Problém se zvukem ASUS F3M

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Czuba 25. 12. 2009 21:34

Ahojte, mám problém s NB od své sestry. Jednoho krásného dne jí přestaly jet zabudované repro bedničky a jedou pouze externí. Když zapojí jack do konektoru, hrahou externí, když vypojí, nic se neděje. Z konektoru pro zvuk pouze svítí červené světýlko, asi je to spidf. Nevím čím to může být. Prosím, poraďte mi abych jí to mohl opravit. Moc moc vám já i moje sestra děkujeme. OS je WIN XP pro
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod Czuba 26. 12. 2009 14:06

Nikdo nic? Nesetkali jste se nikdo s tímto problémem?
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod kevin a perry 26. 12. 2009 14:09

Neměl si tu takhle uplně stejnej dotaz už jednou? Vyzkoušej live distribuci linuxu, když to nepojede a notebook je v zaruce, tak reklamuj.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czuba 26. 12. 2009 14:17

Jaj, a víš že ani nevím :) jj zkusím, book už bohužel v záruce není. Vyzkouším a uvidím
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 12. 2009 15:41

Z konektoru nemá co svítit.

Záleží zda se vnitřní bedničky odpojují SW nebo HW, pokud HW tak je poškozen konektor - kontakt co připojuje ty vnitřní repráčky.

Pokud SW tak třeba opravit ten SW - přeinstalovat, nastavit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Czuba 26. 12. 2009 19:09

Nevím proč, ale z konektoru svítí červené světélko, dioda asi. Není to náhodou spdif? Jak poznám jestli se to odpojuje HW nebo SW?
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 12. 2009 20:49

Do spdif nedáš normální konektor. A jak to poznáš no tím že to rozebereš a koukneš se na ten konektor.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Czuba 27. 12. 2009 15:04

Tak jsem to zkoušel rozebrat a konektor rozebrat nejde, je napájen přímo na ZD a je slisovaný, takže ee. Pokud mi nevěříš že z něho svítí červené světýlko tak se kukni
Obrázek
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod Czuba 5. 2. 2010 15:54

Ahojte, jsem zase zpět po nějaké době a mám skoro obdobný problé. Sestra dnes přijela a z nezjištěného důvodu se ji repro v noutasu rozehrálo, ale zase naopak pokud připojí bedničky tak nic, pořád hrajou repráky v noutasu. Nesetkal jste se nekdo s tímhle? Nevím čím to může být :(
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 5. 2. 2010 18:00

Myslím, že máš pořád stejný problém... Pravděpodobně HW, když se to chová takhle.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Miro_69 7. 2. 2010 16:11

Máme rovnaký problém s rovnakým notebookom. U nás sa to prejavovalo rovnako aj s tou signalizáciou, ktorá vraj signalizuje, že signál neprechádza do interných reproduktorov. Akurát, že keď prestal ísť zvuk z interných reproduktorov, tak už nešiel nikdy. Tiež som zháňal nejaké informácie, ale moc som sa toho nedozvedel. Minulý týždeň notebook vzala manželka do práce, aby sa naňho pozrel kolega itečkar. Skonštatoval, že reproduktory sú odpálené, asi dostali nejakú prúdovú špičku.
Miro_69
Kolemjdoucí