Notebook do 20k na práci i zabávu (DTP, střih videa, spoty)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod AndyF 1. 4. 2010 21:21

Tak a prave ted prichazi vhodna chvile na R500:-)
Presne jak rikal alfah4ns, ted uz dostanes nejlepsi konfiguraci. GK je sice slabsi, ale za predpokladu, ze do UltraBay das druhy HDD, budes mit na strih idealni stroj.
A navic je to krasavec ^^
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-r500 ... 142609.htm
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70535
AndyF
Junior

Odeslat příspěvekod Bassgooch 1. 4. 2010 22:34

:-D nééééé já věděl, že skončíme u ThinkPadu:-D

Popravdě nad TP přemýšlím už od začátku co jsem si začal vybírat a jako první mi padlo do oka (v tej době byla moje maximální investice 13 000Kč) LENOVO THINKPAD SL510 za cenu 11k bez OS mi přišlo jako seriózní nabídka a v daný cenový relaci určitě i nejlepší. Jak se ale můj rozpočet navyšoval tak jsem začal koukat i dál a R500 je rozhodně luxusní stroj a v jistejch věcech nepřekonatelnej, ale po delším zamýšlení si myslim, že to nejni mašina pro mě...alespoň zatim ne. Perfektně zpracovaný šasi, výborná ergonomie (teda alespoň co jsem četl) a spolehlivost je pro mě teď asi moc velkej luxus, kterej si nemůžu dovolit. Pro mě je hlavní věcí výkon a až na druhém místě je zpracování a Lenovo ThinkPad to má v opačným poměru, proto jsem (s vaší pomocí) vybral notesy, který ten výkon mají. R500 s C2D/2GB RAM/128 grafikou, prostě po výkonovej stránce němůže konkurovat mnou zmíňenejm strojům a výkon na střih videa ať si kdo chce říká co chce fakt nemá.

Jen pro přehled vypíšu plusy a mínusy, který na tom vidím.

+ zpracování, bytelnost, spolehlivost, ochrana
+ ergonomie
+ klišé jako je léty ověřená kvalita tady taky určitě platí
+ rozlišení
+ trackpoint
+ výdrž
+ 2 OS
+ Lenovo ThinkPad

- 2GB RAM
- max 4GB RAM
- váha
- 320 GB disk
- disk 5400ot./min
- grafická karta
- design (někomu se osvědčená klasika líbí, ale já mám rád řekněme tvary dnešní doby. Nemusím mít notes barevnej jako z Matějský pouti, ale určitej moderní Look mam rád a v tomhle je na mě TP moc konzervativní)
Apropó počítám, že mi noťák bude sloužit tak 2 roky. Budu ho vozit převážně autem, takže žádný omlacování v autobusech, vlacích atp. nehrozí. Tím nechci říct, že mi na šasi nezáleží, ale prostě nehraje prim.

Takže pokud je to možný ocenil bych radu v okruhu zmíněných notebooků tzn. Core i5,i7 / 4GB RAM/ grafika od 512 MB/ ideálně disk 7200ot./min/rozlišení min HD ready.
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod PC 1. 4. 2010 23:09

A co MacBook ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod AndyF 1. 4. 2010 23:19

Nezlob se na me, ale MBW nesplnuje temer zadny z pozadavku tazatele. Navic vykonove tezce zaostava.
AndyF
Junior

Odeslat příspěvekod Bassgooch 1. 4. 2010 23:25

S "Mekem" žádnou zkušenost zatím nemám ač je to možná škoda. Je pravda, že Mac má styl, ale jsem zvyklej pracovat na Microsoftích technologiích a přestup na jinou platformu by prvních pár dní/týdnů/měsíců rozhodně nebyl o práci a já na notesu potřebuju dělat a ne koumat jak použít to či ono. Nicméně já si o Windows nemyslím nic moc špatnýho, protože mě jejich technologie maximálně vyhovuje (možná, protože nemám možnost srovnání s jablkem) a tak nevidim jedinej důvod proč rekrutovat k Jobsovi. Jinak Mac mám dříve či později v plánu, ale jen nějakej starší Macbook mini, abych si rozšířil obzory a pak se uvidí, ale teď chci jednoznačně klasiku a tou je zatim Microsoft. Co se HW týká tak v týhle cenový relaci nejni Mac žádná sláva...
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod PC 2. 4. 2010 01:02

AndyF píše:Nezlob se na me, ale MBW nesplnuje temer zadny z pozadavku tazatele. Navic vykonove tezce zaostava.

Pokud se nemýlím tak Macy bývají často používané v DPT atd... proto jsem ho navrhl.A subjektivně se mi jako novému uživateli Applu zdá že je rychlejší nežli můj desktop s Q6600 a GTX 275...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 2. 4. 2010 01:11

Subjektivne asi ano, kvoli odladenosti HW-SW je odozva systému velmi dobrá, ale nič to nemení na tom, že "hrubý" výpočtový výkon toho ntb je oproti Q6600+GTX275 uplne mizerný.

Časy, kedy Mac uplne vládol v DTP oblasti už sú preč.

Ja osobne by som sa tiež priklonil k Andyho návrhu ThinkPadu R500. Jednak, procesor P8700 nie je žiadne orezávatko a za druhé - pri výkonných + lacných ntb je jeden problém, že ak ten procesor zaťaží človek na skutočne dlhú dobu (strih, spracovanie videa), tak buď sa to bude prehrievať, alebo to bude hlučné, alebo oboje.

Jednoducho, ntb tej kategórie nie sú stavané na to, aby ten výkon vedeli podávať dlhšiu dobu bez problémov s teplotami.

Naproti tomu, R500 má velmi dobre riešené chladenie. Možnosť inštalácie 2 HDD ani nespomínam, to je pri práci s videom úplná spása.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bassgooch 2. 4. 2010 08:51

Vím, že je TP nejlepší, ale teď ho v plánu nemám, možná časem w700 :-D až mu trochu spadne cena :-D

o řikáte na tohle obří Vaio

+ obří display
+ full HD rozlišení
+ blueray

- obří display
- hmotnost
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 4. 2010 11:00

Bassgooch:
vaio - nevím, co na tom pravdy, na konkurenčním fóru si plno uživatelů stěžuje na různé pazvuky, které to vaio vytváří.
zapomeň na nějaké rozšířené záruky typu NBD, atd., to vaio je dělané pro domácí uživatele, ne na práci.
- šíleně drahé přísl. (baterie 5-7k? wtf?)

dell - 1557 (což by mělo být dle mých informací to samé) se ve verzi s core i7 brutálně přehřívá (komponenty přes 90°, TĚLO přes 50°, skoro k 60), i5 bude o něco lepší, ale chladné to asi taky nebude. U multimediálních dellů stojí za to snad pouze ta NBD záruka (dá se dokoupit i k business notebookům jiných značek a např. u aceru nebo toshiby téměř ke všem)

macbook je hovadina, za tyto prachy máš poue na mac white, malé LCD, nízké rozlišení, nic moc výkon, pouze 1 HDD a ne zrovna nejrychlejší servis.

Ta R500 by fakt byla nej...
+ 1680x1050 lcd
+ CHLAZENÍ (tp r, t, jedny z nejlépúe chlazených booků)
+ možnost 2 HDD, obojí na plnohodnotné sata, možnost rozdělení dat na zdrojový a zapoisovací hdd ti při práci s videem přidá více, než o 20% silnější cpu bržděný jedním diskem (nejpomalejší komponenta v ntb)
to cpu P8700 bude někde mezi i3 - i5,co do výkonu, ořezávatko to určitě není.

jinak ta R500 má podstatně na víc než jen 2 roky provozu (pokud náhodou něco při vší smůlu neodejde), pokud ti bude výkonově stačit, takže bych ti doporučil později investovat do rozšířené záruky, ty se dají dokoupit do 1roku od koupi ntb.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Bassgooch 2. 4. 2010 12:56

Díky , ale ještě jednou zopakuju, že do R500 nejdu! Chci hezkej a výkonej notes a přes všechny výhody R500 to neni notebook pro mě! Ten výkon si fakt představuju jinde.

Zeptám se tedy jinak, kdyby jste si museli vybrat z HP ProBook 6440b, LENOVO IdeaPad Y550p s CORE i5, LENOVO IdeaPad Y550p s CORE i7, Dell Studio 1558, DELL Vostro 3500 a SONY VAIO VPC-F11M1/E kterej byste vybrali?

Díky :-D
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 4. 2010 18:19

6440b + časem dokoupit SSD (intel x25m, kingston V+ v nové revizi)
1 mechanický disk bude totiž pěkná brzda, i když tam bude 7200rpm.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod AndyF 2. 4. 2010 22:16

P8700 a i5-430M jsou vykonove na stejne urovni;-)
AndyF
Junior

Odeslat příspěvekod Bassgooch 20. 4. 2010 20:21

Zdarec

tak jsem nakonec koupil Sony VAIO F (VPCF11M1E/H) a zatim si nemůžu na nic stěžovat. V ostrým provozu ho mám zhruba dva týdny a tak na nějaký "objektivní" hodnocení je asi brzy, ale pár rychlých postřehů sem napíšu.

Takže co se podivných zvuků týká tak mám asi zrovna štěstí, protože notes je vcelku tichej a až na zaškobrtnutí mechaniky pří načítání DVD nebo BR a občasnému "zahrabání" disku. Co se teploty týká tak při největší zátěži (hraní her či rendering) neni notes uplně chladný, ale teplotu si drží na přijatelný hranici a nijak extra netopí. Displej je pro moje potřeby naprosto dokonalej a Full HD rozlišení je pro mojí práci fakt k nenahrazení, zobrazení barev také není špatné, ale Eizo to opravdu není a ve srovnání s profi monitory jsou barvy trochu Science fiction, ale i tak je zobrazení na notebook parádní.

Co mě ale nemile překvapilo je zpracování šasi, které je fakt komplet plastový a o jeho výdrži v náročnějších podmínkách nejsem přesvědčen. Plast víka se prohýbá i při lehkém stisku a podobně je to i s některými částmi na straně spodní. Oproti tomu klávesnice je naprosto dokonalá a perfektně se se na ni píše a působí i bytelně, že se do toho člověk nebojí pořádně bouchnout.

Výkon je naprosto luxusní, moje požadavky nadmíru splňuje a nemá smysl se o tom dál rozepisovat, protože je to dělo a systém šlape jak hodinky a to fakt kolikrát dělám vše proto aby tomu tak nebylo :-D

No co víc napsat mě teď nenapadá takže to ještě shrnu + a -

+ Display
+ Výkon
+ Design
+ zpracování klávesnice
+ multitouch touchpad
+ Tichost

- Zpracování šasi
- Žádná lepší záruka
- Adaptér docela hřeje
- Tečky na Touchpadu

Bude jistě mrak dalších plusů a mínusů, ale zatím nevím

Konečnej verdikt je spokojenost, ale uvidíme za čas.
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 4. 2010 20:27

zpracování:
nj, tak je multimediální stroj spíše na stůl (16.4') s poměrně dorbou výbavou a HW za ne moc peněz, takže tam bych nějakou odolnost ala vyšší business notebooky nečekal. Ve své třídě se ale určitě jedná o nadstandart.
S tou tichostí t je fajn, tak ať slouží
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Předchozí stránka