Lenovo alebo Toshiba ?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod asante 22. 11. 2009 12:09

Dobry den,
nakolko momentalne riesime otazku noveho notebooku, po prestudovani mnozstva diskusii som do finale mojho vyberu posunul 2 modely, ktore ako laik si myslim najviac splnaju moje kriteria.
Poziadavky boli nasledovne :
cena +/- 500€, min 3GB RAM, min. 15,6" displej, num.klavesnica,HDMI, samozrejme nie nejaky NO NAME ntb, ale max. kvalitu ktoru za tuto sumu mozem dostat. Spociatku mi bol sympaticky aj ASUS, ale po precitani mnozstva prispevkov som od tejto znacky upustil. Netvrdim ze ASUS je nieco zle, ale nakolko je tam vyssia sanca na nepodareny kusok, rozhodol som sa do finale posunut uz spominane 2 znacky LENOVO a TOSHIBU, o ktorých si myslim, ze ich kvalitativne prevedenie za priblizne 500€ by mohlo byt slusne, a v buducnosti nebudem musiet vyuzit proces reklamacneho konania.
Zaujimaju ma odpovede na 2 otazky:
1. aky je rozdiel medzi Intel Dual Core a Intel Core 2 Duo/oba NTBky sa daju kupit aj s jednym aj s druhym procesorom/ a teda ktory zvolit?
2. pre ktory notebook z tychto 2 by ste sa rozhodli vy a preco?
na vyber je LENOVO G550 a TOSHIBA Satelite L500.
Oba notebooky maju velmi podobnu konfiguraciu,4G RAM, 320G HD, grafika VGA 4500MHD, a pod.
Notebook sa bude vyuzivat hlavne na internet,mail, filmy/casom prepojenie s plazmou a pozeranie HD filmov/, obcas nejake hry - CS bude asi maximum. Proste standardne domace vyuzitie.
Vopred dakujem za kazdy nazor.
asante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miso1999 22. 11. 2009 14:10

Bral by som Lenovo. Core Duo je jednojádrový. Core 2 Duo je dvojjadrový.
miso1999
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 22. 11. 2009 17:18

Ne, Pentium Dual Core i Core 2 Duo jsou dvoujádrové, ale ve výkonu rozdíl je - ten Pentium je něco jako novodobý Celeron - má oproti C2D sníženou cache, což ve výkonu udělá i 20% (z vlastní zkušenosti).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miso1999 22. 11. 2009 18:51

On asi myslí Intel Core Duo. Ak sa mýlim opravte ma.
miso1999
Junior

Odeslat příspěvekod asante 22. 11. 2009 20:49

mal som na mysli Intel Pentium Dual-Core
takze otazky este trosku rozviniem ....nakolko financie nepustia prosim o radu.
1.ci ist do 3G RAM a core 2 duo alebo 4G RAM a Pentium Dual-Core....z grafikou sa zmierim integrovanou GMA 4500 ....
2. Toshiba ma u niektorych bookov 4G RAM s moznostou rozsirenia na 8G ... Lenovo moznost rozsirenia nema vobec... je tento faktor velmi podstatny alebo skor nie ? absolutne nemam potuchy na ako dlho sa NTB kupuje, a ci ho budem niekedy realne upgradovat.
Takze po vymenovani vsetkych mantinelov, ostava uz len otazka - Lenovo alebo Toshiba ?
:hm :-))
asante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 22. 11. 2009 21:28

Pokud máš 32 bitový systém, jako že obvykle jo, je jedno, jestli máš 3 nebo 4GB, protože to vyjde na stejno. Core 2 Duo je ale rozhodně lepší procesor, i když T5870 není špička, je to už aspoň C2D.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod C3luar 23. 11. 2009 14:15

Ale radil by som pozrieť aj notebookcheck nakoľko niektoré pentium dual core sú lepšie výkonnostne ako Core 2 duo ;-]
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod glider 23. 11. 2009 15:04

mam Lenovo G550, takze Lenovo ;-)
.bad.decision.matters.
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod asante 23. 11. 2009 18:08

Dakujem za pomoc, viac menej som uz rozhodnuty pre Lenovo.Dnes som si bol nejake aj ohmatat a vcelku dobre dojmy z neho mam.
Zaraza ma uz iba jedina vec s ktorou si neviem rady, a preto prosim o pomoc.
Chcem Lenovo s procesorom Core 2 Duo, a ked sa pozeram po nete, najdem Lenovo podla tejto poziadavky, ale v podrobnom popise sa vzdy zobrazuje ako Dual CoreT6600 (2.2GHz). Tak je to teda Core 2 Duo alebo Dual Core??
Je to takto napr. aj na tychto strankach
http://www.qcomp.sk/?id=115&vyr=LENOVO&ord=price
alebo
http://www.datacom-ke.sk/notebooky-15-4 ... showtype=1 napr. model Lenovo G550 (59-027327) ...v kratkom popise je Intel Core 2 Duo T6600 ale ak si kliknete tu http://www.datacom-ke.sk/lenovo-g550-59 ... 49049.html tak v podrobnom popise je uvedeny procesor Intel® Dual Core processor T6600.
Tak co tam vlastne je ? :hm :?:
asante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 23. 11. 2009 20:55

je tam Core 2 Duo T6600
.bad.decision.matters.
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wizaard 24. 11. 2009 12:29

G550 se dodávají jen s procesory Intel Pentium Dual Core T4200, T4300 a Intel Core 2 Duo T6500, T6600, (zatím) s žádnými jinými, takže kdekoliv je T6600, je to Core 2 Duo, tedy ten "lepší", téměř "plnokrevný".

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 24. 11. 2009 14:18

miso1999 píše:On asi myslí Intel Core Duo. Ak sa mýlim opravte ma.

Len proforma - Core (bez 2) bol neskorsi nazov pre Pentium M, a Core Duo bolo zdojjadrene Pentium M. Cisto marketingovy tah, aby sa zlepsil predaj starsich procesorov zo skladov. Core (bez 2) sa predavali len kratko a len v notasoch.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod udo 24. 11. 2009 16:56

takze ktery to lenovo nebo toshiba me prijdou oba tak nejak stejny
udo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alecto 24. 11. 2009 17:19

Toshibu by som nebral, bud to Lenovo, ale zober model ktory ma podporu wifi 802.11n resp u Lenova Intel® WiFi Link 5100 a/g/n.
Popripade HP ProBook 4510s, vyzera kvalitne a parametre ma prijatelne.
alecto
Junior

Odeslat příspěvekod Marek_PD 24. 11. 2009 21:56

Čafte.
Idem kúpiť noťas za max. 700 Evri a hľadám a maturujem. Som užívateľ, ale aj občasný hráč.
Vyhliadol som si toto:
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/9 ... ab-zalozky

Čo na to poviete? Nebudem hrať najnovšie nadupané hry náročné na top grafiku, ale chcem si zahrať 80% hier, ktoré existujú. (napr. novšie Need for speed-y, novšie Call of duty, Command Conquere, ...)
Ostatné ako wifinu, BT, HDMI, numerickú klávesnicu to má, iné ako napr. dobrá kamera neriešim, dá sa dokúpiť. Láka ma aj to repro, konečne by to nemali byť len klasické chraštiaky.
Je výkonovo lepšia táto Toshiba ako tu spomínané Lenovo 550? Alebo ani nie a mám radšej 100 Evri ušetriť?
Ďakujem za rady a tipy.
Marek, Prievidza - Slovakia
---------------------------------------------
Sony Alpha A200, FUJITSU-SIEMENS, LG OPTIMUS ONE P500 Android
-----------------------------------------------------------------------------------
Operator: Orange Slovensko
Marek_PD
Kolemjdoucí

Další stránka