Cierna obrazovka, nespustenie biosu na Notebooku dv6303ue

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod johnym16 10. 3. 2010 23:25

Mam problem, potrebujem opravit NB HP dv6303eu, viac o nom nižšie na linku.
Kód: Vybrat vše
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?product=3387985&lc=en&cc=sk&dlc=sk&lang=sk&cc=sk


Popis problemu:
Ked ho zapnem, nefunguje. Ventilatory naskocia ale obrazovka cierna. Ale nie vždy. Ked ho tak cca 5x nasilu vypnem a zapnem v pohode mi naskoci, a ide normalne.

Co vsetko som vyskusal doteraz:
Kedže mam poruke moj osobny podobny notebook hp dv6450eu vyskusal som nasledovne. Vymena 100% funkcnych ram pamati / neuspesne. Vymena hdd / neuspesne. Resetovanie biosu / neuspesne. Preflashovanie biosu / neuspesne.procesory maju rozdielne, takže nic. grafiky tiež a k tomu su integrovane. Kedže predpokladam že nova instalacia OS by k tomu nepomohla, tuto možnost som este nevyskusal. Keby bol zly OS aspon by naskocil BIOS. Chladenie vyzera v poriadku, kedže ak naskoci, funguje OK. V programe Everest mi teploty ukazuje v norme. Pri niektorych pripadoch mi po dlhsom využivani sam vypne obrazovku a zmrzne. Povedal by som, že aj v pokoji dost nieco zatazuje procesor. v task manager mi ale neukazuje co ho až tak zatažuje.

Co by ste mi este odporucili? teda okrem reklamacie, kedže je už po zaručnej lehote.

Bližšie info o vadnom NB:
OS Vista basic / 32bit / SP1
Mobile AMD Seprom 3500+ 1,18 GHz (9 x 200)
Ram 2 GB (DDR2-667)
Grafiak nVIDIA GeForce Go 6150, AMD Hammer
Bios Phoenix (11/22/07) - skusal som aj novsie

Za každu radu velmi pekne dakujem. Som už v koncoch... 8-S
johnym16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t85m 11. 3. 2010 00:23

zazil som podobne trable s jednou starou toshibou. Pomohlo az to, ze som ho nakomplet rozobrat a ocistil kazducky centimeter zakladnej dosky a takisto aj vsetky konektory na doske, do ktorych sa davali tie tenke ploche niekolko zilove kable - (pripojenie klavesnice, HDD, ostatne).
***
t85m
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 11. 3. 2010 06:40

Před pár dny jsem dv6000 opravoval (rozebíral), ale prostě mě nenapadá, kde by mohl být problém. Asi se shodneme, že zakopaný pes bude vážně někde v hardwaru.

Ano, rozebrat a vyčistit to možné je, ovšem otázka zní, zda to pomůže. Pokud ne, jen si zbytečně poškodíš notebook, protože Paviliony dv6000 zrovna "service-friendly" typy nejsou a jak se jednou rozeberou, už nedrží tak jako dřív.

Ještě bych zkusil, pokud jsi tak neučinil, notebook spustit pouze s jednou pamětí RAM a vyzkoušel oba sloty.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dondrusco 11. 3. 2010 11:23

Skus ho nabootovat bez RAM. Mal by 4x pipnut uz pri prvom spusteni- t.j. RAM nenajdena.
Podla mna ma problem s detekciou grafiky - aj ked je integrovana.
Mam jeden taky kus doma - chladenie chipsetu uplne nevhodne. Prehriatim sa bud uvolnili BGA pripojenia, alebo chip zhorel. Poslem to na opravu, uvidim, co mi povedia.

Este nieco ma napada - ked Ti nabehne az na 5 krat, moze byt problem aj s napajanim chipsetu - niektory kondik z napajania je v cudu.
2x Quad core AMD Opteron 2350
ASUS L1N64-SLI WS - upgraded to WS/B
Palit GTX 460 Platinum 1GB
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod human_fly 11. 3. 2010 15:46

niekde na youtube som videl vceraj video o tomto probleme skus toto:
http://www.youtube.com/watch?v=GVUL_JsaZCw
za skusenie nic nedas
human_fly
Junior

Odeslat příspěvekod johnym16 11. 3. 2010 17:29

Prave som to vyskusal..v tomto to nebude.

Ramky som tam tiež daval po jednej a do roznych slotov..aj s mojho funkcneho...a nic... este to skusim bez tych ram a pak ho do srobika rozoberem...=)
Naposledy upravil wizaard dne 12. 3. 2010 19:58, celkově upraveno 1
Důvod: Není nutné citovat poslední příspěvek.
johnym16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnym16 11. 3. 2010 17:37

hm...co sa tyka tych ramiek... klasika zapipa 4x...ale mam taky dojem že nie vzdy...už nemam zapipaju vzdy aj ked trosku neskor
johnym16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnym16 11. 3. 2010 18:51

chlapi..rozobral som monitor a zadnu cast NB. vybral som plosky kabel ktory vedie z MB a z obydvoch koncov vyfukal a nic..raz za zapne a raz zase nie....v com to kurna može byt? co je tam na doske este spolocne s grafikou okrem toho spojovacieho kabla? rozmyslal som aj na odpalenej grafike...ale to by sa už nezapol vobec...

P.S. rozoberal sa PRISERNE!!!!!
johnym16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnym16 11. 3. 2010 21:02

hm.....tak...rozobral som ho komplet....(skoro ma kleplo) ale budis.....len keby to k niecomu dospelo.... okerem toho ze mi zostalo 5 bielych srobov...nefunguju mi multimedialne dotykove klavesy a nefunguje dioda caps lock..som nic nevyriesil....som zase na zaciatku!
ZUUUUUUUUUUUUURIM!
johnym16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 11. 3. 2010 23:25

Samotnym rozebráním nic nevyřešíš. Chyba bude určitě na základní desce, ale nevim, jestli s ní v domácích podmínkách něco kloudného můžeš udělat. Za sebe tipuju chybu v northbridge (možná by to u něj chtělo obnovit spoje s deskou).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dondrusco 12. 3. 2010 15:12

johnym16 píše:hm...co sa tyka tych ramiek... klasika zapipa 4x...ale mam taky dojem že nie vzdy...už nemam zapipaju vzdy aj ked trosku neskor


Tak to potom tipujem na napajanie. Bez voltmetra a testera kondenzatorov koniec...

hm.....tak...rozobral som ho komplet....(skoro ma kleplo) ale budis.....len keby to k niecomu dospelo.... okerem toho ze mi zostalo 5 bielych srobov...nefunguju mi multimedialne dotykove klavesy a nefunguje dioda caps lock..som nic nevyriesil....som zase na zaciatku!
ZUUUUUUUUUUUUURIM!


Hehe - 1ks - pod HDD, 3 ks pod bateriu a 2ks pod klavesnicu :)
Caps lock - zle osadeny plochy kabel k multimediam, alebo zabudnuty napajaci kabel od power buttonu vpravo hore...
2x Quad core AMD Opteron 2350
ASUS L1N64-SLI WS - upgraded to WS/B
Palit GTX 460 Platinum 1GB
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků