, zadania som robil na skolskych pocitacoch a bol som 'stastny'. Potom som si kupil book a zacal som ho nosit aj do skoly - kedze som chodil na informaticku skolu, kde je viacero matiky a inych predmetov v ktorych neide len o text, tak som nakoniec usudil, ze bude lepsie si pisat poznamky rucne. I ked na niektorych predmetoch som si pisal poznamky na booku - o hodne lepsie sa v nich nieco hlada ked colvek chce ;).
Asi najhlavnejsiu vyhodu mat book bolo v tom, ze som nebol pri robeni zadani viazany na technologie co boli nainstalovane na kompoch v skole. Zadanie som si spravil na booku a potom som ho aj na booku prezentoval.
Dobre posluzil aj pocas nejakych okien v rozvrhu :)

Teraz si neviem predstavit ze by som siel na IT vysku bez booku....
mapa11
Junior

Další stránka