Acer 8371 - SU9400

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mh 28. 11. 2009 14:27

Zdravím,

narazil jsem na dobrou cenu u Aceru Travelmate 8371 s SU9400, 500GB, 4GB, Vista Business (snad neni problém s upgradem na 7..?), a tak přemýšlímnad koupí. Chtěl bych se zeptat, zda je v této cenové hladině lepší volba, popř. vzít ntb v jiné konfiguraci. Notebook má být náhradou za stávající dvojici ntb 17" (T2400,1,5GB, GF7600) a EEE 1000H. Chci se tím omezit na jeden počítač.
PC je používan na zápisky ve škole, doma je připojen k externímu monitoru a ořezávají se na něm fotky, kancelářina + lehké programování (webovky, C); cca jednou měsíčně dělám ořez fotografií přímo na ntb.
Bojím se o výkon. Bude dostatečný (současné T2400 stačí - práci spíš brzdí disk než procesor, tak mě zajímá porovnání)?

Díky
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XMike1 28. 11. 2009 15:17

Ak sa rozhodneš, že ti výkonovo postačuje, tak ja by som dal prednosť Asus UL30. Jediný rozdiel je v HDD, asus má 320GB, ale Win 7 už v cene a reálna výdrž na baterku podľa testu 9h.

Edit: Sorry, zabudol som, že UL30 má SU7300.
XMike1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 11. 2009 15:24

mh:
vykonove by ti mel stacit bohate, Office jede na vsem, nejake lehke programovani tez nebude vadit a otiznuti fotek je tez minimalne narocna cinnost.

nevim, co mas za HDD na te 17-ce, ale 500GB disky jsou pomerne rychle (i 5400rpm dava okolo 60MB/s), takze by nemel byt problem.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 11. 2009 15:30

mh: Kolik je dobra cena a kde jsi na nej narazil? Plusem jsou matny displej a existence modelu s 3G modemem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 29. 11. 2009 11:38

alfah4ns: je tam pomalý 60GB 5400ot. Toshiba , která dává tak 25-30MB/s, takže snad to bude o dost rychlejší:)

No dobrá cena je okolo 18tisíc (kamarád je prodává, takže to bude o něco levnější:))

Matný display a čtečka otisků prstu je hlavní výhoda, proč jsem nesáhl po Aspire. Co mi ale dost vadí je absence HDMI a DVI (to má i moje 3,5roku stará Toshiba...) což je dost nevýhoda, když připojím 22"...

Ještě mám kandidáta v podobě 8471 a chtěl bych se zeptat i na zmiňovaný Asus. Jak je na tom v porovnání s Acerem?
Díky
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 11. 2009 13:59

Ten Asus je zase leskly. Pro mne neprekonatelna prekazka.

Fingerprint reader je na produktovych fotografiich bohuzel pouze ilustracni. Nektere eshopy (napr. Alfa) to maji primo u fotografii napsano. Mne by vyhovovala verze s 3G modemem a SU9400, ale 3G se dela jen s SU7300. Netusim proc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 29. 11. 2009 16:27

Rozhodně chci matný display, takze Asus ne-e. Zrovna čtecka otisků mě lákala. Skoro přemýšlím nad jinou alternativou s hdmi a možná "luxusnější" značku...
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mh 30. 11. 2009 18:27

Tak pořád neím... Neexistuje něco jako HP 4310s klidně se slabším procesorem, ale delší výdrží? 5310m opět nemá ani to hdmi...
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2009 12:43

Probook je taky leskly. Resp. mozna jsou varianty, ale videl jsem desitky kusu a vsechny byly leskle, jako psi kulky. Navic hlucnejsi chlazeni a velmi mizerna (ac ji nekteri chvali) klavesnice, to mi vadilo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 1. 12. 2009 17:41

Probook s t6670,3gb, vista business, a především matným displayem jsem asi před měsícem objednával bratrancovi jako druhý ppracovní počítač. bohuželjsem ho od té doby neviděl, takže jsem ani neměl možnost se s notebookem podrobněji seznámit...

Já stále prostě nevidím řešení, které by mělo solidní výdrž, dobrou mobilitu a vystup minimalně dvi (opravdu mě zaráží, že dnes není hdmi standardem..)
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2009 17:56

Je to proto, protoze 99% lidi potrebuje VGA. Duvod? Projekce. Starsi televize (velke plazmy za desitky, stovky tisic) a projektory (tez mozna starsi, ale s astronomickou cenou porizeni), jimiz jsou vybaveny konferencni mistnosti a saly, maji VGA.

Proto by si 90% lidi naopak nekoupilo ntb bez DSub. Presne proto vyrobci stale osazuji VGA. Muze se Ti to nelibit, ale je to tak.

PS: Nektera zadani reseni jednoduse nemaji...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XMike1 1. 12. 2009 18:11

mh. Všetko to v tvojom prípade padá na tom matnom displayi. Ja som sa už zmieril s tým, že mi človek sediaci za mnou vidí odrazom z displaya do ksichtu. Nakoľko sa vonku s notebookom nepohybujem, používam ho len vnútri, tak mi ten lesklý display prekáža len mierne. Plánujem kúpiť práve ten Asus UL30 hlavne kvôli výdrži. Má aj DSUB, aj HDMI.
XMike1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 1. 12. 2009 18:20

najít optimální řešení je obvykle obtížné. Je celkem jasné, že když Acer do TM da konektor pro připojení dokovačky, tak nebude mít ani tak velký zájem mít všechny porty přímo na ntb:)
No asi to vidím tak, že to ještě ten měsíc vydžím a budu se modlit že ten "sh*t" jménem Toshiba ještě nezkolabuje. Když ano, tak tedy zvolím TM + dokovačku a nebo holt nějaké IBM vyšší řady nebo tak něco:(
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XMike1 1. 12. 2009 18:36

IBM myslíš ako repas alebo to čínske Lenovo?
XMike1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 1. 12. 2009 20:27

Lenovo. Popravdě jsem ještě neměl moc náladu koukat na notebooky dražší jak 25 tisíc.....
mh
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků