Batoh / Brasna na 13" NTB

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod swenak 10. 3. 2010 01:30

Zdravim vsechny.

Mozna jsem na hlavu, ale nejsem schopen najit pro tento rozmer batoh, ani brasnu, co by stala za rec, cena "neomezena". Jiz pres mesic se snazim, chdim po kramech, 3 jsem zkusil a nic. Jako by vyrobci nechapali, ze jsou i 13" notebooky, ze je potreba je chranit pred vnejsimi zasahy, ale taky vnitrnimi. Casto notebook v batohu leta (pac je treba urcen na 15"), nebo jsou tam vnitrni zipy, ktere mi po 14 dne poskrabali notebook (na hliniku je to proste dost videt), nebo se tam nevedejde zase pohodlne par prislusenstvi (nosim porad adapter, ktery vytahuju jen nekdy, 2,5 externi HDD, USB GSM modem, LAN kabel, nekdy mys, pero, vizitky, USB flash disk, A4 dokumenty (cca 20 papiru v malem PVC obalu), par nejakych prkotinek (prasky, svorky na papir, ctecka na microSD karty a podbne malicke vecicky). Nechci nosit notebook jeste v "prezervativu" a ten pak nekam az vkladat, chci mit lehkej pristup k notebooku, jen odzipovat a vytahnout, dat na stul a delat, bez natahovani brasny do kraju pri vytahovani, abych se dostal k notasu vubec dostal a abych ho pri vytahovani neposkodil. Mel by mit pevnejsi polstrovani pro notebook, nejen kde je display a spodek, ale i po hranach proti narazu, idealne, aby se notebook moc nepohyboval pri prenosu (beh, v aute a tak), otevreni "diry" co nejvetsi, aby notebook nedrel o zipy, pokud bude v miste pro notebook i nejaka kapsicka, tak bez zipu, ale idealne at tam neni radsi nic, nebo at je to oddelene prepazkou.

Zkousel jsem posledni 3 tydny par pokusu, posledni byl Samsonite za cca 3,5tis a ten mi poskrabal vnitrnim zipem notebook (pouzivam Macbook Pro 13, ale jedu vyhradne na Windows 7). Nechapu, jak muzou do mista, kde jse ulozen notebook dat vnitrni kapsu na zip, ktere ho poskrabou, nebo drou, sice to treba i obali gumou (tak ale muze "kreslit"), ale kousek kovu tam, i zip je z kovu, nebo tvrdeho plastu. Dale, nekdy je vnitrni prostor "cistej" bez techto zipu, ale vkladani a vytahovani je narocne, protoze je prostor zapusten a notebook se tre vzdy o vnejsi zip. Kdyz uz to treba tak neni a prostor pro notebook je OK, neni zapusten, tak zase udelaji malicky otvor pro otevreni (jen kousek od horni hrany) a opet jdete kolem zipu, resp. jiz kolem 2 zipu a to je jeste horsi. Videl jsem pocitam tak 40 batohu v realu (hlavne Samsonite a Dicota, mozna CaseLogic, Crumpler a nejake "ostatni"), pak ruzne na fotkach jeste mnohem vice a proste kazdy mel podobne neduhy. Jako by designeri vubec notebooky nepouzivali, jinak to nechapu, ze vubec neco takove vypusti :-(

Takze se ptam, bez ohledu na cenu, misto prodeje (ebay, USA, cokoliv), jde mi doporucit neco? Primarne bych radsi batoh, ale kdyz nebude, tak i brasnu. Jsem narocnej, ale rad zaplatim za kvalitu. Jsem ted z toho na dne, vcera jsem notebook do prace a na jednani nesl jen v ruce, vecer z kancelare v igelitce :-) Uz jsem si delal legraci, ze si snad koupim jen poradnou igelitku :-)

Diky moc vsem.

PS: bez ohledu na cenu = no, dejme tomu do 6tis :-)
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod thesilentman 10. 3. 2010 09:26

Mal som podobny problem s 13" ntb a tiez som nic naozaj vyhovujuce nenasiel - prave preto nosim radsej ten "prezervativ" a davam ho do tasky, prip. batohu, ktore som mal uz predtym. Nie je to az take komplikovane ako sa ti zda a hlavne ho fakt neposkrabes.
Mac Mini Late 2012 + DELL U2311H
Sony HX5
thesilentman
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 10. 3. 2010 09:48

kdyz ja jsem proste fakt proti tomu, mozna trosku i z principu, nevim, ale skratka, prijde mi to zbytecne...premyslim ted o http://www.samsonite-kufry.cz/taska-na- ... s/d-69960/, koukal jsem se na nej, snad by se tam vse veslo, jen mi prijde, ze notebooku neni chranen z boku, takze ho tam polozim a on "padne" az na spodni hranu. Sice ta pametova pena by mela casem zustat vytvarovana, ale stistk predku a zadku neni moc velkej, takze to bude dle mne padat dolu...
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 3. 2010 10:47

On je spíš problém, že batoh přímo na 13" notebook by byl moc malý (proč nekoupíš na 14"/15"?). Ale neříkej mi, že se nedá sehnat brašna/taška. Je ale samozřejmě otázka, jak má ta brašna vypadat a co do ní chceš dávat. Pokud má být multifunkční (notebook + dokumenty apod.), opět narážíš na problém, že 13" je prostě málo.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swenak 10. 3. 2010 10:59

co tam chci davat jsem popsal v prvnim prispevku a samozrejme, ze jsem mel brasnu pro 14/15", ale tam je problem s tim, ze notebook tam leta a samozrejme, dalsi problemy, opet popsane nahore...ten, co jsem postupl pred chvilkou je taky na 15"...takze mne nejde ani tak o to, ze musi mit napsano "for 13", ale aby ten notebook byl chranej, nedrel o zipy a dalsi vnitrnosti, neletal v tom...brasen je dost, batohu jeste vice, ale vetsinu delali kreteni, nebo proste neni vhodny pro 13" :-( Vcera jsem koukal radu Bravado od Samsonite, taky naprd, ta, co mi poskrabal v pondeli notebook byla PRO-DLX Business - Laptop Briefcase S taky Samsonite, zkousel jsem predtim DICOTA TopTraveler Slight - 12.1" (ac z oznaceni jen pro 12", notebook tam sedel, ale dira mala pro vkladani), predtim DICOTA BacPac Traveler - 14.1" (velka krava a taky nanic vymyslena). Predtim jsem par let uzival Samsonite Sahora, ale s notebooky 12" a tam ten zip nevadil, notebooky nevazili tolik, takze to nebylo tak "nachylne", ac batoh nema zadne poltsrovani (jen tenkou prepazku).
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 3. 2010 11:09

Já používám Dicotu BacPac Venture a nemůžu si stěžovat - nosím v ní vše od 11,6" až po 15,6" :-). Teď zrovna 13" a nemám problém... Má samostatné oddělení pro notebook, kde opravdu žádné odírání ani trochu nehrozí.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swenak 10. 3. 2010 11:52

ten uz je zase docela "tlustej" :-) ono, mozna jsem zapomel jeste dodat jednu dulezitost, melo byt to byt trosku "konzervativnejsi", jsem pracujici a u zakaznika na jednani musim trosku "vypadat" :-)
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 3. 2010 12:07

Pak si nech od Dicoty ušít brašnu na míru :-). Ta možnost tu pořád je.

Každopádně, já osobně bych pro takové použití doporučoval jednoznačně brašnu - kdyby ke mně přišel na jednání někdo s batohem, nevím, nevím...

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swenak 10. 3. 2010 12:15

Dicota neco takove umi? To jsem netusil, to jdu juknout :-)

Batoh u manazeru ci managementu dneska neni nic zvlastni, batohy se delaji v business provedenich, decentni a reprezentantivni vzhled. Proto jsem upresnil, ze ne kazdy batoh, ale i brasna, jsou pouzitelne (tedy pro mne). Casto maji batohy i v nazvu business (viz Sahora, kterou mam).
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Peto02 10. 3. 2010 12:44

Tak otec si chcel k 13,3" Toshibe M800 kupit tiez tasku a kvoli rozmerom najprv kupil Dicota MultiSuccess N14568P na 14". Ta bola vsak az moc velka a notebook mu v nej lietal. Tak potom kupil Dicota MultiSlight N14548P na 13" notebooky a ten sedi uplne presne (vid. http://www.dicota.cz/start.php?page=pag ... =4&ds=1241). Nosti to aj s nabijackou. Na ostatne veci a dokumenti ma vsak pracovnu brasnu. Zalezi aj od toho ake ma presne notebook rozmery.

Ja mam na 12" Lenovo S12 a ked mam trening tak ho nosim v batohu Dakine Transfer (kupeny tu http://www.snowbitch.cz/scripts/podrobn ... 713e164eb8). Aj ked Dakine nieje firma specializovana na batohy pre notebooky, skorej skejtacka, tak ten batoh nema chybu. V tejto ciernej farbe vyzera Transfer ako Business batoh a nemam problem zobrat si ho aj k obleku na nejaku konferenciu. Ma samostatnu a vystuzenu zipsovu priehradku pre notebook (oddelena od zeme molitanom asi 3cm), aj ked je o nieco vecsia ako by sa mi ziadalo, ale aj tak je notebook dobre chraneny polstrovanim z kazdej strany. Celkovo je batoh konstruovany na vecsi notebook ako 12", skorej 13-14". Dalej ma specialny priecinok pre dokumenty na chrbte (casto z neho taham nejake papiere ci dokumenty v euroobaloch), potom jeden velky hlavny otvor na vecsie veci a mensi predny otvor na prislusenstvo ako mys, plus este jeden maly zips vpredu na okuliare vyplneny plysom. Chrbtova cast je vystuzena a specialne navrhnuta a aj drzadlo na jednu ruku je skvele. (video: http://www.youtube.com/watch?v=3MxANT8bikY). Pekne je na tom videu vidiet ako dobre je notebook chraneny aj voci zipsom.
Na bezne nosenie samostatneho notebooku s par papierami a perom mi staci stary Dell ultra tenky zipsovy kufrik na rucku pre stare 12" (sirka max 290mm) notebooky, do ktoreho S12 zapadne perfektne. Nieco taketo: http://accessories.us.dell.com/sna/prod ... 8#Overview

Brat ma 13,3" Dell M1330 a uplne perfektne mu sedi do batohu Dakine Factor. Ten sice uz nema specialnu samostatnu zipsovanu prehriadku pre notebook, ale v hlavnej casti batohu ma oddelenu priehradku prave pre notebook max 13", ktora nejde az po zem vnutra batohu (vid. http://www.youtube.com/watch?v=50AfH1yOzK0). Samozrejme ho ma este v neoprene, kedze cast notebooku trci do hlavneho priestoru. Celkovo je batoh mensi ako Element a tak vhodnejsi pre mensie notebooky.

Kamos ma 14" lenovo R400 a kupil si Dakine Element. Je to objemnejsi batoh a tak sa mu tam okrem notebooku zmestia aj vsetky veci na trening. (vid. http://www.youtube.com/watch?v=50AfH1yOzK0). Riesenie priestoru na notebook ma rovnake ako mensi Factor, teda oddelenu priehradku vo vnutri hlavnej casti batohu. Pouziva ho bez neoprenu.

Celkovo som s hladanim vhodneho batohu na nosenie notebooku spolu s treningovym oblecenim hladal asi 2 mesiace, kedze som student este aj za rozumnu cenu a nakoniec sa mi znacka Dakine vyplatila.
Intel Core 2 Quad Q9450|4x2.66GHz|8GB DDR3|1,64TB|9600GT Silent
Lenovo IdeaPad S12 ION|1.6GHz|3GB DDR2|250GB|6+3cl
Sony Ericsson Xperia Mini PRO|1GHz|512MB|8GB|Garmin HRM ANT+
Panasonic Lumix DMC-GF1|14-42|8GB
Peto02
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 11. 3. 2010 12:25

diky za velice obsahlou odpoved, ale zel, to nejsou batohy, ktere bych mohl nosit na jednani :-( vcera jsem opet udelal kolecko po kramech, ale je to vazne tezke...asi koupim ten "laptop pillow2 S" a uvidime, to clovek stejne zjisti az pouzvanim...je tam cast pro notebook s pametovou penou, notebook je sice mensi, nez je prostor, ale snad to nebude tak katastrofalni, zaroven tam dam tech par papiru, co nosim sebou...v predni kapse ja snad dost prostoru na ty ostatni kravovinky...
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod bizi3 11. 3. 2010 12:58

Mal som podobny problem a uspesne som ho vyriesil modelom znacky be-ez LE13
http://be-ez.com/prod_le13.htmlmaju aj cierny.
Vela miesta, usporiadanie, vypracovanie. Skus pozriet. Ale neviem, ci to bude pre teba ale dost reprezentativne.
bizi3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peto02 11. 3. 2010 14:26

Ja som dnes v Business Centre videl jadnu pani ktora mala celkom dobry Dicota batoh a nevyzeral moc velky. Asi tento: http://www.dicota.sk/index.php?page=6&itm=143
Skoda ze ten otvor na notebook je velky na 15", keby ho zmensili na 13" tak by sa celkom dal.
Intel Core 2 Quad Q9450|4x2.66GHz|8GB DDR3|1,64TB|9600GT Silent
Lenovo IdeaPad S12 ION|1.6GHz|3GB DDR2|250GB|6+3cl
Sony Ericsson Xperia Mini PRO|1GHz|512MB|8GB|Garmin HRM ANT+
Panasonic Lumix DMC-GF1|14-42|8GB
Peto02
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 3. 2010 14:32

Já to řeším klasickým (ne NTB) batohem a neoprenovým pouzdrem Dicota a celkem spokojenost. Taky jsem slušnou brašnu nebo batoh přímo určený pro 13" book marně hledal.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod swenak 11. 3. 2010 14:52

to Peto02: ten jsem si koupil myslim jako prvni, dkyz jsem zacal "hledat"...je docela velkej, nejsem sicel uplne nejmensi, ale... :-) Jeste je zaimavej co do velikosti BacPac Control 13.3, sice trosku tlusci...no, ma to sice to blbe pripojeni na iPod, ale pouzivat ho neni potreba:-)

http://www.alza.cz/dicota-bacpac-control-d120141.htm
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Další stránka