NOTEBOOK do 15000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod rotvailer 11. 11. 2009 19:02

Jakej ntb byste doporučili? - aby to mělo min. 15,6" obrazovku, procesor - nevim, 2-jádrovej je lepší?, paměť asi 3 GB? HD 320GB? samozřejmě WIFI a DVB tuner by taky nebyl k zahození. Samozřejmě optimální poměr cena/výkon. Koupit před vánoci nebo počkat až po? Zatím mám favorita HP pavilion dv6 1320. Ale co nějakej ACER nebo ASUS? Dík za odpověď
rotvailer
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 11. 11. 2009 21:19

no zalezi, co od nej cekas (po strance vykonu, vydrze, odolnosti/vhodnosti k castemu noseni...)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Sattero 11. 11. 2009 22:41

Čekat moc smysl nemá, jde spíš o dostupnost. Musíš ale upřesnit co přesně od NB očekáváš. Hlavně si uvědom, že velký noťas není moc dobrý na cestování a je těžký... Napiš k čemu využití, rozpětí ceny (nejsme vševědi a doporučíme ti klidně opravdu drahý NB na tvé poměry, ač je pro nás nejlepší volbou v daném segmentu), jak často bude přenášen a v čem hodláš přenášet (na zádech může být těžší noťas, na rameni musí být lehčí, jinak se vystavuješ bolesti zad, ramene a po chvíli sra*í nervů) :)
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod rotvailer 12. 11. 2009 09:00

Ntb by byl spíše na domácí práce. Chtěl bych se na nem divat na filmy, občas zahrát nějakou tu hru, na internet atd. Ale zase nechci nejakou tezkou kravu tak do tech 3 kg. Hlavne bych chtel, aby byl rychlý. Děkuju za odpověď
rotvailer
Junior

Odeslat příspěvekod ghostface 12. 11. 2009 22:37

rotvailer píše:Ntb by byl spíše na domácí práce. Chtěl bych se na nem divat na filmy, občas zahrát nějakou tu hru, na internet atd. Ale zase nechci nejakou tezkou kravu tak do tech 3 kg. Hlavne bych chtel, aby byl rychlý. Děkuju za odpověď

Do 15k kč Doporučuji -> Notebook LENOVO G550A
http://www.mironet.cz/lenovo-g550a--t66 ... p+dp99072/
"Why should you drink & drive, when you can toke & fly"®
ghostface
Junior

Odeslat příspěvekod rotvailer 13. 11. 2009 09:42

A HP vás neoslovilo? Stojí sice víc, ale není špatné ne?
rotvailer
Junior

Odeslat příspěvekod michalh 13. 11. 2009 10:00

moje rady:
procesor core 2 duo
ale hlavne se bez nekam na ten notebook kouknout, jestli ti bude vyhovovat LCD (vetsina je jich leskla, ale treba me to totalne nevyhovuje)
michalh
Junior

Odeslat příspěvekod gape 13. 11. 2009 10:50

Já kupoval před měsícem za 12 000.- tenhle -
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 12K3000S49

Teď ho dali za 10 900.-

Šlape jako hodinky, upgrade na Windows 7 zdarma (poplatek 15 euro)
gape
Junior

Odeslat příspěvekod Kasper 13. 11. 2009 11:06

a co tohle http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 12K3000QE7
nekteri rikaji ,ze hp probook jsou hlucnejsi ,ale je to o pocitu a zvyku
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 13. 11. 2009 11:26

HP ProBooky hlučnější jsou, to je prostě fakt (no, podle mé zkušenosti většina HP), ale jsou lidi, kterým to nevadí a pak jsou lidi, kterým to vadí. Mně to třeba vadí, ale je to opravdu subjektivní - chce to zkusit.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod michal.siman 13. 11. 2009 11:29

Tak se taky trochu pridam. To Lenovo nabizene o par odkazu vyse je naprosta bomba, extra grafika, dost pameti, sedmicky a hlavne, je to Lenovo, coz je proste to same jako kdyz reknete dokonaly vzhled a bezchybne provedeni. Na druhe strane tu nekdo odkazuje na Acer, Acer a Lenovo je jako kdyz srovnate napr. Dacii a Audi, schvalne jdete si do toho sednou. Proste v Aceru vsechno vrze, praska, huci a neni to moc dobre provedene. Ale abych jen nekritizoval, tak Acer ma v CR bezvadnej servis, Lenovo nevim, protoze jsem jej nikdy za celou dobu co Lenovo pouzivam nemusel vyuzit. A jeste k HP, drazsi modely, urcene pro manazery jsou super, ale ty levny pro lidi jako je napr. 550tka jsou proste smecka, snad jeste vetsi nez Acer ... ale to je jen muj nazor, ono se ted najde spoustu dalsich co budou vse co jsem napsal dementovat :-D
Michal Šiman
michal.siman
Junior

Odeslat příspěvekod babca 13. 11. 2009 12:22

michal.siman: No promin, ale mam Acer Timeline a je to extra dobry notebook.
Hlinikovy kryt, tenky, pritom pevna konstrukce, nevrze, neprohyba se, nehreje, nefouka. Normalni rozlozeni klavesnice (ne jako drivejsi hruzy od aceru), numeric keypad.

Ale chapu proc to rikas, mezi lidmi jsou v 95% rozsireny uplne nejlevnejsi notebooky z nejnizsich trid, a tam Acer celkem vede. V teto tride se jedna o pekne sunty, vyrobce musi setrit kde se da a navic z nej ma mizivy zisk. (ano, maly zisk se v teto tride dohani kvantitou) Nevim jak dnes, ale minimalne pred pul rokem toto jeste platilo, hlucne, klavesnice tak hrozna ze jsem ji nemohl komentovat, plasty z papiru, bojite se ho zavreny uchopit jednou rukou (abyste si neposkrabali displej o klavescnici).

Servis Aceru v realu primerenych 10 dnu, kdyz to pocitam vcetne posty tam a posty zpet (natoz ze se nejedna o business opravy, tak je to celkem prijemne). Prvni den registrace, druhy PPL, pak oprava, pak 8. den mail ze opraveno, a 9. ci 10. den jsem ho mel zpet.

gape píše:upgrade na Windows 7 zdarma (poplatek 15 euro)

Velmi zajívamá věta...
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 11. 2009 12:52

upgrade je zdarma, DVD media, postovne, naklady spojene s administraci zdarma nejsou.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Petr133 13. 11. 2009 12:58

A co třeba tohle HP?
http://www.alza.cz/hp-compaq-presario-cq61-d137709.htm

vypadá dobře, a je slušně vybaven...
Petr133
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jan_ondra 13. 11. 2009 13:32

Já doporučuji na filmy televizi, na hry konzoli nebo když už tak stolní desktop(záleží jak využjete stolní pc-pkud ho máte jen na hry tak je to zbytečné) a na přenášení 13.3 notebook.

U tohoto notebooku bych se díval především na ergonomii, výdrž a pohodlnou klávesnici.

Na hry notebook zcela nevyhovující, snad nejste závislý co potřebuje všude střílet Němčoury.

Čus.
jan_ondra
Kolemjdoucí

Další stránka