Problem s klavesnici

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod schatus 12. 4. 2010 21:38

Zdravim,
dnes nez sem zapl svuj notebook jsem se blbec rozhodl vycistit trochu povrch s klavesnici, nanesl jsem rozprasovacem Cilit Bang a setrel nekolikrat pres vsechny klavesy ubrouskem. Vse bylo v poradku, zapl jsem notebook tak jedna klavesa se chova jako porad stlacena a klavesy ; S 2(na numerické) a hlavne mezernik nereaguji :( Snad nejde o nic vazneho, klavesnici jsem fenoval zda-li tam nezustal cistici prostredek, ale nebylo ho opravdu tolik. Notebook jsem vypnul dal klavesnici dolu a verim, ze nepujde o nic vazneho, nemate nejaky tip? Diky moc. Jde o ASUS G60J.
schatus
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 4. 2010 21:39

Viděl jsem spoustu odpravených klávesnic čisticímii prostředky - doufej, že to bude OK, ale pochybuju.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod t85m 12. 4. 2010 21:40

skus opatre vybrat nejakym sposobom tu klavesu a pod nou bude taky umelohmotny pohyblivy mechanizmus medzi ktory sa ti zrejme dostal ten cistiaci prostriedok. Ten mechanizmus riadne ocisti a nasad naspat klavesu.
t85m
Junior

Odeslat příspěvekod schatus 12. 4. 2010 21:48

No prave googluju a nevim, jak a jestli vubec mam zkouset klavesy nejak "odloupnout" na normalnim PC a klavesnici to neni problem, to sem delal nekolikrat, ale tady se bojim, abych neco neulomil nebo jak na notebooku je tahle vec proveditelna.
schatus
Junior

Odeslat příspěvekod t85m 12. 4. 2010 21:52

treba to s citom vypacit napr. nejakou umelou hmotou (ktora ma podobnu tvrdost ako klavesa).
t85m
Junior

Odeslat příspěvekod schatus 12. 4. 2010 23:30

No tak ani po 2hodinach bohuzel zadne zlepseni.... Neustale se zda, jako by byla stlacena klavesa 8 / a nekdy 1. 80% klaves nereaguje, takze asi zkusim tu klavesnici nejak "rozebrat a "vycistit" snad to pomuze...
schatus
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 12. 4. 2010 23:36

na spodku notebooku běžně bývá několik šroubků, označených jako klávesnice, po jejich vyšroubování a většinou zatlačení několika pacek na horní hraně klávesnice by měla jít celá vyndat z notebooku.

Tlačítka se dají vyloupnout tahem vzhůru za některý okraj (u máho bývalého A6Tc spodní, na aktuálním SL410 myslím horní).

Pokud to ten cilit nevyžral úplně, mohlo by pomoct prostříkat to kontaktolem. Mě kdysi pomohl na mobil, který si po zmoknutí stále myslel, že má připojené sluchátka.
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod schatus 12. 4. 2010 23:47

Diky vsem za rady, myslite, ze se do toho mam poustet a vydelat tu klavesku a omrknout to? Nebo to radeji zkusit dat do servisu? Se proklinam, ze sem to zkousel, me nenapadlo, ze by se s tim mohlo neco stat. Ten kontaktol bych mohl zkusit, kdyz bych se odhodlal vydelat klavesku a sezenu ho.
schatus
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 4. 2010 23:52

No, je to asi takto - vyndat klávesnici je opravdu relativně jednoduchá záležitost, obvykle povolíš 1 šroubek (někdy víc), odpojíš ji z desky a můžeš si s ní nakládat dle libosti :-).

Pokud bys ji chtěl měnit v servisu, což Ti samozřejmě na záruku nevezmou, bude to určitě (odhaduju) kolem 2.000 Kč, ale přesnou cenu samozřejmě neznám.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod schatus 12. 4. 2010 23:55

No tak to du na to, akorat nevim co presne mam hledat. Mam to nejak omyt vodou (jsem nekde cetl) nebo vyloupat ty pismenka co nejdou (skoro vsechny?) nebo se jevi jako pernametne stlacena? Nemam s notebooky moc zkusenost a tohle me dost rozhodilo, boze co sem za vola... ze sem to nenechal mastny :)
schatus
Junior

Odeslat příspěvekod schatus 13. 4. 2010 11:45

Tak jsem klavesnici rano uspesne vytahl, ale je pridelana na dvou tenkych pliscich k desce a hlavne je nejaka "zatavena" nebo nevim jak se dostat dovnitr, jestli to teda vubec de. Nejsou tam sroubky, ale nejaky cvocky, snazil sem se to profukovat, ale zatim me to pomohlo jen zprovoznit mezernik.
schatus
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 13. 4. 2010 17:05

Kdyžtak dej nějaké fotky, ať víme co přesně vidíš ty.
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod t85m 13. 4. 2010 17:14

je pridelana na dvou tenkych pliscich k desce a hlavne je nejaka "zatavena"

nerozoberaj to, lebo to naspat uz nikto neposklada. Skus dat dole len klavesy a vycisti tie male umelohmotne mechanizmy pod klavesou, ktore maju za ulohu vracat klavesu do povodneho stavu po stlaceni.
t85m
Junior

Odeslat příspěvekod schatus 14. 4. 2010 15:20

Takze jsem se dnes rozhodl, ze to proste opravim :) Kamarad mi doporucil (zaroven se tento postup da vygooglit) koupit si v lekarne Isopropylalkohol (45,- dve deci sem koupil), vyjmout klavesnici a proplachnout ji v tom a "vykoupat". Potom nechat den vyschnout a mela by byt jako nova ;)

Prikladam fotky, trochu sem se bal oddeleni tech plisku, ale zda se ze ten mechanismus je celkem jednoduchy, clovek vycvakne zaklapku a plisek lze vytahnout.

Klavesnice po oddeleni: http://i42.tinypic.com/xkq8f5.jpg
Klavesnice samostatne: http://i44.tinypic.com/2dqja4g.jpg
Do tohoto jsem se poustet nechtel: http://moole.itpro.cz/uploads/cisteni-k ... IM9065.jpg

Co myslite, radeji se zde jeste zeptat, isopropylalkohol se pry bezne pouziva v servisech pri cisteni celeho notebooku po politi. Me zajima jen klavesnice, protoze nic vic zasahnuto nebylo. Asi to nekolikrat poliju pres klavesy a pak to necham klavesami dolu chvilku namocene.
schatus
Junior

Odeslat příspěvekod schatus 15. 4. 2010 14:53

Tak sem klavesnici prolil a vykoupal v isopropylalkoholu, ale bohuzel kdyz ji ted testuji po vyschnuti pres noc, tak me stale nekolik klaves dela, jako, ze jsou stlacene. Jedna se o shift a / :( nejake rady?
schatus
Junior

Další stránka