Studenti - proč nosíte do školy notebooky?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Kusi 14. 12. 2009 22:14

vela studijnych materialov (napr prezentacie a poznamky) mame iba v elektronickej podobe (a to som iba na strednej), pisem tam poznamky a na niektorych predmetoch tam rovno programujem a je to vykonnejsie ako skolske PC.
http://kusi.sk môj web o počítačoch, technike, vede, biznise a hrách
Kusi
Junior

Odeslat příspěvekod lilleek 14. 12. 2009 22:21

Kdo nemá ntb, tak stačí toto, ne? :-D
http://www.youtube.com/watch?v=L29BCQFfqVo

Já notebook nosím taky každý den, přednášky vynechávám a když máme nějaký volný mezičas, tak jedu net případně dodělám úkol či se připravuju na další hodinu.
lilleek
Junior

Odeslat příspěvekod hellboy289 14. 12. 2009 22:23

já si školu bez NTB nedokážu vůbec představit,ale problém je v tom že ho můžu používat jenom o přestávkách protože v hodině mi ho profesoři zakázali(nedá se s tím něco udělat?)
Takže nějakej překlad slovíček,otevření adobe atd musím bohužel řešit mobilem
EDIT:lileek..ty kráso to vypadá takhle na vysoké?takový velký classy?já tam chci taky....
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior

Odeslat příspěvekod Raigor 14. 12. 2009 22:30

ja delam fit na vut a notebook sem opravdu vyuzil jen kdyz sme obhajovaly projekty treba do programovani. ale i to jde udelat tak, ze si projekt donesete na flashce nebo pres internet ulozite na svuj skolni disk. jinak na prednaskach to dopadalo tak, ze sem je stravil bud na internetu nebo hranim her se spoluzaky po wifi. kdyz se clovek rozhledl po ucebne, tak to takle delali skoro vsichni studenti. pak sem zjistil, ze na takovy prednasky nema cenu ani chodit, tak sem tam chodit prestal:) notebook ve skole, a zvlast kdyz je tam i volny pristup k internetu, je tedy podle me (a hlavne pro me:) spise vec skodliva. ale to zalezi hlavne na vuli cloveka, jestli se dokaze prinutit k tomu aby daval pozor, pripadne si neco zapsal. poznamky jako takovy si tady ani delat nemusime, veskere materialy vcetne slidu k prednaskam a u nekterych i videozaznamy z prednasek mame volne k dispozici. samozrejme pak ale nejaky pocitac na private nebo kolejich je nutnosti.
Raigor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Izmail 14. 12. 2009 22:59

puamík píše:Ano, s počítačem souhlasím, doma mají svoje vlastní stolní pc. Ale šlo mně konrétně o notebook a jeho nošení do školy. Zda je nutný přímo při výuce nebo je to jen frajeřina.

Osobne si myslim, ze to nutnost vubec neni, ba naopak.
Studuji 4tym rokem VUT obor teleinformatika a pokud si na pradnasku notebook vemu bud jej nepouzivam a z pradnasky si neco odnesu, nebo jej pouzivam a z prednasky nevim naprosto nic, protoze jen ziram do internetu, nebo nekomu pisi atd...

Nyni jiz do skoly notebook nenosim a musim rict, ze je to tak lepsi. Co si budem povidat, ale papir je papir, poznamkami na papir se:
1) to take ucim
2) stimham to rychle napsat a davat pozor
3) mohu rychle kreslit schemata atd...

at si rika kdo chce co chce, ze muze pouzit tablet atd... proste sesit je lepsi nez notebook

Urcite me ted vsichni sezerou, takze jiz se k tomuto threadu nebudu vubec vyjadrovat. Timto jsem chtel jen pomoci tazateli.

PS: tento nazor nesdilim jen ja, ale spoustu spoluzaku

abych to shrnul:
notebook do skoly - dobra vec na internet a tak, na prednasky ale NAPROSTO K NICEMU

EDIT: silnym argumentem je, ze jsou prednasky v el. podobe, ano, ale co vam brani si je vytisknout pred hodinou :) a dopisovat si do nich
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod dwbmb 14. 12. 2009 23:03

abych se tam nenudil... IRC, CSko a tak
dwbmb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sirius1983 14. 12. 2009 23:04

Můj názor je ten, že na spoustě škol se notebook určitě hodí, ale současně musím říci, že spousta lidí ho tam na té přednášce má opravdu jen na hry, filmy a net. Pak ovšem nechápu, proč ztrácejí čas na přednášce a radši tyto věci neprovozují doma. Vždycky mě taky dostane argument řady lidí, že si na notebooku dělají poznámky a v zápětí člověk vidí, jak na tu klávesnici datlují dvěma prsty. To si toho asi hodně zapíší.
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zzuzu 14. 12. 2009 23:04

Já si pořídila notebook před maturitou. Veškeré studijní materiály jsem měla v něm a když nám dali "volnou" hodinu, mohla jsem si doplnit to, co mi chybělo.

Ano, přiznám se, občas jsem se koukla na nějaký ten film a tak, ale hlavním důvodem byla právě ta maturita. :)
zzuzu
Junior

Odeslat příspěvekod trubab 14. 12. 2009 23:07

no, ja ho chvili nosil na prednasky a psal si poznamky. pokud to neni nic prilis matematickeho ci s prilis grafama a tak, tak to je to pro me lepsi nez psat rucne, ponevadz ja svuj rukopis po sobe neprectu.

jenomze postupne jsem zjistil, ze ono vubec psat si poznamky na prednaskach je zbytecny (vetsina je setjne ve skriptech) a stejne jsem na notebooku o hodinach jen surfoval...

takze ted kdyz uz chci jit na prednasku, tak si notas neberou, pac by me to akorat rozptylovalo. jinak podle meho pozorovani tak 80 % lidi, kteri na VS dojizdi ma notebook. nejaka forma pocitace je nezbytna a nez mit jeden doma, jeden v miste skoly, to uz se vlastne vyplati jeden notebook...
trubab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kriz.pavel 14. 12. 2009 23:09

Studuji na vysoké škole pátým rokem. Notebook mám asi 2 roky...předtím vždy stolní PC. Jsem na technické škole, takže toho čistým textem moc nenapíšu (spíše vzorečky. obrázky) a tak ho denně do školy nenosím. Je pravda, že u nás na škole nosí notebook do školy docela dost lidí, ale ještě jsem snad neviděl nikoho na cvičení si do něj psát poznámky. Používá se spíš jako výplň mezi předměty na prostudování zadání měření na další hodinu, poslední shlédnutí otázek pro test a nebo samozřejmě, když se zrovna ve škole nic moc neděje, tak na nějaké to odreagování, přečtení novinek ze světa adt.
Pokud jde ale o školu typu ekonomka, kde se píše určitě více teoretických poznámek než vzorečku a obrázků, tak je psaní poznámek na notebooku určitě přínosné. Jednak se dají dál šířit s kamarády, pokud někdo něco nestihne nebo chybí a samozřejmě se z něho lépe čte (pokud hrabete jako já :lol: ). Navíc se aspoň člověk naučí rychleji na počítači psát, což je pro budoucnost určitě přínosem.
Jinak co se týká obrázků (u nás většinou schémat), tak není problém ho vyfotit a do počítače nahrát. Skoro každý dnešní telefon už má fotoaparát.
Z mé strany se určitě notebook vyplatí. Skripta v papírové podobě by mě stáli klidně 1000 Kč za semestr a když si vezmu, že za těch 5 let to je 10 semestrů, tak to určitě notebook a skripta mít v počítačové podobě...navíc tak můžete mít všechny skripta pořád u sebe.
Ve vyšších ročnících jsou čím dál častější týmové projekty a prezentace a tam je notebook nedocenitelný pomocník. A třeba pokud se člověk potřebuje učit a venku je hezky, tak není problém ho vzít na ty 2 hodny než se vybije ven a provětrat si u toho učení hlavu, nebo něco venku u pivka zkonzultovat s kamarády.
Pokud člověk cestuje na víkendy domu, tak je taky super mít pořád vše co potřebuje pořád u sebe.

EDIT: Jinak na přednášky je pravda, že to je většinou horší než lepší. Zapnete instant messanger (ICQ, QIP, MSN) pak načtete na netu Facebook, Twitter, Novinky, Technet a najednou koukáte, že vás vyhání z přednášky protože skončila :) Takže z toho jsem se poučil a na přednášky nechodím :-D
kriz.pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grom51 14. 12. 2009 23:19

Já studuju IT, a notebook jsem si pořídil koncem druhého ročníku kdy se to postupem času stalo nutností. První ročník se využívalo hodně notebooků od spolužáků, jeden stačil, na maily, materiály, hraní wormsů na přednáškách .. postupem času ale přibilo programovacích předmětu a dalších kde se pracuje s softwarem. Tím pádem bylo lepší mít svůj vlastní notes (skripta jenom v el.podobě, přístup k netu - škola vetšinou vše dneska řeší přes maily, o volných hodinách práce na programech či bakalářce apod. - nepočítám třeba kouknutí na film). Navíc bych si musel vše tisknout a tak to mám v notesu a daleko ušetřím a případně si vytisknu jen nejnutnější poznámky. Navíc objednávaní obedů je taky el., volně přístupná poč. učebna je věčně obsazená vyukou, ana kiosku kde je trackball či touchpad a klávesnice tak maximálně zkontrolujete maila nebo kdy jede bus domů. Nejvetší výhoda je právě setření tisk, tím pádem netahám stohy a kila papíru a jen čistě moje poznámky, o volné přestávce či hodině kdy se probíraná látka stává podáním, můžu pracovat na domacích úkolech, projektech, bakalářce, či psát poznámky do počítače přímo do skript nebo do slajdů (na to je lepší tablet).

Jinak na jiných oborech kromě IT, to taková nutnost není, když je vyuka na PC, je na učebně s PC, to se pak vyplatí nosti FLASH disk, a všechno si stahnout k sobě to co jste za tu hodinu udělali. Ale to zaleží na každí škole, fakultě a oboju jinak .. mládeži to nejdřív musí zjistit jak to na jejich škole vypadá s podporou elektroniky. Rozhodne budu tahat cca 2 kg notebook, bež 5 kilo skript a tištěných přednášek a poznámky.

PS: sry za chyby a překlepy,ale dneska nemám sílu po sobě něco opravovat ...
Grom51
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neo2 14. 12. 2009 23:38

Jsem studen VSB-TUO a nedovedu si představit být tu na koleji a ve škole bez NTB. Na koleji mužete dělat úkoly atd atd...ve škole poznámky -> nemusíte se sebou nosit hromadu sešitů hore dole a dá se snadno získat zapisy od spolužáků, protože NTB tu má každý.
neo2
Junior

Odeslat příspěvekod Michael05 14. 12. 2009 23:42

Já studuju druhým rokem VŠ zaměřenou na Veřejnou správu. Před nástupem na vysokou, tj. květen 2008 jsem si pořídil 15" Dell XPS M1530, který jsem zhruba po půl roce, vzhledem k jeho hmotnosti ponechal rodině a pořídil si netbook Asus EEE 1000H. Jsem naprosto spokojen. Využívám ho na psaní přednášek, nějaký ten net během "nudných" přednášek, prohlížení skript v pdf, občas na přípravu prezentací a během pauzy v rozvrhu nějaká ta starší hra v multiplayeru, s přáteli po Wifi, kterou je škola vybavena, fornou Ad hoc propojení.

15" ntb používám jen doma a minimálně. Teď jen řeším problém s nějakým centrálním zálohováním dat mezi netbookem, občasně notebookem a desktopem.

Zřejmě zakoupím nějaký NAS server s možností zálohování, ale nevím. Pokud by jste měli nějaký tip či nápad, byl bych vděčný.

P.S. Rovněž se předem omlouvám za případná přehnaná souvětí.
Michael05
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eronlines 14. 12. 2009 23:45

Strávil jsem jeden semestr na ČVUT-FEL a myslím že ntb byl sice velmi užitečný pomocník, ale taky rozptyloval od práce. Ale to už zaleží na motivaci každého jedince...

Teď jsem ve druháku na IT oboru na VOŠ a ntb. je pro mě nutnost. Byl jsem 2týdny bez něj když se starý kousek rozbil, než jsem sehnal nový... Efektivita mého vzdělávacího procesu šla rapidně dolu.

Na velké množství předmětů mi kombinace foťák + notebook nahradí sešit, i knihy. Momentálně se učim psát 10prsty a když to budu umět na solidní úrovni tak zbude asi jediný předmět kde se bez papírového sešitu neobejdu - matika.

Podotýkám že je to moje jediné PC. S 15,4" LCD, Core 2 Duo procesorem, 2GB RAM, 250GB HDD, inregrovanou grafikou, váhou kolem 3Kg, výdrží kolem 3hodin (při přiškrceném výkonu) je to pro mě perfektní volba (s cenou do 10K)
Thinkpad R61i
eronlines
Junior

Odeslat příspěvekod TomK83 14. 12. 2009 23:53

No já jsem v podstatě prožil vysokou bez notebooku (nikoli bez počítače), dospěl jsem k němu až před státnicemi, ale to už ne ze studijních důvodů. Mám za sebou humanitní obor a mohl bych říct, že na samotné přednášky nebo semináře bych ho neupotřebil asi ani dnes - mám prostě raději ručně psané poznámky.

Ovšem v jednom případě bych notebook velebil - a to při psaní seminárek, kdy jsem musel pracovat mnohdy jen s prezenčním materiálem v knihovnách. V takovém případě by šly dělat poznámky přímo do elektronické podoby a člověk by se nemusel zabývat jejich dalšímu domácímu zpracování z ručně psané podoby. Jistě, existuje tu možnost nakopírování, nebo ještě lépe levnější nafocení materiálů, nicméně není nic lepšího, než když člověk zpracuje daný materiál na místě. Jinak se vystavuje riziku, že pořízený materiál někam spokojeně uloží a vrátí se k němu zase až bůhví kdy :o))
TomK83
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka