sony vaio VPCEB1E1E/WI

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radzimko 15. 5. 2010 12:07

mozes to aj odvovodnit preco nesedia parametre?
radzimko
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 15. 5. 2010 16:37

radzimko:

Veľmi jednoducho ten DELL čo si navrhol vs. tento ASUS je veľmi veľká priepasť

Keby som to mal vysvetliť malému decku je to ako porovnať VW GOLF vs FIAT

A keby presnejšie tak asi takto:

DELL

spoľahlivosť , záruka , výkon , spracovanie , značka
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radzimko 15. 5. 2010 17:02

po precitani tejto recenzie som na vazkach http://www.expertlaptopreview.com/?p=386 :/ velka dilema... najde sa este niekto co by napisal svoj nazor?
PS: predstav si ze som mal stvorkovy gol kupovany z druhej ruky ktory sa furt sral, teraz mam grande punto za chvilu bude rok a ani najmensi problem :-]
radzimko
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 18. 5. 2010 16:26

ASUSy U jsou slušné stroje, zvlášť ve 13", nebál bych se, obrovské pozitivum je nVIDIA Optimus (přepínatelná grafika). Než ASUS, radši bych ale vzal Acer, ideálně nový Acer Aspire TimelineX 3820TG, což je opravdu VELMI povedený kousek.

Jinak ale dost dobře nechápu rozpolcenost - 15", pak 13"...
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radzimko 18. 5. 2010 17:16

dakujem za radu...pravdu poviediac som si uvedomil, ze napalovacku vobec nevyuzivam a ze ntb mozem napajat cez hdmi na 24" monitor takze nie je problem. viem ze je vo velkosti velky rozdiel no zapacil sa mi dizajnom a aj recenziami. Sony sa mi paci velmi no mam strach co nastane po skonceni zaruky a sony ma nahradne diely nesmierne drahe :oops:
radzimko
Junior

Odeslat příspěvekod zandome 18. 5. 2010 20:59

"sony ma nahradne diely nesmierne drahe"

to je vyjadrenie s akým som sa pri notebookoch ešte teda nestretol. Pre mňa má notebook životnosť max. 2 roky, čo je dané aj tým ako ho ja používam, ale aj tak si neviem na žiadnom notebooku predstaviť napr. nový displej alebo matičnú dosku meniť po tom ako mi skončí záruka.

Podstatný rozdiel pre mňa je ten, či servis vyrieši opravu bez otázok a hneď (Dell) alebo musím posielať notebook do Česka a čakať zakaždým vyše 3 týždne na vybavenie niekedy aj drobnosti (Asus).

Keď chceš notebook používať dlhšie, tak odporúčam priplatiť si za záruku, ale ja osobne som taký, že už po roku behám a pozerám čo je nové a čo by som chcel, preto radšej investujem do nákupu menej a častejšie.
zandome
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radzimko 18. 5. 2010 21:06

jasne taky som aj ja ;-) ide o to, ze kazdy ntb niekto z mojej rodiny zdedí :-D inak vazne co som pozeral nahradne diely tak na vaio mi prichadzaju ako najdrahsie
Wizaard: dakujem za radu no ten Acer je nad moj rozpocet :hm
Stale vaham aj nad tym dellom no zda sa mi uz strosku zastaraly....grafika, ram (800MHz, DDR2) a teraz vysli aj nove 1558.
Takze vyzera to tak, ze mam stale troch kandidatov (pomooooooc) :-\ :
Dell 1555
Asus UL30VT
Sony Vaio VPCEB1E1E/WI
radzimko
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 18. 5. 2010 22:12

Nezlob se na mě, ale tady Ti asi neporadí nikdo - z výběru notebooků je patrné, že prostě konkrétně nevíš, co chceš. To si prostě ujasni.

Máš tu dva 15" multimediály a pak 13" CULV notebook... Chceš výkon? Výdrž? Kompaktnost a mobilitu? Nadstandardní záruku a servis?
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radzimko 19. 5. 2010 08:23

-s tym Dellom som este stale neporiesil zaruku (ako som pisal vyžšie bola to vyhra)
- sa sa povedat, ze mi je jedno ci to bude 15,6" alebo 13,3" pre mna je to otazka zvyku
- napalovacku vyuzivam mozno raz za rok (mam aj externu)
- dell ma fajn zaruku, zo sony nemam vobec skusenost, asus sa mi maci z dovodu prepinatelnej grafiky a fajn recenzia na notebookcheck kde sice testuju UL80VT ale podla mna je to to iste
radzimko
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků