Lenovo Thinkpad SL510

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod 31712 1. 2. 2010 21:39

Ahoj,
přítelkyně se poohlíží po novém notebooku a zatím jsme se celkem shodli na tomhle:
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-sl510-d147223.htm
Bude ho mít víceméně doma, ale jak jí znám, tak ji může občas upadnout, v lepším případě jen z dvaceti čísel na stůl =) Nějaké zvláštní požadavky na výkon nemá, myslím že dneska už bude všechno výrazně svižnější než její staré Premio.
Velikostí určitě nechce přelézt rozměry tohohle, váhou taky ne. Podmínkou je matové provedení minimálně plastů, když už ne i displeje. Co se týče ceny, tak původně měla strop na 15000Kč, těchle 16300 je opravdu maximum co je ochotná dát.
Myslíte, že za tu cenu se dá koupit něco co bude zhruba stejně mechanicky odolné a nabídne provedení v matu i s displejem?
Díky za odpovědi,
Honza
31712
Junior

Odeslat příspěvekod AndyF 1. 2. 2010 21:49

Za tu cenu neni nic lepsiho. Berte dokud je:-)
Jsem rad, ze lide konecne zacali premyslet hlavou a kupuji kvalitni pocitace.

BTW. priste zkuste hledat v historii fora, tohle tema jako pres kopirak je tu pomalu obden:-)
AndyF
Junior

Odeslat příspěvekod fire_off 2. 2. 2010 20:32

mam sl510 ale vo verzii s T5870. ja som ho mal za 413Eur teraz je drahsi, za tu cenu nie je o com. s Acermi a Asusmi sa to neda porovnat! ci vydrzi upadnutie z 20Cm.... neviem neviem, ma vstavanu ochranu disku ktora je dost citliva takze dist urcite neodide.
fire_off
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 3. 2. 2010 15:14

Co se pádů týče, určitě bych na SL510 tak nespoléhal - není to "erko" s vnitřní hořčíkovou výztuží, ale 20 cm by měl přežít bez újmy skoro každý notebook. Každopádně je SL510 poměrně kvalitní notebook (zvlášť, uvážíme-li cenu), takže bych se vůbec nebál do něj jít.

Zrovna nedávno jsem se bavil se swarmem o tom, že bych si současný SL dovedl představit jako svůj primární notebook, ani bych se moc vnevzpouzel.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod humbuk 25. 5. 2010 19:57

Mám s SL510 větší trable, jednak neustále se mi zasekává touch pad vždy tak na cca 5 sekund.
Dále mám problém s internetem přes wifi, stránky se načítají pomalu, nebo dokonce někdy vůbec se nenačtou, ale zvláštní je, že se tak děje jen u některých stránek. Testoval jsem v Opeře a IE se shodnými výsledky. Často se odpojuje ICQ pak chvilku trvá, než se zase připojí. Signál wifi je stále naplno a na vedle položeném notebooku vše chodí bez problému.
Zkoušel jsem reinstal celého notebooku, včetně instalací veškerých aktualizací a nejnovější firmware. Běžím na Windows 7 pro.
Také mi vůbec nereaguje posuvný přepínač na pravé straně, který by měl vypínat/zapínat wifi.
Je mi jasné, že mi určitě doporučíte reklamaci, já se jen obávám, jestli to reklamace vyřeší, zejména problém s wifi.
humbuk
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 25. 5. 2010 21:31

Já jsem s ThinkPadem SL510 problémy neměl, takže pokud nepomohly všechny popsané procedury, pak opravdu reklamace... :-(

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod humbuk 9. 6. 2010 06:20

viz můj poslední příspěvek, notebook jsem dal do servisu.
Problém s wifi nepotvrdili, boční tlačítko vymenili a to již funguje. Problém s wifi tedy nejspíš bude v kompatabilitě mezi routerem Tenda W311R+ a kartou Intel(R) Wifi Link 5100 AGN, která je v SL510. Trochu to potvrzují již další dva nešťastníci se stejným problémem na technické podpoře Tenda.
humbuk
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 9. 6. 2010 08:35

kumbuk: Měl jsem 3com router, na který se všechny notebooky s Intel wifi a Windows Vista/7 nedokázaly připojit, pokud byly blíž než na 10 metrů. Když byl jiný Wifi modul, nebo byl Windows XP/Linux, tak to fungovalo bez problému. S wifi je to holt alchymie a někdy může dojít k nekompatibilitě.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod slipknot27 24. 6. 2010 21:09

Ja by som sa chcel spytat, kedze asi pojdem do sl510, aky je rozdiel medzi matnym a lesklym displayom a ktory je lespi? viem len to ze leskly je ako zrkadlo, no ako je to po stranke zobrazenia, farieb, svietivosti? je matny display vhodny aj na filmy?
slipknot27
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 24. 6. 2010 21:21

To je dobrá otázka, ovšem těžko se na ni odpovídá - člověk by musel obě verze vidět, ale ani tak by to nebylo objektivní porovnání, jelikož není zaručeno, že dostaneš stejný displej (dodavatelé displejů se mění a nikdy není jen jeden).

Obecně má lesklá SL510 displej klasických parametrů jako drtivá většina jiných notebooků, ten matný jsem zatím neviděl, teoreticky bude mít mírně horší barvy, to je vše.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 6. 2010 21:27

Lesklý má výrazně lepší podání barev, obraz prostě vypadá lépe, reálněji. Naopak zase lesklý displej je hůře čitelný na slunci.

Já má lesklý a osobně další notebook budu chtít opět s lesklým. Prostě ten obraz mi přijde tak výrazně lepší, že nějaké odlesky při špatném slunci oželím. Ale to je POUZE můj osobní názor, mnoho lidí právě zastává matný displej kvůli těm odleskům a lesklý by nebrali. Co člověk, to jiný názor. Každý displej má něco do sebe a nedá se jednoznačně říci, že ten je lepší nebo horší.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod slipknot27 24. 6. 2010 21:36

ok diky, mohol by tu niekto vyjadrit svoj nazor, najlepsie kto ma sl510 s matnym displayom? dik
slipknot27
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 24. 6. 2010 21:37

Bari007 píše:Lesklý má výrazně lepší podání barev, obraz prostě vypadá lépe, reálněji.

Už jsem viděl hodně matných displejů, které měly lepší podání barev i celkově lepší obraz než ty lesklé.

//Edited by Bari007: Možná máš jiné představy nebo nároky na ten displej, každé oko to také může vnímat trochu jinak. Podle mě je tohle čistě subjektivní rozhodování a není možné objektivně říci, co je lepší. Proto to dál nechci rozmazávat a nezakládám kvůli tomu ani další post :)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 6. 2010 23:57

na práci venku (nebo někde, kde je hodně světla), doporučuju matný.
Na přímém slunku neuvidíš ale na žádný, krom speciálních, k tomu určených LCD (na matném velký bílý flek, na lekslém svoji hlavu).
v místnosti je to tak nějak jedno, pokud máš v lesklém odraz světelného zdroje, jednoduše si ho naklopíš do jiného úhlu.

kvalita barev nejvíce závisí od toho, jaký je samotný panel, ne jeho povrch, což je u základních rozlišení sázka do loterie (klidně můžeš mít vedle sebe dva identické notebooky s úplně jinými displeji, výrobci totiž berou od více firem).
Obecně pak lze říci, že lépe na tom jsou panely s vyšším, než standartním rozlišení, opět nehledě na povrch panelu.

Jinak matný povrch teoreticky trochu degraduje úhel pohledu a barvy (prostě nepropustí tolik, co lesklý), ale to hlavní je vždy na vlastním LCD (proč by asi byly všechny profi monitory určené grafikům - Eiza, apod, matné? )
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod wizaard 25. 6. 2010 10:38

Bari007: Pokud píšeš, že je to subjektivní, nevím, proč jsi tak jednoznačně matné displeje zatratil - kázat vodu, pít víno. A nerad to veřejně říkám, ale tímhle způsobem editovat něčí post mi taky nepřijde úplně košer, je mi líto. Ale jinak samozřejmě, diskuse je o rozdílných názorech a je to dobře a je to nutné, jinak bychom se nikdy nedostali dál.

Obecně ale je to takto - u levných notebooků s nízkým rozlišením je opravdu většinou matný displej co do kvality barev a kontrastu mírně či více horší, ovšem při zachování jiných jeho výhod. Dobře a v podstatě přesně to shrnul alfah4ns. U dražších a kvalitních displejů, které se do notebooků dostávají výjimečně, je samozřejmě situace jiná.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Další stránka